TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трипуновски во улога на инспектор им „држи лекции“ на вработените во подрачната единица во Берово (ВИДЕО)

Локално - 17.01.2020

Дополнителниот заменик-министер за земјоделство, Цветан Трипуновски денеска беше во ненајавена посета и контрола на Подрачната единица на МЗШВ во Берово. Со себе тој носеше и човек да го снима целиот процес.

(ВИДЕО) Трипуновски се снимаше како им „држи лекции“ на вработените во подрачната единица во Берово

24Инфо - 17.01.2020

Дополнителниот заменик-министер за земјоделство, Цветан Трипуновски денеска беше во ненајавена посета и контрола на Подрачната единица на МЗШВ во Берово. Со себе тој носеше и човек да го снима целиот процес.

По Османи и Трипуновски сака да биде инспектор ВИДЕО

+инфо - 17.01.2020

Ве познавам, ве знам од телевизија. Вака вработен во подрачната единица на Министерството за земјоделство во Берово, му одговари на дополнителниот заменик-министер за земјоделство, Цветан Трипуновски кога тој ненајавен денеска ја посети подрачната.

ВИДЕО: Трипуновски во стилот на Груевски проверуваше дали се работи во одделението на министерството во Берово

А1 On - 17.01.2020

Со личен снимател дополнителниот заменик-министер за земјоделство, Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ денеска проверуваше дали сите вработени во подрачната единица на министерството во Берово, се на работните места.

(ВИДЕО) Трипуновски се снимаше како им „држи лекции“ на вработените во подрачната единица во Берово

Фокус - 17.01.2020

Дополнителниот заменик-министер за земјоделство, Цветан Трипуновски денеска беше во ненајавена посета и контрола на Подрачната единица на МЗШВ во Берово. Со себе тој носеше и човек да го снима целиот процес.

Трипуновски од ВМРО ДПМНЕ врши мобинг и неовластено ги снима вработените во подрачните единици

AKO - 17.01.2020

Дополнителниот заменик министер за земјоделство во техничката влада од ВМРО ДПМНЕ, Цветан Трипуновски, денеска неовластено со камера влегуваше по канцелариите на Министерството за земјоделство за да провери дали работат вработените.

Се будат заспаните ќелии на ВМРО во администрацијата обвини министерот Димковски

ММС - 17.01.2020

Синоќа дополнителниот заменик министер, денеска министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство ги посетија земјоделците во источниот регион. Додека заменскиот министер ја критикуваше земјоделската политика, министерот „удри“ по однесувањето ...

СКАНДАЛ: Вмровскиот заменик министер Цветан Трипуновски им влегол во институција и почнал да ги снима, а со тоа ...

Centar - 17.01.2020

Видео именувано како “Вонредната посета и контрола на Подрачната единица на МЗШВ во Берово.”, беше обј авено на фејсбук страницата на Заменик министерот за земјоделие Цветан Трипуновски. Видеото немаше да биде скандалозно доколку тој без дозвола на ...

Неовластено снимање и мобинг на вработените – Дирекцијата за заштита на лични податоци за видеото на Трипуновски

ТВ21 - 17.01.2020

ТВ21 ја контактираше Дирекцијата за заштита на личните податоци. Од таму велат, дека дополнителниот заменик министер Трипуновски можел да снима, доколку намерата му била да види дали се почитуваат работните оврски, но не смеел да ги покажува лицата ...

Трипуновски: Нема мобинг, туку нервоза зошто функционерите се фатени со нозе во вис

Курир - 17.01.2020

Гледам многу нервоза и хистерија на Бихаќка! Па како и нема да има кога нивните функционери се фатени за време на работно време со нозете во вис! Дел од моите работни активности како министер е и контролата врз вработените и работните простории.

Министер проверува дали сите се на работа – „реално шоу“ во подрачната единица на МЗШВ во Берово

ТВ21 - 17.01.2020

Дополнителниот заменик министер за Земјоделство Цветан Трипуновски одлучи да изврши вонредна посета и контрола на Подрачната единица на министерството во Берово. Не се најавил претходно, сакал да се увери дали сите вработени се на своите места и ...

Трипуновски на средба со земјоделците од делчевското село Град

Канал5 - 17.01.2020

Дополнителниот заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство Цветан Трипуновски денеска беше во делческото село Град каде разговараше со земјоделците за актуелни проблеми што ги имаат во изминатите три години.

