TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ристовски: Дојде време да се видат вистинските вредности на Вардар

Екипа - 16.09.2020

Вардар со денешното гостување против Мешков Брест (18.45 часот) ја отвора новата сезона во Лигата на Шампионите, во значително променет состав во однос на последните неколку години во кои „црвено-црните“ беа редовен учесник на завршните турнири во ...

Вардар никогаш не го победил Мешков Брест во Белорусија

Дриблинг - 16.09.2020

Мешков Брест го пречекува Вардар вечерва од 18-45, натпревар од првото коло во новата сезона на Лигата на шампионите. Вардар се уште е актуелен клупски првак во елитното натпреварување на ЕХФ, сега во Белорусија гостува со речиси нов тим, поинаков ...

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Алушовски одбра 16 ракометари за дуелот во Брест, отпадна еден бек!

24 Ракомет - 16.09.2020

Ракометарите на Вардар денеска го играат првиот натпревар од новата сезона во Лигата на шампионите против Мешков Брест. Стратегот на „црвено-црниот“ тим Стевче Алушовски, одбра 16 ракометари во ростерот од оние 17 што отпатуваа, а на трибините ќе ...

Вардар четири години без победа во Брест, Мешков фаворит како никогаш досега

Gol.mk - 16.09.2020

Новата сезона во Лигата на шампионите за Вардар ќе започне со патување во Белорусија и гостување кај стариот познаник Мешков Брест. Како никогаш досега домашните ракометари го имаат товарот да бидат големи фаворити за победата на средба со ...

Вардар не знае за победа во Брест во Лигата на шампионите

SportMedia - 16.09.2020

Вардар 1961 и Мешков Брест имаат долга историја на меѓусебни пресметки, особено во СЕХА-лигата, па токму затоа двата тима добро се познаваат. Но, кога станува збор за мечевите од Лигата на шампионите имаат одиграно вкупно пет натпревари.

Алушовски го одреди составот: Со тројца голмани за дуелот со Мешков

SportMedia - 16.09.2020

Стевче Алушовски го одбра составот за натпреварот со Мешков Брест во рамките на првото коло во Лигата на шампионите. Стратегот на Вардар 1961 во Белорусија отпатува со 17 ракометари, на овој меч нема да смета на Марко Мишевски.

Мешков Брест е првиот вистински тест за новиот Вардар

Вечер Прес - 16.09.2020

Македонскиот ракометен тим Вардар, од денеска со реновиран состав и со нов сопственик тргнува во поход на нова титула во Лигата на шампионите. „Црвено – црните“ иако се уште се сметаат за европски шампиони, бидејќи завршниот турнир од минатата ...

Нема лесен противник, Вардар го очекува „пеколна“ групна фаза

Gol.mk - 16.09.2020

Македонскиот гигант Вардар ќе биде единствениот претставник на нашата држава во овогодишното издание на Лигата на шампионите. Како актуелен европски првак, „црвено-црниот“ тим влегува во новата сезона, која сите очекуваат да биде исклучително тешка ...

Вардар стартува во Лигата на шампионите со нов лик, но со стари амбици

24 Ракомет - 16.09.2020

Денеска започнува новата сезона во Лигата на шампионите, со четири натпревари од првото коло, а се уште европскиот шампион Вардар гостува кај белорускиот првак Мешков Брест. Иако лани беше високо поразен во Брест, тимот на Вардар сега има изменет ...

Дибиров и Карачиќ со иста порака на Инстаграм: Почнува ! (ФОТО)

Дриблинг - 16.09.2020

Новата сезона во ЕХФ Лигата на шампионите започнува денеска за Вардар и Киелце, средби од првото коло во кое македонскиот првак гостува кај Мешков Брест, екипата од Полска ќе игра со Фленсбург на гости.

ЛШ: Вардар 1961 стартува во Брест, македонски дуел Лазаров против Манасков

Слободен Печат - 16.09.2020

Денеска со натпреварите Мешков Брест-Вардар 1961 и Целје-Алборг кои започнуваат од 18.45 часот стартува новата сезона во машката ракометна Лига на шампионите. Поради коронавирус и натаму не е завршена сезоната 2019/20, победникот ќе го дознаеме кон ...

Никој не очекува ново чудо од Вардар, започнува ЛШ без лански шампион

Gol.mk - 16.09.2020

Ракометната сезона во Лигата на шампионите ќе биде отворена денес со четири натпревари од првото коло. Меѓу нив ќе биде и гостувањето на Вардар 1961 кај Мешков Брест , каде сè уште актуелниот европски првак загуби убедливо на последното соочување ...

