TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

САД и понудија помош на Украина по масовниот сајбер напад

Р.С.Европа - 14.01.2022

САД и понудија на Украина „секаква помош што и е потребна за да се опорави“ од масовниот сајбер напад за кој Киев рече дека потекнува од Русија. Сајбер нападот со предупредувачка порака до Украинците „да се плашат и да го очекуваат најлошото“, е ...

Хакери ги урнаа страниците на украинските институции и оставија морничави пораки: „Очекувајте го најлошото“

Во Центар

Украина ја обвини Русија за денешниот сајбернапад со кој беше предупредена да го очекува најлошото

Сакам да кажам

Украинските државни институции пробиени во голем хакерски напад

Радио МОФ

НАТО потпиша договор со Украина за сајбер безбедност

Слободен Печат

Украина обвинува: Русија стои зад масовниот кибер напад

Слободен Печат

Голем хакерски напад на Украина, ЕУ свика итен состанок

360 степени

MakPress Фокус Р.С.Европа Фокус Алсат-М Zoom Макфакс

Лавров: Снемува трпение, НАТО до следната недела да одговори на барањето за неширење кон Исток

Слободен Печат - 14.01.2022

Русија побара од НАТО да одговори до следната недела на нејзиното барање за гаранции за неширење кон Исток, иако Алијансата веќе ја отфрли можноста да се согласи со тоа. Шефот на руската дипломатија, Сергеј Лавров , денеска изјави дека барањата НАТО ...

Лавров - На Русија и снема трпение во врска со Западот

Р.С.Европа

Сергеј Лавров: Базите на НАТО на Азовското Море, уште една црвена линија

Локално

Лавров – На Русија и снема трпение во врска со Западот

Нова ТВ

Русија со ултиматум до НАТО: Алијансата до следната недела да одговори дали ќе престане да се шири кон Исток

360 степени

Лавров: Русија бара од НАТО до следната недела да го даде одговорот на барањето за неширење кон Исток

MakPress

Преговори Запад-Русија: Путин бара нова Јалта

Deutsche Welle

Слободен Печат +инфо Кумановски м. CivilMedia Во Центар ТВ21 Слободен Печат Вечер Прес

РУСИЈА ЌЕ ИМ ДАДЕ РАКЕТИ НА КУБА И НА ВЕНЕЦУЕЛА? Нова стратегија на Москва по неуспешните преговори

+инфо - 14.01.2022

Техничко-воениот одговор што го најави Москва би можел да опфати распоредување на хиперсонични ракети во Калининград, како и во Белорусија, со постојано присуство на армијата на западните граници на Русија, а можеби дури и во близина на Соединетите ...

САД ќе одговорат одлучно ако Русија испрати воени сили на Куба и во Венецуела

Канал5

САД ќе одговорат одлучно ако Русија испрати воени сили на Куба и во Венецуела

24 Вести

САД ќе одговорат одлучно ако Русија испрати воени сили на Куба и во Венецуела

MakPress

Песков: Американски санкции против Путин ќе значат прекин на односите

ТВ21 - 13.01.2022

Усвојувањето на американски санкции против рускиот претседател Владимир Путин во случај на агресија врз Украина би ја „минале границата“, соопшти денеска Кремљ. -Санкциите против шефот на државата се мерки кои би ја преминале границата, би биле ...

Песков: Американски санкции против Путин ќе значат прекин на односите

Слободен Печат

Кремљ: Преговорите со НАТО и САД неуспешни

Фокус

Кремљ: Преговорите со НАТО и САД неуспешни, не се согласуваме за основните проблеми

Канал5

Песков: Американски санкции против Путин ќе значат прекин на односите

MakPress