Димковски: Се разбудија заспаните ќелии на партизираната администрација што ја имаше ВМРО-ДПМНЕ

Либертас - 17.01.2020

– Министерот за земјоделство Трајан Димковски смета дека постапките на заменскиот министер Цветан Трипуновски и другите членови во техничката Влада се со единствена намера да се предизвикуваат штетни последици, без да ги интересира предизборниот ...

Трипуновски од делчевско: Земјоделците се оставени сами да се снаоѓаат

iPortal - 17.01.2020

Ниту субвенциите стигаат кај крајниот земјоделец и тука имам безброј примери кои ми ги посочија за неисплатени субвенции за млеко и за стока и за житни култури. Исто така ниту од оние дополнителни субвенции кои што ги ветија по однос на сливата се ...

Трипуновски: Субвенции не се исплаќаат редовно, земјоделците со големи проблеми

Курир - 17.01.2020

Земјоделците ширум државата секојдневно го демантираат Трајан Димковски. Субвенциите не се исплаќаат редовно. Трајане ова на секаде го кажуваат земјоделците. Три години само лажете. Денеска бев во посета на фарма во Будинарци, Берово, и во разговор ...

Трипуновски на среба со земјоделците од Делчево

Курир - 17.01.2020

Го посетив село Град во Делчево и имав долг разговор со земјоделците од овој регион и доколку цел ден го поминев тука повторно времето ќе беше кратко за да ги слушнам сите проблеми. Овоштарите од Делчево се уште ја чекаат исплатата за штетите ...

Трипуновски го фати началникот на МЗШВ во Берово со нозе во вис за време на работа

Курир - 17.01.2020

Вонредната посета и контрола на Подрачната единица на МЗШВ во Берово. Објави на Фејсбук, дополнителниот заменик министер во МЗШВ, Цветан ...

Успешните политики на СДСМ во земјоделството продолжуваат, земјоделците да аплицираат за мерките што им се на ...

24Инфо - 17.01.2020

Политиките на СДСМ продолжуваат во насока на реализација на мерките во земјоделството како еден од клучните двигатели на нашата економија. Иако министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, со техничката Влада доби дополнителен-заменик ...

Трипунивски на средба со земјоделците и сточарите од карбинскиот регион

Press24 - 16.01.2020

Техничкиот заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство, Цветан Трипуновски попладнево е во посета на населените места во Општина Карбинци. На средбата со земјоделци и сточари од селото Карбинци, Трипуновски истакна дека овде е да се ...

Реакција од ВМРО-ДПМНЕ на прес конференцијата на Татјана Прентовиќ

Канал5 - 16.01.2020

Субвенциите доцнат. Има злоупотреби со давање на државно земјоделско земјиште под закуп. Обештетувањата на жителите на скопските села кои беа погодени од поплавите и по 4 години не се исплатени, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Во ВМРО-ДПМНЕ ништо не се менува, Трипуновски глуми лажна загриженост и лажен земјоделец

24Инфо - 16.01.2020

И после 13 години на пратенички,директорски и советнички позиции платени од граѓаните, дополнителниот заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство, Цветан Трипуновски сеуште има елементарни непознавања од земјоделството и не ги ...

МЗШВ: Нема никакви незаконски распределби на државно земјоделско земјиште под закуп

+инфо - 16.01.2020

Во врска со обвинувањата на дополнителниот заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство, Цветан Трипуновски изнесени на денешната прес конференција, Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство најодговорно тврди дека ...

Трипуновски: Очигледна е негрижата на оваа влада за земјоделците

Курир - 16.01.2020

Од разговорот кој го водевме во Карбинци побарав одговор на три прашања: 1. Дали изминативе три години има распределба на земјоделско земјиште на оваа територија; 2. Дали изминативе три години се инвестирало во системите за наводнување во овој ...

Трипуновски: Љупчо Николовски и Трајан Димковски се фатени во криминал до гуша

Макфакс - 16.01.2020

Љупчо Николовски и Трајан Димковски се фатени во криминал до гуша. Случајот кој што денеска сакам да го обелоденам покажува како едно исто земјоделско земјиште го даваат под концесија на две различни лица, изјави дополнителниот заменик-министер за ...