Вардар кај стариот познаник Мешков за старт на ракометната ЛШ

Дриблинг - 16.09.2020

Бранителот на европската титула Вардар денеска од Белорусија ја започнува новата сезона во ракометната Лига на шампиони (ЛШ) во која прв противник е Мешков Брест. Двата тима повторно се во иста група како и минатата сезона, која беше прекината ...

Калараш: Мора да го неутрализираме Скубе, неприфатливо е опуштање против Мешков

SportMedia - 16.09.2020

Вардар 1961 денеска ја почнува новата европска одисеја во Лигата на шампионите. Прв противник на единствениот македонски претставник во ова натпреварување е Мешков Брест, дуелот е закажан со почеток во 18:45 часа.

Калараш: Финансиските проблеми во Вардар се минато

Спортски - 16.09.2020

Во летото кое изминува Вардар доживеа целосна реконструкција и си заминаа голем дел од ракометарите, се промени сопственикот, а пристигнваа нови ракометари. Денес во Белорусија Вардар ќе игра натпревар против Мешков Брест во рамките од Лигата на ...

Калараш:  Во Вардар повеќе не дознат платите

Слободен Печат - 15.09.2020

Вардар утре ја започнува новата сезона во ракометната Лига на шампиони. „Црвено-црните“ му гостуваат на Мешков Брест. Екипата на Вардар утре започнува ново поглавје во ракометна Европа, во новата сезона велгува со нов тим и ново раководство.

Скубе: Ќе биде чудно да играм против Вардар

Спортски - 15.09.2020

Словенецот Сташ Скубе во својот прв официјален меч во дресот на Мешков Брест ќе го одмери силите со својот поранешен клуб Вардар. Скубе ќе мора да игра против довчерашните соиграчи и затоа го предупреди својот тим дека Вардар никако не смее да се ...

Калараш го фали новото раководство на Вардар: Сега платите доаѓаат на време

Спортклуб - 15.09.2020

Вардар мина низ тежок период и целосна реконструкција во играчкиот и административниот дел од клубот. Самсоненко си замина, а на негово место пристигна старо-новиот претседател Михајло Михајловски.

Скубе ги предупреди сите во групата: Не заборавајте што се случи во мојата прва сезона во Вардар

Дерби - 15.09.2020

Вардар се уште го носи статусот на актуелен европски првак и со такво епитет ќе влезе и во новата натпреварувачка сезона во Лигата на шампионите, во која на стартот „црвено-црните“ ќе ги одмерат силите со Мешков Брест.

Вардар е осми фаворит според ЕХФ во ЛШ

Спортклуб - 15.09.2020

Во пресрет на почетокот од сезоната во Лигата на шампионите ЕХФ го презентираше рангирањето на клубовите учесници според квалитетот, очекувањата и засилувањата во преодниот рок и во каква форма е нивната екипа во оваа рана фаза од сезоната.

Скубе пред Вардар: Чудно е кога играш против добри пријатели

Екипа - 15.09.2020

Ракометарите на Вардар се свесни дека ако сакаат да го изненадат Брест Мешков, прво нешто што ќе мора да сторат е да најдат начин да го неутрализираат Сташ Скубе. Словенецот мина две извонредни сезони во дресот на „црвено-црните“, но летово реши да ...

Калараш: Во Вардар платите веќе не доцнат како порано...

Sport 1 - 15.09.2020

Вардар доживеа целосна реконструкција во текот на летото, при што си заминаа голем дел од поранешните ракометари, но пристигнаа и нови со кои, сепак, „црвено-црните“ не успеаа да ја освојат титулата во регионалната СЕХА-лига, а сега пред нив се ...

Скубе: Губевме пријателски со Вардар, па станавме европски прваци!

Gol.mk - 15.09.2020

Сташ Скубе ќе истрча на терен и за првпат ќе игра против Вардар по заминувањето од Скопје. Словенечкиот ракометар потпиша за Мешков Брест, првиот ривал на „црвено-црните“ во новата сезона од Лигата на шампионите.

Скубе: Вардар нема ѕвезди како порано, ама ќе биде опасен за сите

Дриблинг - 15.09.2020

Словенецот Сташ Скубе во својот прв официјален меч во дресот на Мешков брест ќе се соочи со клубот од каде премина во Белорусија и во пресрет на утрешното соочување со Вардар повика на претпазливост.

Глеб Калараш: Сега платите во Вардар ги добиваме во целост и на време!

