TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Акциите на Tesla достигнаа највисока цена

24auto - 17.01.2020

Акциите на Tesla ја достигнаа најголемата вредност од основањето на компанијата. Како што пренесуваат медиумите во САД, акциите на американскиот производител достигнаа цена од 612 американски долари по акции.

Илон Маск сака да отвори истражувачки центар во Кина за да прави автомобили во „кинески стил“

Иновативност - 17.01.2020

Американскиот производител на електрични автомобили, Tesla, во сопственост на иноваторот Илон Маск, планира да отвори центар за изтражување и дизајн во Кина за да прави автомобили во „кинески стил“.

Новитe автомобили на Tesla ќе разговараат со минувачите

Иновативност - 17.01.2020

Откако постојат автомобилите не можат директно да комуницираат со пешаците и минувачите, ако се исклучи свирењето кога некој ќе се испречи на патот. Но, тоа можеби ќе се смени ако му веруваме на иноваторот Илон Маск.

За една недела заработил 2 милијарди долари: Првиот човек на Тесла од ден за ден станува сè побогат

Точка - 17.01.2020

Основачот на американската компанија Тесла, Илон Маск, за една недела го зголемил своето богатство за 2,1 милијарда долари, благодарение на растот на акциите. Вредноста на акциите на Тесла забрзано расте откако компанијата минатата недела открила ...

За една недела заработи две милијарди долари: Првиот човек на Tesla од ден на ден се побогат

Денар - 17.01.2020

Основачот на американската компанија Tesla, Илон Маск за една недела го зголеми своето богатство за 2,1 милијарди долари, благодарение на растот на акциите. Вредноста на акциите на Tesla рапидно се зголеми откако компанијата минатата недела откри ...

Пазарната вредност на Tesla (100 милијарди долари), поголема од GM и Ford заедно

Телефони.мк - 15.01.2020

До пред една година имаше многу критики дека прашање е на време кога Илон Маск и Tesla Inc. ќе бакротираат, со оглед на тоа што има многу мала добивка и тоа што компанијата е неспособна за испорака на голем број на возила.