TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ковач: Дортмунд има малку слаби страни, треба да ги бараме со лупа

А1 On - 09.11.2018

Баерн Минхен не се плаши од тоа дека е аутсајдер во претстојното дерби со Борусија Дортмунд, изјави денеска тренерот на баварците, Нико Ковач. Ако „жолто-црните“ го поразат германскиот шампион, тие ќе имаат седум поени предност на табелата пред ...

Ковач пред дербито: Борусија е фаворит, тим кој нема слаби страни!

Спортски - 09.11.2018

Големиот Баерн Минхен не се плаши да признае дека е аутсајдер во дербито против Борусија Дортмунд. Вчера лично претседателот на Баварците Ули Хенес призна дека Баерн е аутсајдер во дербито, а денес истото го повтори и тренерот Нико Ковач.

И ТОА СЕ СЛУЧИ: Баерн не е фаворит, туку „аутсајдер“ во бундеслигашкото дерби!

SportMedia - 09.11.2018

Бранителот на титулата во најквалитетната германска лига ја нема фаворитската улога во претстојниот натпревар против Борусија Дортмунд во големото дерби овој викенд, тие се зборовите на претседателот на клубот од Минхен, Ули Хенес.

Хенес: После долго време сме аутсајдери на натпревар во Бундес лигата

Точка - 09.11.2018

Баварците во сабота гостуваат кај Борусија Дортмунд, екипа зад која после десет кола во Бундес лигата заостануваат четири бода. Првиот човек на минхенскиот клуб, Ули Хенес смета дека пред фудбалерите на Баерн е тешка задача.

Хенес: После долго време сме аутсајдери на натпревар во Бундес лигата

24Инфо - 09.11.2018

Баварците во сабота гостуваат кај Борусија Дортмунд, екипа зад која после десет кола во Бундес лигата заостануваат четири ...

Хенес стравува од Дортмунд: Ние сме аутсајдери, не можете да…

Дерби - 08.11.2018

Овој викенд во германската Бундеслига се игра големото дерби меѓу Борусија Дортмунд и Баерн Минхен, дерби во кое „милионерите“ ќе влезат од првата позиција на табелата со четири бода предност на ривалот од „Алијанц Арена“.

Ули Хенес: Борусија е фаворит, ние сме аутсајдери!

Макфакс - 08.11.2018

Првиот човек на минхенски Баерн, Ули Хенес изненадувачки призна дека неговиот тим овојпат не е фаворит на дербито од Бундес лигата, викендов против Борусија Дортмунд. Хенес е категоричен дека Баерн на натпреварот во сабота од 18:30 часот ќе влезе ...

Ковач: Треба да ги бараме слабите страни на Борусија со лупа

Стандард - 09.11.2018

Баерн Минхен не се плаши од тоа дека е аутсајдер во претстојното дерби со Борусија Дортмунд, изјави тренерот на баварците Нико Ковач во пресрет на „дер класикер“. Вчера, лично претседателотна тимот Ули Хенес рече дека големиот ривал е фаворит.

Ковач: Дортмунд има малку слаби страни, треба да ги бараме со лупа

Sport M - 09.11.2018

Баерн Минхен не се плаши од тоа дека е аутсајдер во претстојното дерби со Борусија Дортмунд, изјави денеска тренерот на баварците, Нико Ковач. Ако „жолто-црните“ го поразат германскиот шампион, тие ќе имаат седум поени предност на табелата пред ...