TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Верстапен задоволен од перформансите

Точка - 17.05.2018

Макс Верстапен откри дека се чувствува добро по 148те изминати кругови на тестот во Барселона при кое го постави најбрзото време на денот. Тој е задоволен од перформансите на болидот, но и од дистанцата помината која била поголема од планираната.

Ферстапен најбрз на тестирањето во Барселона

TopSport - 15.05.2018

Возачот на Ред бул, Макс Ферстапен го заврши првиот ден тестирање во Барселона со најдобро време, совладувајќи го Карлос Саинс Јуниор во Рено за само 0.034 секунди. Холанѓанецот своето најдобро време од 1:17.528 го постави на „супер-меки“ гуми на ...

Ферстапен најбрз на тестирањето во Барселона

Макфакс - 15.05.2018

Возачот на Ред бул, Макс Ферстапен го заврши првиот ден тестирање во Барселона со најдобро време, совладувајќи го Карлос Саинс Јуниор во Рено за само 0.034 секунди. Холанѓанецот своето најдобро време од 1:17.528 го постави на „супер-меки“ гуми на ...