TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Куртоа: Нашата група е потценета, не мислевме дека Канада има сили да ни се закани

Gol.mk - 24.11.2022

Белгија ја совлада Канада со 1-0 во првиот осминафинален натпревар од групата Ф на Светското првенство во Катар. Стрелец на единствениот гол беше Батчуаји во 44. минута. Стрелецот доби предност пред Ориги и потврди дека може да биде добра ...

Селекторот на Канада се дрзна да каже: Сега одиме да ја е*еме Хрватска

МакФудбал

Де Брујне: Не знам зошто ме прогласија за играч на натпреварот

TopSport

ВИДЕО: Дејвис не реализираше пенал за Канада, Белгија казни преку Батшуаји

Слободен Печат

Канада покажа квалитет, но остана без бодови: Батшуаи ја израдува Белгија (ВИДЕО)

Sport 1

ВИДЕО: Куртоа фати пенал, Белгија отвори со тежок триумф над Канада

Gol.mk

Стигна сурова казна: По промашениот пенал на Канада, Белгија поведе (ВИДЕО)

Екипа

Спортклуб Спортманија Екипа +инфо А1 On Макфакс Точка

Де Брујне максимално искрен: Ми ја дадоа оваа награда поради моето име! (Фото)

Дерби - 24.11.2022

Добрите интервенции на Тибо Куртоа ја оставија Белгија во игра и направија „црвените ѓаволи“ да стигнат до премиерна победа на Светското првенство во Катар, но крајот од мечот донесе и една чудна одлука која го изненади и Кевин Де Брујне.

Де Брајне збунет откако го избраа за МВП на мечот со Канада: Не знам зошто ми дадоа награда!

Sport 1

Де Брујне: Не знам зошто ме прогласија за најдобар играч на натпреварот со Канада

Курир

Де Брујне искрен откако ја доби наградата за играч на мечот: Не знам зошто го добив овој трофеј, можеби поради името

24Фудбал

Де Брујне: Не знам зошто ме прогласија за најдобар играч на натпреварот со Канада

Опсервер

Де Брујне: Не знам зошто ме прогласија за најдобар играч на натпреварот со Канада

Кајгана

Де Брујне: Не знам зошто ме прогласија за најдобар играч на натпреварот со Канада

MakPress

Република Нетпрес

Батшуаи ги истрола Катар и ФИФА по мечот со Канада - Љубовта секогаш победува (ФОТО)

Sport 1 - 24.11.2022

Белгија со гол на Батшуаи ја победи Канада и со три бода го почна Светското првенство, пред да го почнат турнирот Белгијците имаа проблем со третиот дрес. ФИФА за да му удоволи на Катар, побара Белгија да го промени третиот дрес затоа што на него ...

Батшуаи по мечот со Канада ептен ја налути ФИФА (Фото)

СуперСпорт

Белгија ќе биде најголемо разочарување

Вечер Прес

Батшуаи ги истрола Катар и ФИФА по мечот со Канада : Љубовта секогаш победува (ФОТО)

24Фудбал

СП2022: Белгија минимално ја совлада Канада

Опсервер - 24.11.2022

Белгија стартуваше на Светското првенство во Катар со тешко извојувана победа вечерва против Канада од 1-0 (1-0) во рамки на групата Ф. Канада од самиот почеток наметна висок пресинг на игра и на крајот незаслужено замина со гол негатива на ...

Белгија едвај против Канада

Република

Белгија минимално против Канада

PressingTV

СП2022: Белгија минимално ја совлада Канада

MakPress

СП2022: Белгија минимално ја совлада Канада

Сител

СП2022: Белгија минимално ја совлада Канада

24 Вести

СП2022: Белгија минимално ја совлада Канада

Вечер Прес

OhridNews