Интервју со Елгафар Јусуфи -директор на АПРЗ: Функционираме како сервис на земјоделците преку едукација, информирање и ...

Бриф - 16.01.2020

Агенцијата за поттикнување на развојот на земјоделството (АПРЗ) е значајна институција за земјоделците. Советодавната активност, едукацијата се пресудни за конкурентно земјоделство и профитабилен агробизнис, а искористувањето на ЕУ фондовите од ...

Министерот Димковски: Земјоделската 2019 е потврда на добрите политики на Владата и финансиската поддршка на ...

Бизнис Вести - 16.01.2020

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски вчера одржа прес-конференција во Владата на Република Северна Македонија, на која истакна дека паралелно со првенствената цел на техничката Влада да се организираат слободни, ...

Татјана Прентовиќ: Мерките на СДСМ во земјоделството продолжуваат во интерес на сите земјоделци

Канал5 - 16.01.2020

Функционирањето на институциите во интерес на граѓаните е врвен приоритет на СДСМ. Иако Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, со техничката Влада доби дополнителен-заменик министер за овој ресор, без пречки ќе продолжиме со ...

(ВИДЕО) Прентовиќ: Мерките на СДСМ во земјоделството продолжуваат во интерес на сите земјоделци

А1 On - 16.01.2020

„Функционирањето на институциите во интерес на граѓаните е врвен приоритет на СДСМ. Иако министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, со техничката Влада доби дополнителен-заменик министер за овој ресор, без пречки ќе продолжиме со ...

Мерките на СДСМ во земјоделството продолжуваат во интерес на сите земјоделци

24Инфо - 16.01.2020

Прес конференција на СДСМ, Татјана Прентовиќ, пратеничка од СДСМ Функционирањето на институциите во интерес на граѓаните е врвен приоритет на СДСМ. Иако министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, со техничката Влада доби ...

Прентовиќ: Сите имаме обврска да работиме на развојот на земјоделството

iPortal - 16.01.2020

Иако министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, со техничката Влада доби дополнителен-заменик министер за овој ресор, без пречки ќе продолжиме со спроведувањето на мерките за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, ...

Татјана Прентовиќ: Мерките на СДСМ во земјоделството продолжуваат во интерес на сите земјоделци

Либертас - 16.01.2020

Функционирањето на институциите во интерес на граѓаните е врвен приоритет на СДСМ. Иако Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, со техничката Влада доби дополнителен-заменик министер за овој ресор, без пречки ќе продолжиме со ...

Трипуновски: Три години посочуваме на криминал при распределба на државно земјоделско земјиште

MakPress - 16.01.2020

Три години посочуваме на криминал и злоупотреба при распределба на државно земјоделско земјиште во Република Македонија. Денеска ќе презентираме само еден случај од редица примери на криминал при распределба на државно земјоделско земјиште од страна ...

(ВИДЕО) Трипуновски: Николовски и Димковски се фатени во криминал до гуша

Курир - 16.01.2020

Три години посочуваме на криминал и злоупотреба при распределба на државно земјоделско земјиште во Република Македонија.Случајот кој што денеска сакам да го обелоденам покажува како едно исто земјоделско земјиште го даваат под концесија на две ...

Николовски и Димковски исто земјоделско земјиште дале под концесија на две различни лица

24Инфо - 16.01.2020

Интегрален текст од прес конференција на Цветан Трипуновски – дополнителен заменик министер за земјоделство, шумарство и водостопанство Три години посочуваме на криминал и злоупотреба при распределба на државно земјоделско земјиште во Република ...

Трипуновски: Љупчо Николовски и Трајан Димковски се фатени во криминал до гуша

Република - 16.01.2020

Љупчо Николовски и Трајан Димковски се фатени во криминал до гуша. Случајот што денеска сакам да го обелоденам покажува како едно исто земјоделско земјиште го даваат под концесија на две различни лица, изјави дополнителниот заменик-министер за ...

Трипуновски: Николовски и Димкоски исто земјиште дале под концесија на две различни лица

Слободен Печат - 16.01.2020

Според дополнителниот заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство вториот договор за земјиштето е склучен без претходниот да биде раскинат. Љупчо Николовски и Трајан Димковски, во функција на министри за земјоделство, едно исто ...

