TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кривична за струмичанец за палење паркиран автомобил

Канал5 - 08.11.2019

Секторот за внатрешни работи Струмица, до ОЈО Струмица, поднесе кривична пријава против К.Ј (26) од село Рич, поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело „Предизвикување општа опасност", соопштија од струмичката полиција.

Кокаин пронајден во гостиварски ресторан, кривична пријава за сопственичката

Макфакс - 08.11.2019

Гостиварската полиција поднесе кривична пријава против 29-годишна скопјанка во чиј ресторан во гостиварското село Неготино бил пронајден кокаин. Како што информираат од МВР, дрогата била пронајдена во полициски претрес во локалот кој бил спроведен ...

Кривична за струмичанец кој потпали автомобил

Слободен Печат - 08.11.2019

Струмичката полиција до ОЈО поднесе кривична за предизвикување општа опасност против К.Ј (26) од струмичкото село Рич. Тој на 5 овој месец, движејќи се пеш по улица „Панче Пешев” во Струмица, во паркирано незаклучено патничко моторно возило ...

Полицијата влезе во угостителски објект

Centar - 08.11.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Р.Е.(29) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги и ...

Жител на Рич запалил автомобил во Струмица и побегнал!

Струмица Денес - 08.11.2019

Секторот за внатрешни работи Струмица, до ОЈО Струмица, поднесе кривична пријава против К.Ј (26) од с.Рич, порад постоење основано сомнение дека пријавениот сторил кривично дело “Предизвикување општа опасност“.

Уапсен потпалувач на автомобил во Струмица

24Инфо - 08.11.2019

СВР Струмица поднесе кривична пријава против К.Ј.(26) од Струмица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“. На 05.11.2019 на ул.„Панче Пешев“ во Струмица пријавениот, со употреба на запалка и ...

СВР СТРУМИЦА: Три лица нападнале човек на „Младинска“ во Струмица!

Струмица Денес - 08.11.2019

На 06.11.2019 во 00.50 часот во Полициската станица Струмица, М.В (43) од Струмица пријавил дека на 05.11.2019 година во 23.30 часот на улица „Младинска“ во Струмица бил физички нападнат од три лица.

Уапсен дилер кај Св.Наум

24Инфо - 07.11.2019

СВР Охрид поднесе кривична пријава против М.А.(30) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори”.

СВР Куманово поднесе кривична пријава против В.К.(46) од Штип

Опсервер - 07.11.2019

СВР Куманово поднесе кривична пријава против В.К.(46) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на службена положба и овластување“. Во периодот од 2017 до 08.02.2019, пријавената, во својство на извршител за ...

Кривична за струмичанец за палење паркиран автомобил

Сител - 08.11.2019

Секторот за внатрешни работи Струмица, до ОЈО Струмица, поднесе кривична пријава против К.Ј (26) од село Рич, поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело „Предизвикување општа опасност“, соопштија од струмичката полиција.

Кривична пријава за струмичанец кој опожарил автомобил

еМагазин - 08.11.2019

Секторот за внатрешни работи Струмица, до ОЈО Струмица, поднесе кривична пријава против К.Ј (26) од село Рич, поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело „Предизвикување општа опасност“, соопштија од струмичката полиција.

Фатено момчето кое што со запалка и хартија запалил Рено Лагуна

Centar - 08.11.2019

СВР Струмица поднесе кривична пријава против К.Ј.(26) од Струмица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“. На 05.11.2019 на ул.„Панче Пешев“ во Струмица пријавениот, со употреба на запалка и ...

Марихуана и кокаин во угостителски објекти во Гостивар и Делчево

МКД - 08.11.2019

Полицијата од Гостивар поднесе кривична пријава против Р.Е. (29) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги и психотропни супстанци и прекурсори".

Кокаин и марихуана во угостителски објекти во Гостивар и Делчево

Република - 08.11.2019

Полицијата од Гостивар поднесе кривична пријава против Р.Е. (29) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги и психотропни супстанци и прекурсори”.

Кокаин пронајден во гостиварски ресторан, кривична пријава за сопственичката

Точка - 08.11.2019

Гостиварската полиција поднесе кривична пријава против 29-годишна скопјанка во чиј ресторан во гостиварското село Неготино бил пронајден кокаин. Како што информираат од МВР, дрогата била пронајдена во полициски претрес во локалот кој бил спроведен ...

Кривична пријава за струмичанец кој запалил возило

Курир - 08.11.2019

СВР Струмица поднесе кривична пријава против К.Ј.(26) од Струмица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“, соошти денес МВР. Струмичанецот во вторникот на ул.

Кокаин пронајден во ресторан во Гостиварско, сопственост на скопјанка

24Инфо - 08.11.2019

Гостиварската полиција поднесе кривична пријава против 29-годишна скопјанка во чиј ресторан во гостиварското село Неготино бил пронајден кокаин. Како што информираат од МВР, дрогата била пронајдена во полициски претрес во локалот кој бил спроведен ...

Кривична за струмичанец за палење паркиран автомобил

4NEWS - 08.11.2019

Секторот за внатрешни работи Струмица, до ОЈО Струмица, поднесе кривична пријава против К.Ј (26) од село Рич, поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело „Предизвикување општа опасност“, соопштија од струмичката полиција.

Кривична за струмичанец за палење паркиран автомобил

MakPress - 08.11.2019

Секторот за внатрешни работи Струмица, до ОЈО Струмица, поднесе кривична пријава против К.Ј (26) од село Рич, поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело „Предизвикување општа опасност“, соопштија од струмичката полиција.

Фатен струмичанец кој запалил возило

Република - 08.11.2019

СВР Струмица поднесе кривична пријава против К.Ј.(26) од Струмица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“, соошти денес МВР. Струмичанецот во вторникот на ул.

Во ресторан пронајден кокаин, сопственичката под кривичен прогон

Слободен Печат - 08.11.2019

Полициски службеници извршиле претрес во угостителски објект на пријавената, при што пронашле и одзеле кокаин. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Р.Е.

Полицијата најде кокаин во угостителски објект

Опсервер - 09.11.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Р.Е.(29) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги и ...

Кривична пријава против 17 – годишен малолетник од Делчево

Опсервер - 09.11.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против 17 – годишен малолетник од Делчево поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични ...

К.Ј.(26) од Струмица предизвикал пожар во патничко возило „рено лагуна“

Опсервер - 09.11.2019

СВР Струмица поднесе кривична пријава против К.Ј.(26) од Струмица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“. На 05.11.2019 на ул.„Панче Пешев“ во Струмица пријавениот, со употреба на запалка и ...