TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

4 хороскопски знаци кои секогаш мислат дека се во право: „Тераат по свое“, нивниот збор е секогаш последен

Точка - 24.09.2021

Некои луѓе живеат со убедувањето дека тие секогаш знаат најдобро и не се грижат за туѓите мислења. Тие се чувствуваат посупериорни од останатите и никому не се правдаат. Дознајте за кои хороскопски знаци станува збор: Лав Овој знак на Зодијакот ...

ХОРОСКОП ЗА 24-ТИ СЕПТЕМВРИ: Овенот се кара, Шкорпијата лови можности, но Девицата е победник на денот

Попара - 24.09.2021

Овен Отворено соочување со луѓе над вашиот статус може дополнително да ги комплицира веќе затегнатите односи што не можете да ги решите. Не е важно дали сте во право, само држете се до својата работа и чувајте го вашето мислење за себе.

Врска, не благодарам: Три хороскопски знаци кои уживаат во слободата

Кајгана - 24.09.2021

На припадниците на овие три хороскопски знаци слободата им е најважна од сѐ, па сериозна и долга врска им се чини како најлошото нешто што може да им се случи. Не само што тешко ќе ги освоите, туку уште потешко ќе ги задржите.

На кои хороскопски знаци есента 2021 ќе им донесе големи промени?

Црнобело - 24.09.2021

Летото полека завршува и иако есента на многумина не им е најомиленото годишно време, од астролошко гледиште, за дел од хороскопските знаци ќе биде прилично среќно. Што се однесува до овие 3 знаци, есента ќе биде во знакот на промените.

Хороскоп за денес: Кои знаци ќе се соочат со тешкотии, а на кои денот ќе им биде успешен?!

Lady - 24.09.2021

ОВЕН Овните во петок ќе се соочат со големи тешкотии доколку треба да направат избор. За некои од вас тоа е деловно и на професионално ниво, а за други ќе биде само во лична сфера. Бидете воздржани, можно е да ја изгубите контролата врз себе и да ...

АСТРОЛОЗИТЕ ЕДНОГЛАСНИ: Најубавите луѓе се раѓаат во овие хороскопски знаци!

Кумановски м. - 24.09.2021

Убавината на карактерот и физичката убавина честопати се предодредени со раѓање, но и животни искуства. Сепак, астролозите се едногласни дека и sвездите влијаат на тоа. Затоа астрологијата ги издвојува овие 3 знаци на Зодијакот како најубави.

Има да се распаметат: На овие знаци во Зодијакот им се смее невидена среќа следните три години

Женски магазин - 23.09.2021

Овие шест знаци на Зодијакот ги чека голема среќа! Следните три години ќе бидат успешни во сѐ, проверете дали сте меѓу нив… Овен Овните со години работат напорно, но како никој да не ја забележува нивната работа, а камоли да ја наградува.

Занимливости за хороскопските знаци: На кого се лепат парите, кој е роден лидер?

Кајгана - 23.09.2021

Беа спроведени бројни истражувања во областа на астрологијата со цел да се утврди дали има нешто повеќе од забава во оваа област. Кои се и какви се луѓето кои веруваат во хороскоп, како се однесуваат припадниците на различни хороскопски знаци...

Ова се хороскопските знаци на кои највеќе можете да им верувате

Скопје24 - 23.09.2021

Астрологијата често знае да ни открие важни детали за луѓето околу нас. Таа ни помага како да ги разбереме луѓето, кои карактеристики тие ги поседуваат, а и на кого можеме да му веруваме. Ова се знаците на кои највеќе можете да им верувате во ...

Овој хороскопски знак има најмалку смисла за хумор

Локално - 23.09.2021

ВОДОЛИЈАТА има најмалку смисла за хумор, барем ако им веруваме на астролозите. Астролозите го припишуваат недостатокот на хумор во овој знак на фактот дека Водолиите не се многу опуштен знак.

ХОРОСКОП ЗА 23-ТИ СЕПТЕМВРИ: Бикот иритира луѓе, Шкорпијата мора да се тргне, а Лавот има ПРОБЛЕМ

Попара - 23.09.2021

Овен Прекумерната грижа станува стресна за секого, предупредува дневниот хороскоп. Своите стравови ги проектирате претежно на женскиот дел од семејството. Интензивно размислувате за секој детал, а големите работи ви бегаат.

Според хороскопот овие знаци имаат најслаб карактер

Скопје24 - 22.09.2021

Сите ние имаме некоја пријателка која ни кажува дека почнува со диета, а по неколку часа ја гледаме со чоколадо во рака. Постои голема веројатност да е родена во некој од овие хороскопски знаци.