TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меган Маркл се породила во тајност?!

Канал5 - 15.04.2019

Војводата и војвотката од Сасекс пред неколку дфена објавија дека деталите за раѓањето на новното прво дете ќе ги држат во тајност , а јавноста ќе биде известена дури откако семејството ќе го прослави раѓањето на новиот член.

Меган Маркл тајно се породи а не се пофали: Британските медиуми се сомневаат

Женски магазин - 15.04.2019

Помина речиси еден месец откако Меган Маркл се повлече на породилно отсуство, па британските медиуми денеска почнаа да шпекулираат дека англиската принцеза се породила во тајност. „ Војводата и војвотката од Сасекс се заблагодаруваат на желбите и ...

Мудар потег на Меган Маркл: Кршењето на традицијата го маскирала во умилкување на кралицата

Убавина и Здравје - 15.04.2019

Кога војвотката од Сасекс ќе се породи, јавноста нема да го дознае тоа се’ додека самата не одлучи Иако раѓањата на трите деца на принц Вилијам и Кејт Мидлтон беа објавени со брзина на светлината, а гордите родители веќе неколку часа по породувањето ...

Меган Маркл се породила во тајност?

МакМода - 15.04.2019

Војвотката од Сасекс и принцот Хари пред неколку дена објавија дека деталите околу раѓањето на нивното прво дете ќе ги сочуваат во тајност и дека јавноста ќе биде информирана откако семејството ќе го прослави раѓањето на бебето.

Според британските медиуми, Меган Маркл се породи во тајност

Макфакс - 15.04.2019

Војводата и војвотката од Сасекс пред неколку дена најавија дека деталите од раѓањето на своето прво дете ќе ги чуваат во тајност, а јавноста ќе биде информирана дури откако семејството ќе го прослави раѓањето.

Меган Маркл ги налутила вработените, за одмазда ѝ смислиле прекар

Бриф - 15.04.2019

Од моментот кога стана војвотка Меган Маркл не престана да прави скандали, а последниот е поврзан со персоналот што го служи кралското семејство. За одмазда тие ѝ смислиле прекар. Имено Меган Маркл и принцот Хари откако се преселиле им забраниле на ...

Батлерот на Дијана открива каква личност е Меган Маркл + фотки од нејзиното детство

Црнобело - 15.04.2019

Со нејзините татко, полусестра и полубрат таа денес е во многу лоши односи, но некогаш тие биле среќно семејство. Меган Маркл била безгрижно мало девојче кое обожавало прошетки во паркот, роденденски подароци и шарени фустанчиња.

Обложувалниците тврдат: Ова име ќе го добие првото дете на принцот Хари и Меган Маркл

Вистина.мк - 15.04.2019

Додека се исчекува раѓањето на првото дете на принцот Хари и Меган Маркл, британската јавност настојува да го открие полот и името на нероденото бебе. Ако им се верува на кладилниците, новото кралско бебе ќе биде девојче и ќе се вика Дајана.

,,Кралското бебе ќе биде девојче и ќе се вика Дајана” – британските кладилници уриваат рекорди

Канал5 - 14.04.2019

Според досегашните резултати од кладилниците во Британија , на неколку дена од најочекуваното породување на Меган маркл , бебето ќе биде девојче и ќе се вика Дајана. Ова е најчестото име што се спомнува , а речиси сите се кладата дека бебето на ...

Како ќе се вика детето на Меган и принцот Хари? Ова е името кое важи за најголем фаворит !

Магазин - 14.04.2019

Додека се очекува раѓањето на првото дете на Принцот Хари и Меган Маркл, британската јавност е во голема дилема како ќе се вика нивното дете, кое ќе се роди кон крајот на април. Според Британските обложувалници, новото кралско бебе ќе биде девојче и ...

Британците се обложуваат за името на бебето на Хари и Меган

MTM - 14.04.2019

Принцот Хари и неговата сопруга, Војвотката од Сасекс Меган, одлучија да не го откриваат полот на бебето. Но, ова не ги спречи Британците да продолжат да се обложуваат на името и полот на кралското бебе, објави Асошиетед прес.

Фановите ширум светот испраќаат подароци за бебето на Меган Маркл и Хари

Среќа.mk - 14.04.2019

Меган Маркл и принцот Хари наскоро ќе имаат принова, а подароците од фановите ширум светот постојано пристигнуваат. View this post on Instagram A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on Apr 7, 2019 at 11:36am PDT Војвотката ...

Се породи Меган Маркл?!

Курир - 15.04.2019

Војвотката од Сасекс и принцот Хари пред неколку дена објавија дека деталите околу раѓањето на нивното прво дете ќе ги сочуваат во тајност и дека јавноста ќе биде информирана откако семејството ќе го прослави раѓањето на бебето.

,,Кралското бебе ќе биде девојче и ќе се вика Дајана” – британските кладилници уриваат рекорди

Бриф - 14.04.2019

Според досегашните резултати од кладилниците во Британија , на неколку дена од најочекуваното породување на Меган маркл , бебето ќе биде девојче и ќе се вика Дајана. Ова е најчестото име што се спомнува , а речиси сите се кладата дека бебето на ...

Кралското бебе ќе биде девојче и ќе се вика Дијана

+инфо - 15.04.2019

- Што се однесува до нас, тајната е откриена. Можеби некој некаде го видел ултразвукот или некој слушнал нешто, велат од агенцијата за обложување. Aгенцијата „Вилием Хил“ соопштила дека не прима повеќе обложувања за полот на детето откако се ...

Кралското бебе на Меган и Хари ќе се вика Дајана- обложувалниците уриваат рекорди

Курир - 15.04.2019

Според досегашните резултати од обложувалниците во Британија, бебето на принцезата Меган Mаркл, и принцот Хари ќе биде девојче и ќе се вика Дајана. Oва е најчестото име што се спомнува, а речиси сите се обложија дека бебето на кралската двојка Меган ...

Кралското бебе на Меган и Хари ќе се вика Дајана?!

Убавина и Здравје - 15.04.2019

Според досегашните резултати од обложувалниците во Британија, бебето на принцезата Меган Mаркл, и принцот Хари ќе биде девојче и ќе се вика Дајана. Oва е најчестото име што се спомнува, а речиси сите се обложија дека бебето на кралската двојка Меган ...