TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ТВ ДУЕЛ: Ковачевски се охрабрил да излезе на јавен мегдан со Мицкоски, но медиумските советници го советувале дека не е ...

Денешен - 30.09.2022

Премиерот и лидер на СДСМ, Димитар Ковачевски сакал да ја прифати фрлената ракавица од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за ТВ дуел, но советниците го советувале дека не е подготвен за тоа.

Мицкоски повторно го повика Ковачевски на јавна дебата

ТВ21

Планот за справување со кризата на Мицкоски е обичен сублимат на изјавите на премиерот Ковачевски, велат од СДСМ

360 степени

Мицкоски: Ковачевски да не дезертира – време е за дебата и за прифаќање на планот на ВМРО-ДПМНЕ за енергетската криза

360 степени

Мицкоски прашува зошто владата го одбива неговиот план, директорот Ковачевски му ги бара до среда контактите за поевтина струја

Слободен Печат

СДСМ: Мицкоски најавената конструктивност да ја покаже во Собрание

А1 On

ПОТРЕБНА Е РАБОТА, А ЗА ДЕБАТИ ИМА ВРЕМЕ Партијата на Ковачевски му одговори на Мицкоски по повикот за ТВ-дуел

+инфо

Слободен Печат Алфа Алсат-М 360 степени Макфакс 24 Вести Канал5 Скопје1

Мицкоски: Го повикувам Ковачевски да не дезертира од дуел, како што тоа вообичаено го прави во својот живот

Курир - 30.09.2022

При денешната посета на општина Јегуновце, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарско прашање во однос на повикот за дуел со Ковачевски истакна дека владата и Ковачевски повторно молчат и повика уште еднаш на дебата на ...

И самите во СДС не знаат зошто дезертирал Ковачевски, дали поради школување, дали поради болки во стомакот, дали заради операции, дали поради ТРАЈНА НЕСПОСОБНОСТ

24Инфо

Криминалната ДПМНЕ, шпионот и дезертер Ковачки го напаѓаат Ковачевски затоа што е чесен и работи за граѓаните

24Инфо

Седницата за пратенички прашања - дебата со размена на навреди

Р.С.Европа

Дезертери и шпиони, тешки обвинувања на собраниската седница за пратенички прашања

24 Вести

Жестоки напади помеѓу власта и опозицијата во Собранието

Алсат-М

Жестока дебата со остри тонови и навреди на седницата за пратенички прашања

Сител

Телма Канал5 4NEWS Zoom Lider +инфо Фокус ТВ21

Ковачки и Ковачевски во ковачницата на страсти

+инфо - 30.09.2022

Нема ништо спорно во говор на Ковачевски. Упатствата за однесување на говорникот во никој случај не се доказ за „неспособноста на премиерот“, како што тврди Ковачки. Некои луѓе од службата на СДСМ за односи со јавноста направиле банален превид и ...

Ковачки: Како на дете СДСМ му напиша упатства како да се однесува на говорница, а потоа призна дека е неспособен

ТВ21

Ковачевски треба да прифати дека има тапија за ТРАЈНА НЕСПОСОБНОСТ, да не вреска од говорници, туку да дозволи да се провери неговата деловна способност

24Инфо

„Ковачевски треба да прифати дека има тапија за ТРАЈНА НЕСПОСОБНОСТ, да не вреска од говорници, туку да дозволи да се провери неговата деловна способност“

Курир

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски треба да дозволи да се провери неговата деловна способност

МКД

Ковачевски треба да прифати дека има тапија за ТРАЈНА НЕСПОСОБНОСТ, да не вреска од говорници, туку да дозволи да се провери неговата деловна способност, вели ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1

Ковачевски треба да прифати дека има тапија за трајна неспособност, да не вреска од говорници, туку да дозволи да се провери неговата деловна способност

Нетпрес

Сител Канал5 Press24 Република 24Инфо Макфакс А1 On Канал5

Партиските препукувања ги „мобилизираа“ Генералштабот и дел од „Волците“

Н.Македонија - 30.09.2022

Генералштабот на Армијата на Македонија јавно се спротивстави на секој обид нарушување на кредибилитетот, интегритетот и угледот на АРМ, откако дел од поранешните и сегашни припадници на баталјонот за специјални намени „Волци“ во отворено писмо ...

Отворено писмо од дел од припадниците на ВОЛЦИ

24Инфо

Волците во одбрана на Ковачки: Премиерот да му се извини што лажно го клевети за да се спаси од срамот

Макфакс

Отворено писмо од дел од „Волците“ до Ковачевски: Предавството од своите боли повеќе од куршумот на непријателот

Курир

Отворено писмо од припадници на армиските „Волци“ до Ковачевски: Предавството од своите боли повеќе од куршумот на непријателот

Нетпрес

Волците во одбрана на Ковачки: Премиерот да му се извини што лажно го клевети за да се спаси од срамот

Press24

Волците до Ковачевски: Веднаш да му се извините на Драган Ковачки

Скопје инфо

MTM Lider ТВ21 Република Точка Денешен 4NEWS MakPress

ВМРО-ДПМНЕ бара итна седница за Предлог законот за енергетика

Слободен Печат - 30.09.2022

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ бара итно одржување на седница на која ќе се разгледа Предлог законот за енергетика што вчера по итна постапка беше поднесен до Собранието, изјави денеска пратеникот Бојан Стојаноски.

ВМРО-ДПМНЕ бара Ковачевски да прифати и дебата со Мицкоски на тема енергетска криза

Скопје1

Ковачевски: ВМРО-ДПМНЕ да ги достави контактите за набавка на евтина струја до ЕСМ

Република

Ковачевски: ВМРО-ДПМНЕ да ги достави контактите за набавка на евтина струја до ЕСМ или до Министерството за економија

Frontline

Мицкоски го повика Ковачевски на дуел за енергетската криза

PressingTV

ВМРО-ДПМНЕ: Понудата за евтини енергенси стои, а Ковачевски да прифати и дебата со претседателот Мицкоски на тема енергетска криза

Макфакс

ВМРО-ДПМНЕ: Понудата за евтини енергенси стои, а дезертерот Ковачевски да прифати и дебата со претседателот Мицкоски на тема енергетска криза

Курир

24Инфо MTM Нетпрес Локално Денешен Lider Канал5 Н.Македонија