TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лазаров и некомплетниот Нант немоќни кај Раул и ПСЖ

24 Ракомет - 11.09.2019

Првиот дерби натпревар во првенството на Франција го одиграа ПСЖ и Нант во 2. коло, а домашните не дозволија изненадување и се изборија за победа од 32:29. Нант настапи без неколку стандардни играчи, а Лазаров играше во поголемиот дел од натпреварот ...

Лазаров и Нант без одговор за Раул и ПСЖ

Дерби - 11.09.2019

Составот на Нант доживеа пораз од Пари Сен Жермен од 32-29 на вечерашното гостување во рамките на второто коло во првата француска лига. Кире Лазаров и соиграчите едноставно немаа решение за „светците“ кои беа подобри во двете полувремиња (18-16, ...

Нант и Лазаров немоќни против тактиката на Раул и разиграните парижани!

Gol.mk - 11.09.2019

Распоредот на новата сезона на францускиот ракометен шампионат посака уште во второто коло да гледаме дерби дуел меѓу шампионот ПСЖ и тимот на Нант предводен од македонскиот капитен Кирил Лазаров.

Лазаров и Нант немоќни против ПСЖ

Екипа - 11.09.2019

Нант немаше сили за сензација во Париз откако тимот на нашиот Кире Лазаров го загуби дербито на второто коло во француското првенство против ПСЖ со резултат 32-29. Лазаров и соиграчите добро парираа во првото полувреме, во кое имаа само два гола ...

Лазаров не успеа: Раул и ПСЖ владеат во Франција

Спортклуб - 11.09.2019

ПСЖ го совлада Нант со 32:29 (18:16) во првото големо дерби во новата сезона на францускиот шампионат во ракомет. Во рамките на второто коло, првакот пред своите гледачи го надигра тимот на Алберто Ентрериос и изби на врвот со две победи од исто ...

Раул победник во пресметката со капитенот, Лазаров четири гола од десет обиди

SportMedia - 11.09.2019

Во центарот на вниманието во Франција беше пресметката меѓу ПСЖ, предводен од екс-селекторот и тренер на Вардар, Раул Гонзалез и Нант на Кирил Лазаров. Победник излезе тимот од Париз, на домашен терен славеше со 32-29 за втора победа во низа во ...

Уште еден Шпанец во Нант, Антонио Гарсија е нов соиграч на Кире Лазаров

Gol.mk - 11.09.2019

Непосредно пред денешното дерби против ПСЖ во главниот град на Франција, клубот во кој настапува нашиот Кире Лазаров, Нант донесе уште едно засилување. Нов член на поранешниот европски вицешампион е поранешниот шпански репрезентативец Антонио ...

Лазаров и Нант го „напаѓаат“ Париз

SportMedia - 11.09.2019

Најдобриот македонски ракометар Кирил Лазаров вечерва (20:45 часот) ќе го предводи Нант во походот кон Париз, во првиот дуел сезонава со францускиот првак ПСЖ и Раул Гонзалез. Двата тима имаа победничко отворање на францускиот шампионат и ќе биде ...

Веспрем без милост во домашното првенство, Манасков постигна три гола

Дерби - 10.09.2019

Веспрем делува незадржливо на стартото на новата натпреварувачка сезона, а избраниците на Дејвис демонстрираа моќ и на денешниот меч во кој се очекуваше да добијат посериозен отпор. Наместо тоа, европскиот вицешампион приреди една ракометна прошетка ...

Манасков одличен, Веспрем ѝ одржа лекција на Татабања

Gol.mk - 10.09.2019

Унгарско првенство или СЕХА лига за Веспрем на Дејан Манасков е сеедно. Во двете натпреварувања најтрофејниот унгарски клуб е неприкосновен. Вечерва во рамките од четвртото коло на унгарскиот шампионат Веспрем ја покажа својата класа и го декласира ...

Веспрем гази сè по ред: Манасков постигна три гола против Татабања

Sport 1 - 10.09.2019

Веспрем продолжи со одличните настапи во новата сезона, па денеска славеше со 33-22 против Татабања во унгарското првенство, а македонскиот репрезентативец Дејан Манасков постигна три гола.

Манасков и Веспрем се незапирливи во Унгарија

Екипа - 10.09.2019

Веспрем продолжува со доминантни партии на стартот од сезоната во унгарскиот шампионат, откако тимот на Дејан Манасков лесно и убедливо триумфираше и над Татабања со 33-22. Иако станува збор за ривал кој во минатото знаел да му создаде проблеми на ...

Веспрем и Манасков „мелат“ сè со ред во домашното првенство

24 Ракомет - 10.09.2019

Во досегашниот дел од првенството на Унгарија, Веспрем го имаше најтешкиот противник во Татабања, но и тоа не беше пречка, па екипата на Дејан Манасков оствари нова убедлва победа на домашен терен со 33:22.

Манасков и Веспрем како „фурија“

SportMedia - 10.09.2019

Веспрем игра без пардон во новата сезона во унгарскиот шампионат. Тимот за кого настапува Дејан Манасков на домашен терен го совлада составот на Татабања со убедливи 33-22 за петта победа во низа и зачувување на врвот на табелата.

Веспрем се збогува со својот новинар: Никогаш нема да бидеш заборавен! (ФОТО)

Sport 1 - 10.09.2019

Ракометниот гигант Веспрем уште еднаш ја покажа големината на клубот, откако испрати порака сочуство до загинатиот унгарскиот спортски новинар, Јожеф Симон, кој го загуби животот во сообраќајна несреќа на 26 јули годинава на автопатот Будимпешта.

Нов соиграч за Лазаров: Уште една легенда на шпанскиот ракомет во Нант

24 Ракомет - 10.09.2019

Сезоната во француското првенство започна минатиот викенд, но екипата на Нант сè уште ги прави последните корекции во ростерот. Најновото засилување доаѓа од Шпанија. Се работи за искусниот бек Антонио Гарсија Робледо.

Антонио Гарсија стана нов соиграч на Кире Лазаров

Тера - 11.09.2019

Непосредно пред денешното дерби против ПСЖ во главниот град на Франција, клубот во кој настапува нашиот Кирил Лазаров, Нант донесе уште едно засилување. Нов член на поранешниот европски вицешампион е поранешниот шпански репрезентативец Антонио ...