TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 62 пациенти – вкупно се лекуваaт 679 болни

Курир - 08.04.2021

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 62 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 672 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Состојба во ковид-центрите: 62 нови пациенти во Скопје во едно деноноќие

Скопско Ехо

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 62 пациенти, а вкупно се лекуваaт 679

Сител

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 62 пациенти

Канал5

62 нови пациенти во скопските ковид-центри

Скопје инфо

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 62 пациенти – вкупно се лекуваaт 679

ТВ21

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 62 пациенти

Алфа

24Инфо Centar МКД Канал5 еМагазин Скопје инфо Lider Курир

На инфективните одделенија во Македонија од коронавирус се лекуваат 1045 пациенти

Курир - 08.04.2021

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 1045 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, ...

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 1045 пациенти, слободни кревети има

Сител

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 1724 пациенти, слободни кревети има

Канал5

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат вкупно 1724 пациенти

ТВ21

Во болниците во Македонија се лекуваат 1.724 пациенти болни од ковид-19

Република

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 1045 пациенти, слободни кревети има

Centar

Во болниците во Македонија има 1724 ковид пациенти и над 300 слободни места

Р.С.Европа

Тера Канал5 ТВ21 Фокус +инфо Алфа MTM iPortal

Струмичката болница ги подобри условите на Инфективниот оддел за болните од Ковид-19

Независен - 08.04.2021

ЈЗУ Општа болница – Струмица го опреми Инфективното оддел со 25 нови болнички кревети со механизам и 25 сетови кислородни протокомери, донација по повод Светскиот ден на здравјето, а наменети за хоспитализација на болните од Ковид-19.

Струмичката болница ги подобри условите на Инфективниот оддел за хоспитализација на болните од ковид-19

Н.Македонија

Струмичката болница ги подобри условите на Инфективниот оддел за хоспитализација на болните од Ковид-19

еМагазин

Струмичката болница ги подобри условите на Инфективниот оддел за хоспитализација на болните од Ковид 19

Локално

Струмичката болница ги подобри условите на Инфективниот оддел за хоспитализација на болните од Ковид 19

24Инфо

Струмичката болница ги подобри условите на Инфективниот оддел за болните од Ковид 19

Нетпрес

Струмичката болница ги подобри условите на Инфективниот оддел за болните од Ковид

Канал5

Во болниците се лекуваат вкупно 1.724 ковид пациенти

+инфо - 08.04.2021

Вкупно 672 лица сомнителни и потврдени за ковид -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град. Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ ...

Во болниците се лекуваат 1.724 пациенти болни од ковид-19

МКД

Во болниците се лекуваат вкупно 1.724 ковид пациенти

Нетпрес

Ковид-19: Во болниците се лекуваат 1 740 пациенти, во Скопје 81 прием за еден ден

360 степени

На инфективните оддели има 1.740 пациенти со Ковид-19, во Скопје за 24 часа хоспитализирани 81

Независен

На инфективните оддели во земјава хоспитализирани 1.740 пациенти со Ковид-19

Сител

На инфективните оддели има 1740 пациенти со Ковид-19, во Скопје за 24 часа хоспитализирани 81

Телма

Слободен Печат 24 Вести Либертас Вечер Прес Press24 Бриф еМагазин Денешен