TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Полуматуранти во Подгорица со факли го запалиле покривот на училиштето

360 степени - 17.05.2024

Во пожарот нема повредни, а штетата допрва ќе се утврдува Полуматуранти од подгоричкото основно училиште „Владо Милиќ“ при прославата со факли го запалиле покривот на училиштето, пренесува Радио-телевизија Црна Гора (РТЦГ).

(Видео) Директорката откри како полуматурантите го запалиле училиштето во Црна Гора

Макфакс - 17.05.2024

Матурската прослава на деветоодделенците од основното училиште „Владо Милиќ“ во Доња Горица денеска тргна наопаку кога децата ја запалија училишната зграда додека палеле факел. Во пожарот за среќа нема повредени.

🎥 МАЛИ МАТУРАНТИ ВО ЦРНА ГОРА ЗАПАЛИЈА УЧИЛИШТЕ! Прославата со факели заврши со голем пожар

+инфо - 17.05.2024

Мали матуранти од основното училиште „Владо Милиќ“ во Доња Горица во Црна Гора, го запалиле кровот на таа образовна институција за време на церемонијата со палење на факели по повод крајот на учебната година и завршувањето на основното образование.

Ученици во Црна Гора си го запалија училиштето!

Алсат-М - 17.05.2024

Полуматуранти од основното училиште во Доња Горица во Црна Гора со пиротехнички средства го запалија училиштето за време на прославата за крај на основното образование. На профилот на Инстаграм „Подгорички времеплов“ објавено е видео од пожарот, ...

(Видео) Полуматуранти од Црна Гора го запалија училиштето

Макфакс - 17.05.2024

Полуматуранти од Основното училиште во Доња Горица, Црна Гора, наводно го запалиле училиштето за време на матурската прослава. На страницата на Инстаграм „Подгорички времеплов“ објавено е видео од пожарот, каде што е наведено дека пожарот бил ...

(ВИДЕО) Полуматуранти запалија училиште во Подгорица: славеле крај на основното образование

А1 On - 17.05.2024

Полуматурантите од основното училиште „Владо Милиќ“ од Подгорица го запалија покривот на таа образовна установа за време на прославата со факели по повод завршувањето на нивното образование во тоа основно училиште.

Полуматуранти од Подгорица славеле со факели, па го запалиле кровот на училиштето

Мета - 17.05.2024

Палењето факели требаше да биде надвор, изјавила директорката Милиќ Полуматуранти од основното училиште „Владо Милиќ“ во Подгорица го запалија училишниот покрив за време на церемонијата која ја имале со палење факели, по повод завршувањето на ...

🎥Полуматуранти запалија училиште, славеле крај на основното образование

Локално - 17.05.2024

Полуматурантите од основното училиште „Владо Милиќ“ од Подгорица го запалија покривот на таа образовна установа за време на прославата со факели по повод завршувањето на нивното образование во тоа основно училиште.

(Видео) Полуматуранти од Црна Гора го запалија училиштето

Опсервер - 17.05.2024

Полуматуранти од Основното училиште во Доња Горица, Црна Гора, наводно го запалиле училиштето за време на матурската прослава. На страницата на Инстаграм „Подгорички времеплов“ објавено е видео од пожарот, каде што е наведено дека пожарот бил ...

Славеле полуматура, па го запалиле училиштето: Чад висок неколку метри, пожар го зафатил покривот, евакуацијата е во ...

Centar - 17.05.2024

Поради пожарот учениците се евакуирани. Младите матуранти од основното училиште во Доња Горица, Црна Гора, наводно го запалиле училиштето за време на матурската прослава. На страницата на Инстаграм „Подгорички времеплов“ објавено е видео од пожарот, ...

Полуматуранти од Црна Гора го запалија училиштето

MTM - 17.05.2024

Полуматуранти од основното училиште во Долна Горица, Црна Гора, наводно го запалиле училиштето за време на матурската прослава. На страницата на „Инстаграм“, „Подгорички времеплов“, е објавено видео од пожарот, каде што е наведено дека тој бил ...

Полуматуранти во Подгорица прославија крај на учебната година, па со факели го запалија училиштето/ВИДЕО

Вечер Прес - 17.05.2024

Полуматурантите од основното училиште „Владо Милиќ“ од Подгорица го запалија покривот на таа образовна установа за време на прославата со факели по повод завршувањето на нивното образование во тоа основно училиште.

Полуматуранти запалиле училиште во Црна Гора

Нетпрес - 17.05.2024

Полуматуранти од основното училиште во Долна Горица, Црна Гора, како што се наведува го запалиле училиштето за време на матурската прослава. На страницата на „Инстаграм“, „Подгорички времеплов“, е објавено видео од пожарот, каде што е наведено дека ...

(Видео) Директорката откри како полуматурантите го запалиле училиштето во Црна Гора

Опсервер - 17.05.2024

Матурската прослава на деветоодделенците од основното училиште „Владо Милиќ“ во Доња Горица денеска тргна наопаку кога децата ја запалија училишната зграда додека палеле факел. Во пожарот за среќа нема повредени.

УЧЕНИЦИТЕ БЕГАА ОД СТРАВ: директорката на училиштето за хаосот кој настана откако полуматуранти запалиле факел

Фактор - 17.05.2024

Матурската прослава на деветоодделенците од основното училиште „Владо Милиќ“ во Доња Горица, Црна Гора денеска тргна целосно наопаку кога децата ја запалија училишната зграда додека палеа факел. Во пожарот за среќа нема повредени.

Полуматуранти од Црна Гора го запалија училиштето | ВИДЕО

Сител - 17.05.2024

Полуматуранти од Основното училиште во Доња Горица, Црна Гора, наводно го запалиле училиштето за време на матурската прослава. На страницата на Инстаграм „Подгорички времеплов“ објавено е видео од пожарот, каде што е наведено дека пожарот бил ...

Прославиле полуматура, па го запалиле училиштето

Република - 17.05.2024

Полуматурантите од основното уличиште „Владо Милиќ“ во Долна Горица во Црна Гора наводно го запалиле училиштето. На страницата на Инстаграм „Подгорички времеплов“ објавено е видео од пожарот, каде што е наведено дека пожарот бил предизвикан од факел.

(Видео) Полуматуранти славејќи предизвикаа пожар на училиште, штетите се големи

Скопје инфо - 17.05.2024

Матурската прослава на деветоодделенците од основното училиште „Владо Милиќ“ во Долна Горица денеска тргна наопаку кога децата ја запалија училишната зграда додека палеле факел. Во пожарот, за среќа, нема повредени.