TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фото: Иванка Трамп со семејството се сели во луксузна зграда во Мајами

Канал5 - 24.01.2021

Ќерката на сега веќе поранешниот претседател на САД Доналд Трамп, Иванка со сопругот Џеред Кушнер се сели на Флорида. Иванка Трамп со семсјтвото ќе живее во една од најлуксузните згради во Мајами.

Луксузната венчавка Доналд Трамп сакаше да ја емитува на телевизија: Како изгледаше Меланија на големиот ден?

Женски магазин - 24.01.2021

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп и Меланија Трамп деновиве слават 16-годишнина од бракот, се венчаа на 22 јануари 2005-та година на Флорида, а потрошија над милион долари на луксузна венчавка.

Меланија сака развод

Република - 24.01.2021

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија само што навршија 16 години во брак, а според поранешен помошник во Белата куќа, првата дама ја броела секоја минута до завршетокот на неговиот мандат за да може да го ...

Трампови спиеле во одделни соби во Белата куќа, се шпекулира колку пари би добила Меланија доколу се разведе

ММС - 24.01.2021

Шпекулациите дека поранешната прва дама би можела да поднесе барање за развод, повторно се појавија во јавноста откако тие ја напуштија Белата куќа. Доналд и Меланија Трамп одбележаа 16 години брак среде шпекулациите дека поранешната прва дама на ...

(ФОТО) Иванка Трамп заборави на Белата куќа, со нејзиниот сопруг се преселија во дом за кој сите сонуваат

Вечер - 23.01.2021

Иванка Трамп, сопругот Џаред Кушер и нивните три деца се преселија од Вашингтон на Флорида, а како што пренесува Си-Ен-Ен, сега ќе живеат во една од најлуксузните згради во Мајами. Изнајмиле стан во богатиот кварт „Surfside“, а таму ќе бидат ...

Трамп и Меланија спиеле во посебни соби во Белата куќа, се шпекулира колку пари би добила со развод

Локално - 24.01.2021

Доналд и Меланија Трамп одбележаа 16 години брак во позадина на шпекулациите дека поранешната прва дама на САД може да поднесе барање за развод. Двојката имаше бројни чудни и бизарни моменти за време на нивниот престој во Белата куќа, некои ...

Обложувалниците веќе припремаат кладби-МЕЛАНИЈА САКА РАЗВОД

Вечер - 24.01.2021

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија само што навршија 16 години во брак, а според поранешен помошник во Белата куќа, првата дама ја броела секоја минута до завршетокот на неговиот мандат за да може да го ...

Меланија бара развод

Нетпрес - 24.01.2021

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија само што навршија 16 години во брак, а според поранешен помошник во Белата куќа, првата дама ја броела секоја минута до завршетокот на неговиот мандат за да може да го ...

Трамп сакал свадбата да се пренесува во живо на телевизија, вака Меланија изгледала како невеста

Бриф - 23.01.2021

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија деновиве слават 16-годишнина од бракот, а на нивната венчавка во 2005 година потрошиле милиони долари. Доналд со Меланија запловил во брачните води по трет пат, откако не ...

За Меланија играта заврши и не ферма жива сила

Република - 23.01.2021

За Меланија Трамп се зборува најгласно и кога е отсутна. Едноставно, зад неа секогаш се крева прашина, па дури и откако стана поранешна прва дама на САД. Поранешната прва дама и нејзиниот сопруг одлетаа од Вашингтон за Флорида, а веднаш по ...

Откако се преселија во ова луксузно здание заборавија на Белата куќа- Иванка Трамп има дом за кој сонуваат сите ...

Курир - 23.01.2021

Иванка Трамп, сопругот Џаред Кушер и нивните три деца се преселија од Вашингтон на Флорида, а како што пренесува Си-Ен-Ен, сега ќе живеат во една од најлуксузните згради во Мајами. Изнајмиле стан во богатиот кварт „Surfside“, а таму ќе бидат ...

Раскошната венчавка Трамп сакал да се пренесува и на телевизија, а вака Меланија изгледала на нивниот голем ден

Точка - 23.01.2021

Доналд и Меланија Трамп се венчале на 22 јануари на Флорида, а на нивната луксузна венчавка потрошиле над милион долари. Меѓу поканетите гости имало угледни музичари, но и политичари. Да се присетиме на некои детали од нивниот голем ден: Поранешниот ...