TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Три лица спасени во последен момент од запалена куќа во Карбинци

360 степени - 21.07.2021

Три лица од кои двајца со тежок инвалидитет во последен момент се спасени од запалена куќа во Карбинци, по големиот пожар кој доцна попладнево ја зафати оваа општина, објави ТВ Стар . Пожарот настанал во непосредна близина на првите куќи во селото, ...

Три лица во последен момент спасени од запалена куќа во Карбинци

ТВ21

Со 5 возила и 20 пожарникари се гаснеше пожарот во Карбинци, една вила изгоре, другата е спасена

ММС

Голем пожар во Карбинци, две лица со инвалидитет спасени во последен момент

Локално

Три лица спасени во последен момент од запалена куќа во Карбинци

Либертас

Три лица се спасени во последен момент од куќа во пламен во Карбинци

+инфо

Спасени три лица во последен момент од куќа во пламен во Карбинци

Нетпрес

Press24 Скопје24 Фактор 24Инфо

Ставен под контрола пожарот во Карбинци

ТВ21 - 21.07.2021

Пожарот кај Карбинци е ставен под контрола, а на терен се уште се пожарникарите и месното население, кои не дозволуваат да се шири. Изгореа две викенд куќи, пумпна станица за вода за пиење, фотоволатична централа, шумски појаси и околу 100 хектари ...

Пожарот во Карбинци ставен под контрола

Канал5

Големиот пожар во Карбинци е ставен под контрола

Слободен Печат

Ставен под контрола големиот пожарот во Карбинци – Причината поради која избувнал сеуште непозната

Скопје24

Пожарот во Карбинци ставен под контрола/ФОТО

Вечер Прес

Пожар во Карбинци, евакуирано лице со инвалидитет од опожарена вила

360 степени - 21.07.2021

Две вили се опожарени од кои едната и целосно изгоре во големиот пожар во атарот на општина Карбинци. Пожарот е почнат пред околу еден час, а веќе е зафатена голема површина на земјоделско земјиште и култури. Во опасност се доведени и објекти.

Oпожарени две вили во Карбинци: Пожарникари се борат со пламенот, ветерот им ја отежнува работата

Курир

Изгоре викенд-куќичка во пожарот што избувна на земјоделски површини во Карбинци

+инфо

Пожар во Карбинци, евакуирано лице со инвалидитет од опожарена вила

Либертас

Oпожарени две вили во Карбинци: Пожарникари се борат со пламенот- ветерот им ја отежнува работата

Press24

Пожар во Карбинци, евакуирано лице со инвалидитет од опожарена вила

Република

Пожар во Карбинци пеплоса две вили

Фокус

Нова ТВ Вечер Прес МКД Нетпрес