Трипуновски: Димковски и Николовски исто земјоделско земјиште дале под концесија на две лица

Фокус - 16.01.2020

Љупчо Николовски и Трајан Димковски, во функција на министри за земјоделство, едно исто земјоделско земјиште дале под концесија на две различни лица, обвини денеска дополнителниот заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство, Цветан ...

Трипуновски: Димковски и Николовски направиле Фиком во земјоделска варијанта

+инфо - 16.01.2020

Љупчо Николовски и Трајан Димковски, во функција на министри за земјоделство, едно исто земјоделско земјиште дале под концесија на две различни лица, обвини денеска дополнителниот заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство, Цветан ...

Трипуновски: Димковски и Николовски исто земјоделско земјиште дале под концесија на две лица

Либертас - 16.01.2020

– Љупчо Николовски и Трајан Димковски, во функција на министри за земјоделство, едно исто земјоделско земјиште дале под концесија на две различни лица, обвини денеска дополнителниот заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство, ...

Трипуновски: Димковски и Николовски исто земјоделско земјиште дале под концесија на две лица

ТВ21 - 16.01.2020

Љупчо Николовски и Трајан Димковски, во функција на министри за земјоделство, едно исто земјоделско земјиште дале под концесија на две различни лица, обвини денеска дополнителниот заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство, Цветан ...

Трипуновски: Димковски и Николовски исто земјоделско земјиште дале под концесија на две лица

PressingTV - 16.01.2020

упчо Николовски и Трајан Димковски, во функција на министри за земјоделство, едно исто земјоделско земјиште дале под концесија на две различни лица, обвини денеска дополнителниот заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство, Цветан ...

Трипуновски: Димковски и Николовски исто земјоделско земјиште дале под концесија на две лица

4NEWS - 16.01.2020

Љупчо Николовски и Трајан Димковски, во функција на министри за земјоделство, едно исто земјоделско земјиште дале под концесија на две различни лица, обвини денеска дополнителниот заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство, Цветан ...

Трипуновски: Димковски и Николовски создале случај на Фиком 2 во земјоделска варијанта

MakPress - 16.01.2020

Љупчо Николовски и Трајан Димковски, во функција на министри за земјоделство, едно исто земјоделско земјиште дале под концесија на две различни лица, обвини денеска дополнителниот заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство, Цветан ...

МЗШВ: Нема никакви незаконски распределби на државно земјоделско земјиште под закуп

Бриф - 16.01.2020

Во врска со обвинувањата на дополнителниот заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство, Цветан Трипуновски изнесени на денешната прес конференција, Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство најодговорно тврди дека ...

МЗШВ: Нема никакви незаконски распределби на државно земјоделско земјиште под закуп

А1 On - 16.01.2020

Во врска со обвинувањата на дополнителниот заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство, Цветан Трипуновски изнесени на денешната прес конференција, Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство најодговорно тврди дека ...

МЗШВ: Нема никакви незаконски распределби на државно земјоделско земјиште под закуп

Локално - 16.01.2020

Во врска со обвинувањата на дополнителниот заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство, Цветан Трипуновски изнесени на денешната прес конференција, Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство најодговорно тврди дека ...

МЗШВ: Нема никакви незаконски распределби на државно земјоделско земјиште под закуп

ТВ21 - 16.01.2020

Во врска со обвинувањата на дополнителниот заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство, Цветан Трипуновски изнесени на денешната прес конференција, Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство најодговорно тврди дека ...

МЗШВ: Нема никакви незаконски распределби на државно земјоделско земјиште под закуп

iPortal - 16.01.2020

Во врска со обвинувањата на дополнителниот заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство, Цветан Трипуновски изнесени на денешната прес конференција, Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство најодговорно тврди дека ...

МЗШВ: Нема никакви незаконски распределби на државно земјоделско земјиште под закуп

Макфакс - 16.01.2020

Во врска со обвинувањата на дополнителниот заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство, Цветан Трипуновски изнесени на денешната прес конференција, Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство најодговорно тврди дека ...

МЗШВ контра Трипуновски: Нема незаконски распределби на државно земјоделско земјиште под закуп

Слободен Печат - 16.01.2020

Оттаму посочуваат дека Трипуновски треба да ја знае разликата помеѓу јавен оглас и јавен повик. Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство ги демантира тврдењата на дополнителниот заменик-министер, Цветан Трипуновски.