TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Извори на Reuters тврдат дека дојден е крајот на Galaxy Note серијата

Телефони.мк - 02.12.2020

Три анонимни извори на Reuters тврдат дека дојден е крајот на Galaxy Note серијата, односно дека во 2021 година повеќе нема да бидат лансирани нови смартфони со голем екран и поддршка за S Pen во овој стил.

Reuters потврди дека Samsung ќе престане да ја произведува Galaxy Note линијата

USB - 02.12.2020

Она што во август почна како притаена гласина, а во текот на претходните месеци доби повеќе внимание, сега изгледа дека може да се обистини – Samsung навистина ќе престане со производство на Galaxy Note линијата телефони.

Samsung ќе престане да ја произведува Galaxy Note линијата

Денар - 02.12.2020

Она што започна во август како скриена гласина, а во последниве месеци доби повеќе внимание, сега се чини дека се остварува – „Samsung“ навистина ќе престане да ја произведува телефонската линија „Galaxy Note“.

Нови скици ни даваат подобар увид во дизајнот на Galaxy S21+ (ВИДЕО)

USB - 02.12.2020

Засновано на протечените CAD прикази за Samsung Galaxy S21+, што се појавија пред еден месец, Pigtou и @xleaks7 сега ни нудат целосни 3D скици, кои ни даваат подобар увид во можниот дизајн на Galaxy S21+ телефонот.

Samsung: Идните флексибилни телефони ќе бидат потенки и полесни

USB - 02.12.2020

Флексибилните телефони ќе овозможат раст на заситениот пазар на телефони, според зборовите на Ли Јонг-Мин, Извршниот директор во рамките на мобилната дивизија на Samsung. „Флексибилните смартфони не претставуваат проширување на постоечките ...

Samsung ќе ја откаже Note серијата и ќе се насочи кон развојот на Z Fold како алтернативна понуда за фановите

Smartportal - 02.12.2020

Поддршка за S Pen се најавува дека ќе добијат Galaxy S21 Ultra, како и Galaxy Z Fold 3 идната година Не е првпат да читаме за тоа дека Samsung планира да ја откаже Note серијата, па тоа да не се случи.

Huawei Mate 40 Pro достапен на македонскиот пазар

Фактор - 01.12.2020

Од денес, најновиот и најмоќен предводник на Huawei до сега - Mate 40 Pro, е достапен на македонскиот пазар, во продажните места на Македонски Телеком, по цена од 64,990 денари. HUAWEI Mate 40 Pro се базира на Kirin 9000 чипсет од 5-нанометри со ...

Huawei Mate 40 Pro достапен на македонскиот пазар

Опсервер - 01.12.2020

– Од денес, најновиот и најмоќен предводник на Huawei до сега – Mate 40 Pro, е достапен на македонскиот пазар, во продажните места на Македонски Телеком, по цена од 64,990 денари. HUAWEI Mate 40 Pro се базира на Kirin 9000 чипсет од 5-нанометри со ...

Huawei Mate 40 Pro достапен на македонскиот пазар

Smartportal - 01.12.2020

HUAWEI Mate 40 Pro се базира на Kirin 9000 чипсет од 5-нанометри со интегрирана 5G конекција, Ultra Vision Cine камера, 90Hz OLED дисплеј, жично 66W и 50W безжично полнење и впечатлив Space Ring дизајн (1 декември 2020 година) – Од денес, најновиот ...

Huawei Mate 40 Pro достапен на македонскиот пазар

USB - 01.12.2020

Од денес, најновиот и најмоќен предводник на Huawei до сега – Mate 40 Pro, е достапен на македонскиот пазар, во продажните места на Македонски Телеком, по цена од 64.990 денари. HUAWEI Mate 40 Pro се базира на Kirin 9000 чипсет од 5-нанометри со ...

Huawei Mate 40 Pro достапен на македонскиот пазар

Телефони.мк - 01.12.2020

(1 декември 2020 година) – Од денес, најновиот и најмоќен предводник на Huawei до сега - Mate 40 Pro, е достапен на македонскиот пазар, во продажните места на Македонски Телеком, по цена од 64,990 денари.

Huawei Mate 40 Pro достапен на македонскиот пазар

Црнобело - 01.12.2020

(1 декември 2020 година) – Од денес, најновиот и најмоќен предводник на Huawei до сега - Mate 40 Pro, е достапен на македонскиот пазар, во продажните места на Македонски Телеком, по цена од 64,990 денари.

Хуавеј мејт 40 про на македонскиот пазар

МКД - 01.12.2020

Од денеска најновиот мобилен аппарат на Хуавеј (Mate 40 Pro) е достапен на македонскиот пазар, во продажните места на Македонски телеком, по цена од 64.990 денари. Хуавеј мејт 40 про (HUAWEI Mate 40 Pro) се базира на Кирин 9.000 (Kirin 9.000) чипсет ...

Xiaomi го турна Apple од третото место по број на продадени уреди

Телефони.мк - 01.12.2020

Xiaomi ги симна Apple од престолот за третата четвртина на 2020 година, како трет најголем продавач на смартфони во светот, тврди истражувачката агенција Gartner. Глобалната продажба на смартфони била за 5.7% поголема во споредба со минатата година, ...

Нови слики ги покажуваат боите и изгледот на Galaxy S21

Smartportal - 01.12.2020

Од овие слики дополнително се гледа малата промена во дизајнот на телефоните Од тоа што беше до сега неофицијално објавено, може да се очекува дека Samsung ќе направи мал редизајн со наредната Galaxy S серијата која идната година се очекува да дојде ...

Нема да го има Galaxy Note 21, а Galaxy Z Fold 3 ќе пристигне побрзо

Телефони.мк - 01.12.2020

Претходните години беа предвидливи предводниците на Samsung кога пристигнуваат, но сега е се разместено, со оглед на тоа што најновата Galaxy S-серија доаѓа на пролет, додека Galaxy Note фамилијата веќе згаснува.

Ќе биде ли објавен OnePlus 9E заедно со OnePlus 9 и 9 Pro

Телефони.мк - 01.12.2020

OnePlus ќе ги претстави своите премиум смартфони OnePlus 9, OnePlus 9 Pro и OnePlus 9E. Макс Џамбор тврди дека OnePlus 9E нема да биде претставен заедно со посилните браќа, туку ќе биде распореден за почетокот на 2021 година.

OnePlus 9E може да биде објавен заедно со OnePlus 9 и 9 Pro

USB - 01.12.2020

Се очекува дека компанијата OnePlus порано од вообичаеното ќе ја објави својата следна премиум линија телефони, која ја сочинуваат моделите од OnePlus 9 серијата. Покрај OnePlus 9 и 9 Pro се очекува претставување на уште еден уред во форма на ...

Xiaomi го престигна Apple во продажбата на телефони

Кумановски м. - 01.12.2020

Пазарот на телефони полека се опоравува во споредба со првите денови на пандемијата од КОВИД-19, и како резултат на тоа, исто така, се бележат промени во испораката на пазарот. Аналитичката фирма Гартнер предвидува дека Xiaomi го престигна Apple ...