TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Откриена причината за падот на хеликоптерот во која загина сопственикот на Лестер

СуперСпорт - 06.12.2018

Пред повеќе од еден месец, спортската јавност ја потресе веста за падот на хеликоптерот на сопственикот на Лестер сити, Вичај Шриваданапраба. Трагедијата се случи по дуелот помеѓу Лестер и Вест хем, кога кратко по полетувањето од стадионот „Кинг ...

Откриена причината за падот на хеликоптерот во кој загина сопственикот на Лестер

Спортклуб - 06.12.2018

Пред нешто повеќе од еден месец, спортската јавност ја потресе веста за падот на хеликоптерот во кој се наоѓаше и сопственикот на Лестер Вичај Шриваданапраба. Трагедијата се случи по завршувањето на мечот помеѓу Лестер и Вест Хем, кога кратко по ...

Откриена причината за падот на хеликоптерот на газдата на Лестер

SportMedia - 06.12.2018

Агенцијата за истражување на авионски несреќи на Велика Британија (ААИБ) соопшти дека за причината за падот на хеликоптерот во Лестер во кој, меѓу другите, загина и сопственикот на ФК Лестер, Вишај Шриваданапрабха, е механички дефект.

Деталната истрага ја утврди главната причина за големата несреќа на „Кинг Пауер“ (Фото)

Дерби - 06.12.2018

Крајот на месец октомври ни донесе една голема несреќа која ја обои во црно фудбалска Англија, бидејќи непосредно по мечот меѓу Лестер и Вест Хем во Премиер лигата, во близина на стадионот „Кинг Пауер“ се урна хеликоптерот на газдата на „лисиците“.

Откриена причината за хеликоптерската несреќа на Кун Вичаи

Макфакс - 06.12.2018

Британските истражители го открија проблемот со хеликоптерот кој се урна на 27 октомври во близина на стадионот „Кинг пауер“ и во кој загина сопственикот на Лестер сити, Вичаи Шриваданапраба и уште четири луѓе.

Истражителите ги утврдија причините за хеликоптерската несреќа во која загина газдата на Лестер

24Фудбал - 06.12.2018

Покрај тајландскиот милијардер, во големата несреќа животот го загубија уште четири лица кои беа во хеликоптерот веднаш по мечот помеѓу Лестер и Вест Хем кој се одигра на Кинг Пауер арената.

Утврдена причината за несреќата на шефот на Лестер

А1 On - 06.12.2018

Месец и половина по хеликоптерската несреќата во која загина шефот на Лестер, Вичај Шриваданапраба, истражните органи открија дека причина за трагедијата е дефект на моторот. Според истрагата, механизамот што ги поврзува педалите во кабината на ...

Откриени причините за трагичниот пад на хеликоптерот во Лестер

OhridNews - 06.12.2018

Британската полиција комплетно го расчисти трагичниот пад на хеликопторет во кој живото го загубија сопственикот на Фудбалскиот клуб Лестер Вишаи Шривадханапрабха, неговата придружничка, спортскиот директор и двајцата пилоти.

Истрагата заврши: Полицијата ја обелодени причината за хеликоптерската несреќа на газдата на Лестер!

Gol.mk - 06.12.2018

По повеќе од месец и половина, конечно излезе на виделина вистинската причина за хеликоптерска несреќа во Лестер, по која животот го загуби првиот човек на „лисиците“ Вишаи Шриваданапраба.

„Опашката“ е „виновна“ за хеликоптерската несреќа во Лестер

Екипа - 06.12.2018

Британската полиција со официјален извештај денеска ги објави причините за страшната хеликоптерска несреќа на 27 октомври, во која животот го загубија пет лица, меѓу кои и претседателот на Лестер, Вичаи Шриваданаправа.

Утврдена причината за несреќата на шефот на Лестер

Бриф - 06.12.2018

Месец и половина по хеликоптерската несреќата во која загина шефот на Лестер, Вичај Шриваданапраба, истражните органи открија дека причина за трагедијата е дефект на моторот. Според истрагата, механизамот што ги поврзува педалите во кабината на ...

Откриена причината за трагедијата во која животот го загуби претседателот на Лестер

24 Вести - 06.12.2018

Причина за трагедијата во која животот го загуби претседателот на Лестер е механизмот кој ги поврзувал педалите на пилотот со делот од роторот на опашката од хеликоптерот. тој придонел да дојде до нагло навалување на леталото од десната страна и на ...

Утврдена причината за несреќата на сопственикот на Лестер

Кајгана - 06.12.2018

Лестер, 6 декември 2018 (МИА) – Месец и половина по хеликоптерската несреќата во која загина сопственикот на Лестер, Вичај Шриваданапраба, истражните органи открија дека причина за трагедијата е дефект на моторот.

Утврдена причината за несреќата на шефот на Лестер

Локално - 06.12.2018

Месец и половина по хеликоптерската несреќата во која загина шефот на Лестер, Вичај Шриваданапраба, истражните органи открија дека причина за трагедијата е дефект на моторот. Според истрагата, механизамот што ги поврзува педалите во кабината на ...

Утврдена причината за несреќата на шефот на Лестер

Sport M - 06.12.2018

Месец и половина по хеликоптерската несреќата во која загина шефот на Лестер, Вичај Шриваданапраба, истражните органи открија дека причина за трагедијата е дефект на моторот. Според истрагата, механизамот што ги поврзува педалите во кабината на ...

Утврдена причината за несреќата на шефот на Лестер (видео)

MTM - 06.12.2018

Месец и половина по хеликоптерската несреќата во која загина шефот на Лестер, Вичај Шриваданапраба, истражните органи открија што била причината за трагедијата. Причината била дефект на моторот, а според истрагата, механизамот што ги поврзува ...

Откриена причината за смртта на Шриваданапраба

Вечер - 07.12.2018

По повеќе од еден месец, откако се случи кобната хеликоптерска несреќа во која загина сопственикот на англискиот премиерлигаш Лестер, Вичај Шриваданапраба, истражните органи открија дека причина за трагедијата е дефект на моторот.

Откриена причината за смртта на Шриваданапраба

Sport M - 07.12.2018

По повеќе од еден месец, откако се случи кобната хеликоптерска несреќа во која загина сопственикот на англискиот премиерлигаш Лестер, Вичај Шриваданапраба, истражните органи открија дека причина за трагедијата е дефект на моторот.