TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Неготино формираше кризен штаб за заштита по пожарот што ја зафати планината Серта

Бриф - 10.07.2024

Советот на Општина Неготино вечерва на вонредна седница донесе одлука за формирање на кризен штаб за заштита, по пожарот што ја зафати планината Серта, неготинско. На 26. вонредна седница, присутните девет советници едногласно ја изгласаа одлуката ...

ЦУК: Вонредна седница на советот на општина Неготино поради пожарот на Серта

Press24

Вонредна седница на Советот на Неготино поради пожарот на планината Серта

МКД

Вонредна седница на советот на општина Неготино, ќе биде активиран и кризниот штаб

ТВ21

Вонредна седница на советот на општина Неготино, ќе биде активиран и кризниот штаб

4NEWS

ЦУК: Вонредна седница на советот на општина Неготино поради пожарот на Серта

Макфакс

ЦУК: Вонредна седница на советот на општина Неготино поради пожарот на Серта

Опсервер

Република Либертас Press24

Голем пожар во Пепелиште – само еден хеликоптер на терен, другите се на сервис!

ТВ21 - 10.07.2024

Денес околу 10.30 часот избувна пожар на отворено во атарот на с. Пепелиште, во близина на армискиот камп за обука Пепелиште кој е составен дел на армискиот полигон Криволак. После неуспешниот обид од страна на питомците пожарот да биде ставен под ...

(ВИДЕО) Неготино прекриено со чад, градоначалникот бара хеликоптер за да се изгаси големиот пожар!

Фокус

Гори во неготинско Пепелиште!

Фокус

Гори во неготинско Пепелиште

Либертас

Голем пожар во Пепелиште, на терен само еден хеликоптер!

4NEWS

ДЕТАЛИ ЗА ГОЛЕМИОТ ПОЖАР КАЈ ПЕПЕЛИШТЕ: Линијата на фронтот на пожарот е подолга од еден километар, ветерот го отежнува гаснењето

Курир

Хеликоптер дејствува на пожарот кај Пепелиште, линијата на фронтот на пожарот подолга од еден километар

Бриф

Press24 Денешен 24Инфо Република Локално +инфо Сител А1 On

Кавадаречки пожарникари заминаа да помогнат при гаснење на пожарот во Неготинско

А1 On - 10.07.2024

Кавадаречки пожарникари заминаа да помогнат при гаснење на пожарот во Неготинско, информираа попладнево од Територијалната противпожарна единица Кавадарци. – Во пожарот што го зафати просторот близу неготинското село Пепелиште, интервенираат и ...

Пожарникари од Кавадарци заминаа да помогнат при гаснење на пожарот во Неготинско

ТВ21

Кавадаречки пожарникари заминаа да помогнат при гаснење на пожарот во Неготинско

Канал5

Кавадаречки пожарникари заминаа да помогнат при гаснење на пожарот во Неготинско

Н.Македонија

Голем пожар беснее во Неготино, на помош пристигнува хеликоптер и пожарникарите од Кавадарци

Press24

Кавадаречки пожарникари заминаа да помогнат при гаснење на пожарот во Неготинско

Бриф

Кавадаречки пожарникари заминаа да помогнат при гаснење на пожарот во Неготинско

Zoom

Сител Република

Пожар на отворен простор кај с. Пепелиште што се проширува кон планината Серта ,има барање за асистенција од хеликоптер

Скопје1 - 10.07.2024

Регионалниот ЦУК Велес информира дека има пожар на отворен простор кај с. Пепелиште, каде што во почетокот гореле сува трева и нискостеблеста шума. Но, според последните информации од терен, пожарот се проширува кон планината Серта.

Пожар кај Пепелиште се шири кон планина Серта

Слободен Печат

Пожар кај Пепелиште се шири кон планина Серта

Канал5

Пожар кај Пепелиште се шири кон планина Серта, од Општина Неготино има барање за асистенција од хеликоптер

Сител

Пожар кај Пепелиште се шири кон планина Серта, од Општина Неготино има барање за асистенција од хеликоптер

Zoom

Пожар на отворен простор кај с. Пепелиште се проширува кон планината Серта ,има барање за асистенција од хеликоптер

24Инфо

Беснеат пожари, градоначалниците на Неготино и Велес побараа помош за гаснење од воздух (ВИДЕО)

МКД

Бриф Агротим Курир Нетпрес Локално А1 On Скопје инфо Press24