TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Барселона поради Пике го менува планот околу зимскиот шопинг

Спортманија - 24.11.2020

Куман повторно не ќе може да си ја исполни желбата. Голема е веројатноста Жарарт Пике повеќе да не игра за Барселона оваа сезона, а тоа го натера клубот да го промени планот околу зимскиот шопинг кој се наближува.

Повредата на Пике ги менува плановите на Барселона во јануари

Спортски - 24.11.2020

Жерар Пике заработи тешка повреда на натпреварот против Атлетико Мадрид. Во тој натпревар Барселона е поразена со 1:0, а Пике со солзи во очите го напушти теренот и ќе биде надвор од теренот неколку месеци, што значи дека Барселона во јануари мора ...

Депај е во втор план: Барселона има нов приоритет во јануарскиот преоден рок

Дерби - 23.11.2020

Шпанскиот прволигаш Барселона се соочува со доста проблеми во оваа сезона, многу работи прво внатрешно не се решени и пред клубот се претседателски избори, но воедно резултатите на екипата се далеку од посакуваното ниво.

Пике ги промени плановите на Барса, желбата на Куман отпаѓа

SportMedia - 23.11.2020

Сериозната повреда на столбот на одбраната на Барселона, Жерард Пике сигурно ќе ја промени политиката на каталонскиот гигатн за следниот преоден рок. Ова значи дека главен приоритет на Роналд Куман ќе биде Ерик Гарсија од Манчестер Сити или пак ...

Наместо Депај, сега Гарсија е прва мета на Барса во јануари

TopSport - 23.11.2020

Долгоочекуваниот трансфер на Мемфис Депај од Лион во Барселона веќе не е приоритет на каталонскиот клуб, кој по повредата на Жерард Пике е во очајна потрага за дефанзивец и сметаат дека Ерик Гарсија од Манчестер сити е вистинскиот избор.

Куман го остави Меси дома и замина на гостување во Киев

СуперСпорт - 23.11.2020

Барселона загуби минатиот викенд од Атлетико Мадрид со 0-1, а тренерот Роналд Куман денеска на прес-конференција потврди дека во Киев нема да води две ѕвезди. Во рамки на четвртото коло од Лигата на шампиони, Барселона ќе се соочи со Динамо Киев.

Тешка повреда на Пике, Барселона ја наоѓа замената на Шпанецот

Sport M - 23.11.2020

Повредата на Џерард Пике предизвика Барселона да се врати на пазарот. Челниците на клубот дефинитивно сакаат дефанзивец за јануарскиот преоден рок. Пике ќе отсуствува неколку месеци, па го свртеа вниманието кон Ерик Гарсија.

Куман остави двајца важни играчи дома

Sport M - 23.11.2020

Во рамките на 4. коло од Лигата на шампионите, фудбалерите на Барселона во вторник се соочуваат со Динамо Киев. Барса викендов беше поразена од Атлетико Мадрид со 1:0 и кризата во редовите на Каталонците продолжува, а тренерот Роналд Куман на ...

Меси не патува во Киев, нема да игра против Динамо иако не е повреден

24Фудбал - 23.11.2020

Лионел Меси и Френки де Јонг нема да бидат дел од составот на Барселона на гостувањето кај Динамо Киев во Лигата на шампионите. Со цел отсуството на Меси да не креира дополнтелни шпекулации и дополнително да ја наруши атмосферата во Барселона, Куман ...

Барселона без Меси и Де Јонг во Киев

SportMedia - 23.11.2020

Барселона ослабена ќе патува во Киев, на натпреварот во Лигата на шампионите против Динамо во рамките од 4. коло. Роналд Куман се реши во Барселона да ги остави Лионел Меси и Френки Де Јонг.

Барселона драстично ослабена пред гостувањето во Киев: Куман го изостави Меси!

Спортманија - 23.11.2020

Покрај капитенот, со тимот нема да патува ниту Френки де Јонг. Екипата на Барселона попладнево ќе тргне за Киев, каде што утре треба да ги одмери силите со Динамо Киев во рамките од четвртото коло во ЛШ.

