TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хероина во сопствената трагедија: Ајкула каснала девојка, таа ѝ возвратила и успеала да се одбрани/видео

Вечер Прес - 08.06.2024

Деветнаесетгодишната Американка Дамијана Хемфри неверојатно добро се снајде откако на 28 мај ајкула ѝ ја фати левата рака – таа ја претепа со десната, објави во средата ТВ станицата „Фокс26“.

Ајкула нападнала 19-годишна девојка на популарна плажа: Била во плитко, но само чудо ја спасило (ВИДЕО)

Кумановски м. - 07.06.2024

19-годишна девојка била нападната од ајкула на популарна плажа додека била во вода до половината и се здобила со страшни повреди, но некако успеала да се спаси. Дамијана Хемфри минатиот месец била нападната од ајкула додека уживала во плиткото на ...

ДЕВОЈКАТА СЕ БАЊАЛА ВО ПЛИТКОТО: Ајкулата ја нападнала, за влакно избегната трагедија! (ВИДЕО)

4NEWS - 07.06.2024

Девојката Дамијана Хемфри се здобила со сериозни повреди, но успеала да побегне. Инцидентот се случил минатиот месец додека Дамијана била во плитко со својата снаа. Нејзината снаа забележала дека нешто темно се движи под брановите, а потоа ајкулата ...

Додека се бањала во плиткото ајкулата ја нападнала, за влакно избегната трагедија! (ВИДЕО)

ТВ21 - 07.06.2024

Девојката Дамијана Хемфри се здобила со сериозни повреди, но успеала да побегне. Инцидентот се случил минатиот месец додека Дамијана била во плитко со својата снаа. Нејзината снаа забележала дека нешто темно се движи под брановите, а потоа ајкулата ...