SportMedia - 15.09.2020

Во пресрет на стартот на ракометната Лига на Шампиони, познато е Вардар утре игра на гости кај Мешков Брест, Глеб Калараш, еден од ретките руски ракометари кои останаа во Вардар, за рускиот портал “Брз центар“, покрај останатото говори и за ...

За ЕХФ – Вардар 1961 е осми фаворит за освојување на Лига на шампиони

TopSport - 15.09.2020

Европската ракометна федерација (ЕХФ) го објави рангирањето на клубовите за новата сезона во Лигата на шампионите. Критериумите за ваквиот тип на ранкинг се пред се според засилувањата што ги довела екипата во преодниот рок, како и форма во која се ...

Вардар е осми фаворит за титулата во ЛШ

Дерби - 15.09.2020

Се враќаат возбудувањата во Лигата на шампионите, а пред стартот на истите од Европската ракометна федерација (ЕХФ) го објавија првиот ранкинг, предвидување за тоа кој би можел да биде на самиот врв, односно кој е фаворит за титулата.

Скубе: Вардар нема ѕвезди, но никогаш не можеш да бидеш на чисто со него

SportMedia - 15.09.2020

Сташ Скубе за првпат по заминувањето од Вардар ќе биде на спротивната страна на теренот. Словенецот имаше значајна улога во таборот на „црвено-црните“ со кои успеа да дојде до трофеј во Лигата на шампионите.

Вардар е во топ-10 фаворити за освојување на ракометната ЛШ

СуперСпорт - 15.09.2020

ЕХФ ја објави листата со клубови кои се фаворити за трофејот во Лигата на шампиони (ЛШ), па Вардар дозна дека е во топ-10 екипи според рангирањето. „Црвено-црните“ се наоѓаат на осмо место и од ЕХФ сметаат дека ги чека долга и тешка работа за да ...

Калараш: Играме со старата тактика, и на Алушовски му е јасно дека така е најдобро

Екипа - 15.09.2020

Рускиот репрезентативец Глеб Калараш е еден од клучните игри во одбранбената зона на Вардар и во новата сезона. Големиот борец е свесен дека пред Вардар е сериозен предизвик во Лигата на Шампионите, а во интервју за руските медиуми обелодени и дека ...

Вардарци „заглавија“ на скопскиот аеродром 4 часа!

SportMedia - 15.09.2020

Вардарци денеска требаше да полета за Брест во Белорусија за натпреварот од Лигата на шампионите. Меѓутоа неочекувано се појави проблем, па така ракометарите на европскиот првак останаа заглавени на скопскиот аеродром.

Скубе: Ќе биде чудно да се игра против моите пријатели од Вардар!

Слободен Печат - 15.09.2020

Годинава и Сташ Скубе го напушти Вардар 1961 и одлучи кариерата да ја продолжи во редовите на белорускиот клуб Мешков Брест. Судбината сакаше уште во првиот натпревар од новата сезона во Лигата на шампионите словенечкиот плејмејкер да ги одмери ...

Калараш: Во овој Вардар немаме никакви финансиски проблеми, спремни сме за старт на ЛШ!

Gol.mk - 15.09.2020

Вардарци ја започнаа новата сезона со настапите на фајнал-фор турнирот од СЕХА лигата, каде во финалето загубија од Веспрем, а сега пред нив се и дуелите од Лигата на шампионите. „Црвено-црните“ отпатуваа во Брест, каде ќе се судрат со Мешков во ...

Вардар заглави на аеродром, од авион директно на тренинг!

24 Ракомет - 15.09.2020

Во првото коло од Лигата на шампионите, македонскиот и актуелен европски првак замина на првото гостување во новата сезона која ќе се одигра под нови корона услови. Уште на самиот почеток, „црвено-црните“ се соочија со мала непријатност откако ...

Вардар никогаш не бил толку голем аутсајдер против Мешков Брест

SportMedia - 15.09.2020

Промените во составот на Вардар 1961, како и некомпактноста која ја видовме во изминатиот подготвителен период, го става македонскиот тим на едно друго скалило пред стартот на новата сезона во Лигата на шампионите.

Талески: Ние сме подготвени, свесни сме што не чека и што значи да се игра за Вардар

Дерби - 15.09.2020

Вардар првиот тест во новата сезона во Лигата на шампионите ќе го има на гостински терен против составот на Мешков Брест. Таа средба се игра утре со почетокот од 18:45 часот, а желбата, целта на вардарци е да ја отворат кампањата со поволен резултат.

Вардар не е меѓу фаворитите во ЛШ, ама токму како аутсајдер - е најопасен!

