TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Албанија поведе истрага за убиството на четворица руски туристи

Канал5 - 25.11.2021

Албанското обвинителство денеска соопшти дека покренало истрага за убиството на четворицата руски туристи во одморалиште во селото Серет минатиот месец. Четворицата Руси, брачен пар, нивната ќерка и зет, на 15 октомври биле пронајдени мртви во ...

Албанија отвори истрага за смртта на четворицата руски туристи во сауна

Вечер Прес - 25.11.2021

Албанското обвинителство денеска соопшти дека отворило истрага за убиството во хотелската сауна по повод смртта на четворица руски државјани. Четворица Руси, маж и жена, нивната ќерка и зет, беа пронајдени мртви на 15 октомври во хотел во селото ...

Албанија отвори истрага за смртта на четворицата руски туристи во сауна кои ден претходно престојуваа во Охрид

Слободен Печат - 25.11.2021

Албанското обвинителство денеска соопшти дека отворило истрага за убиството во хотелската сауна по повод смртта на четворица руски државјани кои беа пронајдени мртви на 15 октомври во хотел во селото Керет, на 50 километри од Тирана, пишува Панорама ...