Барса без Меси во Киев

Локално - 23.11.2020

Барселона не започнала толку лошо во Примера веќе подолго време. Од последните шест натпревари, само еден е добиен (доживеа порази од најголемите конкуренти во борбата за титулата – Реал и Атлетико), и сето тоа резултираше со 12-та позиција на ...

Барса во Киев оди на прошетка – ни Меси, ни Де Јонг во тимот

Sport 1 - 23.11.2020

Шпанска Барселона која има најужасен старт на сезона во последните 30 години во Ла Лига, ја очекува пресметка со Динамо Киев во четвртото коло во Лигата на шампионите, ама на гостувањето во Украина, Роналд Куман како да тргна на прошетка – не го ...

Куман попушти, Меси ќе добие одмор и нема да игра против Динамо Киев

Дриблинг - 23.11.2020

Лионел Меси ќе го прескокне соочувањето на Барселона со Динамо Киев во Лигата на шампионите. Аргентинецот добил дополнителен одмор поради згуснатиот распоред и физичката форма во која се наоѓа во моментов.

Куман не го повика Меси за мечот во ЛШ и експресно даде објаснување: Верувам дека Лео…

Дерби - 23.11.2020

Барселона претрпе незгоден пораз на гостувањето во Мадрид во дерби пресметката со Атлетико, а два дена по дуелот кој се одигра на „Ванда Метрополитано“, Роналд Куман самиот си создаде голема работа за време на прес-конференцијата која ја одржа ова ...

Чудна одлука на Куман: Време е Меси да одмори малку

Sport M - 23.11.2020

Барселона утре вечер со почеток во 21 часот му гостува на Динамо Киев во рамките од ЛШ. На овој меч освен повредениот Пике ќе го нема и Лионел Меси. Ова стана јасно по прес конференцијата на тренерот Роналд Куман, но и откако беше објавен списокот ...

Куман со изненадување: Барса без Меси против Динамо Киев

Спортклуб - 23.11.2020

Барселона одамна немала вака лош старт во Ла Лига. Од шесте последни меча победија само во еден (доживеаја пораз од најголемите конкуренти за титулата – Реал и Атлетико), а сето тоа резултира со 12-та позиција на табелата и двоцифрено заостанување ...

Шокантна одлука на Куман, Меси нема да игра против Динамо Киев

Слободен Печат - 23.11.2020

Првата ѕвезда на Барселона, Лионел Меси не е дел од тимот на Барселона која утревечер му гостува на Динамо Киев во четвртото коло од Лигата на шампионите. Покрај Меси, во тимот на Барселона не се наоѓа ниту Френки Де Јонг , и двајцата играчи добија ...

Барселона без Меси против Динамо Киев

Спортски - 23.11.2020

Стратегот на Барселона, Роналд Куман го објави составот со кој Барселона ќе оди на победа во Лигата на шампионите против Динамо Киев. За овој натпревар во кобминација за настап кај Барселона нема да биде Лионел Меси .

Барса ослабена во Киев – Меси остана дома

Екипа - 23.11.2020

Барселона ќе биде сериозно ослабена за претстојното гостување против Динамо Киев откако тренерот Роналд Куман реши да ги остави дома Лионел Меси и Франки де Јонг. Аргентинскиот генијалец игра крајно променливо сезонава, но Куман тврди дека се решил ...

Меси нема да биде дел од дуелот со Динамо Киев во ЛШ!

Gol.mk - 23.11.2020

Роналд Куман го откри тимот со кој ќе брка победа на дуелот со Динамо Киев во рамки од Лигата на шампионите. На истиот нема место за Лионел Меси кој ќе добие одмор поради напорниот распоред.

Барселона без Меси и Де Јонг ќе патува во Украина

TopSport - 23.11.2020

Лионел Меси го нема на листата на патници, за натпреварот во Киев, против Днамо во Лигата на шампионите. Во авионот кој ќе ја однесе експедицијата на Барса во Украина ќе го нема и Френки де Јонг.

Барселона без Меси и Де Јонг оди во Киев

МКД - 23.11.2020

Лионел Меси и Френки де Јонг нема да бидат дел од составот на Барселона на гостувањето кај Динамо Киев во Лигата на шампионите. Со цел отсуството на Меси да не креира дополнтелни шпекулации и дополнително да ја наруши атмосферата во Барселона, Куман ...