TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Принцот Филип е „многу подобар“, но останува во болница: Го лекуваат од инфекција

Слободен Печат - 23.02.2021

Британскиот принц Филип има инфекција и ќе остане во болница уште неколку дена, соопшти во вторникот Бакингемската палата. Британскиот принц и сопруг на кралицата Елизабета Втора, беше хоспитализиран минатата недела, а кратко потоа од палатата ...

99-Годишниот принц Филип се лекува од инфекција И останува во болница

Сакам да кажам - 23.02.2021

Принцот Филип се лекува од инфекција и се очекува да остане во болница уште неколку дена, објави Бакингамската палата. Деведесет и деветгодишниот сопруг на Елизабета Втора беше задржан во болница минатиот вторник од претпазливост, зашто не се ...

Принцот Филип седум дена е во болница

Опсервер - 23.02.2021

– Принцот Филип, 99-годишниот сопруг на британската кралица Елизабета седум дена е хоспитализиран и добро се чувствува, јавија британските медиуми. Војводата од Единбург минатиот вторник беше хоспитализиран во лондонската приватна болница „Крал ...

Принцот Филип сè уште е во болница

Н.Македонија - 22.02.2021

Принцот Филип, сопруг на кралицата Елизабета Втора кој беше хоспитализиран пред една недела, е добро, изјави денеска неговиот внук Вилијам. На новинарско прашање за здравјето на неговиот дедо, принцот Вилијам одговори: „Принцот Филип е добро, држете ...

Принцот Филип сè уште е во болница, неговиот внук Вилијам вели дека е добро

+инфо - 23.02.2021

Принцот Филип (99), сопруг на кралицата Елизабета Втора кој беше хоспитализиран пред една недела, е добро, изјави денеска неговиот внук Вилијам. На новинарско прашање за здравјето на неговиот дедо, принцот Вилијам одговори: „Принцот Филип е добро, ...

Не бе, стариов ништо не го турка

Таратур - 23.02.2021

Сопругот на британската кралица Елизабета Втора, принцот Филип, кој беше хоспитализиран пред една недела, се чувствува добро и излезе од болница, изјави неговиот внук Вилијам. На прашањето на новинарите за здравјето на неговиот дедо за време на ...

Принцот Филип една недела е во болница

Курир - 23.02.2021

Принцот Филип, 99-годишниот сопруг на британската кралица Елизабета седум дена е хоспитализиран и добро се чувствува, јавија британските медиуми. Војводата од Единбург минатиот вторник беше хоспитализиран во лондонската приватна болница „Крал Едвард ...

Принцот Филип седми ден во болница, се чувствува добро

Слободен Печат - 23.02.2021

Принцот Филип, 99-годишниот сопруг на британската кралица Елизабета седум дена е хоспитализиран и добро се чувствува, јавија британските медиуми . Војводата од Единбург минатиот вторник беше хоспитализиран во лондонската приватна болница „Крал ...

Принцот Филип седум дена е во болница

iPortal - 23.02.2021

Принцот Филип, 99-годишниот сопруг на британската кралица Елизабета седум дена е хоспитализиран и добро се чувствува, јавија британските медиуми. Војводата од Единбург минатиот вторник беше хоспитализиран во лондонската приватна болница „Крал Едвард ...

Принцот Филип седум дена е во болница

MakPress - 23.02.2021

Принцот Филип, 99-годишниот сопруг на британската кралица Елизабета седум дена е хоспитализиран и добро се чувствува, јавија британските медиуми. Војводата од Единбург минатиот вторник беше хоспитализиран во лондонската приватна болница „Крал Едвард ...

Принцот Филип седум дена е во болница

Независен - 23.02.2021

Англија – Принцот Филип, 99-годишниот сопруг на британската кралица Елизабета седум дена е хоспитализиран и добро се чувствува, јавија британските медиуми. Војводата од Единбург минатиот вторник беше хоспитализиран во лондонската приватна болница ...

Сопругот на британската кралица (99) излезе од болница во добра состојба

Канал5 - 22.02.2021

Принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета Втора, кој бил хоспитализиран пред една недела, е добро, изјави денес неговиот внук Вилијам. На прашањето на новинарите за здравјето на неговиот дедо за време на посетата на центар за вакцинација, ...

Принцот Вилијам ја откри здравствената состојба на неговиот дедо Филип

Слободен Печат - 22.02.2021

Принцот Филип, соругот на кралицата Елизабета Втора беше хоспитализиран пред една недела. Неговиот внук Вилијам потврди дека Филип е во добра здравствена состојба. Војводата од Кембриџ, беше во посета на центарот за вакцинација во Кингс Лин, Норфлк ...

Принцот Филип сè уште е во болница, неговиот внук Вилијам вели дека е добро

Точка - 22.02.2021

Принцот Филип, сопруг на кралицата Елизабета Втора кој беше хоспитализиран пред една недела, е добро, изјави денеска неговиот внук Вилијам. На новинарско прашање за здравјето на неговиот дедо, принцот Вилијам одговори: „Принцот Филип е добро, држете ...

Принцот Вилијам ја откри состојбата на принцот Филип, кој неодамна беше хоспитализиран

Курир - 22.02.2021

Принц Вилијам , внук на принцот Филип кој што беше хоспитализиран пред една недела изјави дека неговиот дедо е добар. На прашањето на новинарите за здравјето на неговиот дедо за време на посетата на центарот за вакцинација, принцот Вилијам одговори ...

Принцот Вилијам ја откри здравствената состојба на дедо му Филип

Локално - 22.02.2021

Принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета Втора, која беше хоспитализиран пред една недела, е во добра здравствена состојба, изјави денес неговиот внук Вилијам. На прашањето на новинарите за здравјето на неговиот дедо за време на посетата на ...