Gol.mk - 15.09.2020

Ракометарите на Вардар утре ќе стартуваат со нова авантура во Лигата на шампионите, кога гостуваат во Брест кај Мешков на средба од првото коло. Македонскиот претставник сè уште е актуелен европски првак, а така ќе биде до крајот на декември и ...

Вардар е меѓу десетте фаворити за освојување на Лигата на шампионите

МКД - 15.09.2020

Пред стартот на новата сезона од Лигата на шампионите, ЕХФ ја објави својата листа на фаворити за најголемиот клупски ракометен трофеј, Вардар е на осмото место. Поради ситуацијата со коронавирусот Вардар се уште е актуелен шампион на Европа.

ЕХФ вели Вардар е осми фаворит за титулата во ЛШ!

Sport 1 - 15.09.2020

На еден ден до почетокот на новата сезона во ракометната Лига на шампионите, ЕХФ го извади т.н. power ranking, односно рангирање на клубовите учесници според тоа како се засилиле во преодниот рок и во каква форма е нивната екипа во оваа рана фаза од ...

Талески: Вардар секогаш игра да победува, чудно ќе биде да играме пред публика

Дриблинг - 15.09.2020

Ракометарите на Вардар утре му гостуваат на Мешков Брест, прв натпревар од новата сезона на ЕХФ Лигата на шампиони. Филип Талевски ветува борбен Вардар кој секогаш игра на победа, тимот од Белорусија ќе има поддршка од трибините, тоа ќе биде малку ...

ЛШ: Вардар комплетен на мегдан со Мешков Брест

OhridNews - 15.09.2020

Актуелниот европски првак Вардар со сите расположливи средства ќе му се спротистави на Мешков Брест во првата рунда од новата сезона во Лигата на Шампиони. Тренерот на „црвено црните“ Стефче Алушовски на располагање ќе ги има Стојанче Стоилов и ...

Алушовски: Подготвени одиме во Белорусија

Sport M - 14.09.2020

Скопје, 14 септември 2020 (МИА) – Тренерот на македонскиот и актуелен европски првак Вардар, Стевче Алушовски, очекува поволен резултат на гостувањето кај Мешков Брест во првото коло од новата сезона во Лигата на шампионите.

Алушовски: Подготвени одиме во Белорусија

Република - 14.09.2020

Тренерот на македонскиот и актуелен европски првак Вардар, Стевче Алушовски, очекува поволен резултат на гостувањето кај Мешков Брест во првото коло од новата сезона во Лигата на шампионите. изјави Алушовски.

Алушовски: Подготвени одиме во Белорусија

Сител - 14.09.2020

Тренерот на македонскиот и актуелен европски првак Вардар, Стевче Алушовски, очекува поволен резултат на гостувањето кај Мешков Брест во првото коло од новата сезона во Лигата на шампионите.

Алушовски: Подготвени одиме во Белорусија

Курир - 14.09.2020

Тренерот на македонскиот и актуелен европски првак Вардар, Стевче Алушовски, очекува поволен резултат на гостувањето кај Мешков Брест во првото коло од новата сезона во Лигата на шампионите.

Алушовски: Подготвени одиме во Белорусија

MakPress - 14.09.2020

Тренерот на македонскиот и актуелен европски првак Вардар, Стевче Алушовски, очекува поволен резултат на гостувањето кај Мешков Брест во првото коло од новата сезона во Лигата на шампионите.

Без проблеми, тестовите на Вардарци се негативни на коронавирус

Sport M - 15.09.2020

Македонскиот шампион во текот на вчерашниот ден ги доби резултатите од тестирањето за коронавирус. Сите беа негативни, што значи вардарци со сите расположени сили ќе отпатуваат за Брест по стартна победа во ракометната елита.

Талески: Да ја отвориме новата сезона со позитивен резултат

Sport M - 15.09.2020

Скопје, 15 септември 2020 (МИА) – Левиот бек на македонскиот и актуелен европски првак Вардар, Филип Талески, посакува поволен резултат на гостувањето кај Мешков Брест во првото коло од новата сезона во Лигата на шампионите.

Талески: Да ја отвориме новата сезона со позитивен резултат

Курир - 15.09.2020

Левиот бек на македонскиот и актуелен европски првак Вардар, Филип Талески, посакува поволен резултат на гостувањето кај Мешков Брест во првото коло од новата сезона во Лигата на шампионите.

Талески: Да ја отвориме новата сезона со позитивен резултат

Кајгана - 15.09.2020

Левиот бек на македонскиот и актуелен европски првак Вардар, Филип Талески, посакува поволен резултат на гостувањето кај Мешков Брест во првото коло од новата сезона во Лигата на шампионите.