TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Руни: Ме притискаа да потпишам за Челси поради неверојатната сума на пари, но…..

Дерби - 22.11.2020

Вејн Руни и натаму е фудаблски активен и во овој момент ја извршува функцијата на играч-тренер во Дерби Каунти, но навраќајќи се на своите најдобри играчки денови во кариерата, легендарниот англиски голгетер не можеше да не се потсети на самите ...

Кејн: Штом сме на врвот, значи играме добро

Дриблинг - 22.11.2020

Напаѓачот на Тотенхем Хари Кејн беше исклучително задоволен по триумфот од 2-0 над Манчестер сити што го искачи тимот на Жозе Мурињо на лидерската позиција во Премиерлигата Comments are closed for this ...

Клоп не можеше да го избегне прашањето за репрезентацијата на Германија

Sport M - 22.11.2020

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп беше поврзан со германската репрезентација по слабите резултати. Германија неодамна беше поразена во Севилја од Шпанија со 6:0 и многумина веќе започнаа да шпекулираат дека Јоаким Лев заминува, а Клоп се споменува ...

Кејн за лидерското место во Премиер лигата: Ќе биде уште подобро ако останеме таму до крајот на мај

Опсервер - 22.11.2020

Лондон, 22 ноември 2020 () – Напаѓачот Тотенхем Хари Кејн ги искажа своите впечатоци по натпреварот од 9-то коло во Премиер лигата против Манчестер сити (2:0). – Многу е пријатно да се биде на првата позиција во поредокот.

Клоп на големи маки пред дербито со Лестер, само тој знае како му е

Gol.mk - 22.11.2020

Само Јирген Клоп знае како му е пред неделниот дуел со Лестер. Последната репрезентативна пауза целосно ја загорчи неговата и така комплицирана ситуација, која веќе се заканува да биде трауматична. Имено, во една од дерби средбите на 9.

Лампард задоволен од победата – еден од играчите го нарече „светска класа!“

Спортклуб - 22.11.2020

Челси вчера оствари сигурна победа на гостувањето кај Њукасл на „Сент Џејмс Парк“ со 0:2. Френк Лампард беше задоволен од прикажаното на неговите избраници и го пофали новото засилување Тимо Вернер како класа фудбалер.

Мурињо: Макотрпно се подготвувавме за мечот со Сити

Дриблинг - 22.11.2020

Тренерот на Тотенхем Жозе Мурињо обелодени дека големиот триумф од 2-0 во дербито против Манчестер сити не бил случаен, туку плод на макотрпна работа за време на двонеделната репезентативна пауза.

Сити – Тотенхем на последните три меча: Удари 71-10, голови 2-6!!!

SportMedia - 22.11.2020

По триумфот над Манчестер Сити, по триумфот над Пеп Гвардиола, тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо блескаше од среќа. Тој посочи дека за време на двонеделната репрезентативна пауза, заедно со своите соработници и со помош на ИТ техничарите во детали ...

Клоп: Немам време сега да размислувам за Германија

TopSport - 22.11.2020

Јирген Клоп инсистира дека не е заинтересиран да го замени Јоаким Лев на клупата на германската репрезентација, но признава дека ќе размисли за тоа кога ќе заврши неговиот договор со Ливерпул.

Гвардиола постави личен антирекорд

Спортманија - 22.11.2020

Во трофејната кариера тренерот на Сити не бил во ваква ситуација претходно Манчестер сити беше немоќен да се спротистави на тактиката на Тотенхем, па поразот на гостувањето во Лондон беше неизбежен.

Англичаните го фалат Португалецот: Мурињо е повторно оној стариот

Спортклуб - 22.11.2020

Среќата неколку пати го вртеше грбот, иако Тотенхем ги газеше своите противници безмилосно, но тоа не беше случајот вчера попладне, кога беше нокаутиран Манчестер Сити. Во пресрет на неделната фудбалска акција во Премиер лигата, целиот Остров го ...

Како дојде победата над Сити, Мурињо открива што се случувало во репрезентативната пауза

Спортклуб - 22.11.2020

Менаџерот на Тотенхем, Жозе Мурињо, блескаше од среќа по големата победа над Манчестер Сити со 2:0 во 9. коло од Премиер лигата. Тимот од северен Лондон победнички го продолжи шампионатот на Англја по репрезентативната пауза, а Мурињо по мечот ...

Како се калеше победата на Тотенхем над Сити

Слободен Печат - 22.11.2020

Португалецот кој седи на клупата на тимот од Лондонм, на интерес начин ја опиша победата над големиот ривал. Менаџерот на Тотенхем, Жозе Мурињо беше пресреќен по големата победа од 2:0 над Манчестер сити во деветтото коло од Премиер лигата.

Гвардиола очаен: Тимовите на Мурињо се такви и сега се фаворити за титулата

TopSport - 22.11.2020

Пеп Гвардиола признава дека беше исфрустриран од начинот на кој неговите Манчестер сити не успеаја да го „скршат“ Тотенхем во саботата, оценувајќи дека тоа е типичен начин на кој играат тимовите на Жозе Мурињо.

Мурињо: Моите фудбалери беа фантастични и сега се фаворити за титулата

Sport M - 22.11.2020

Пеп Гвардиола признава дека беше исфрустриран од начинот на кој неговите Манчестер сити. Манчестер Сити минатата сезона ја заврши без трофеј, а има лош старт во Премиерлигата и на оваа. Граѓаните загубија на гостувањето кај Тотнем со 2-0.

Пеп создава уште посилен Манчестер Сити

Вечер Прес - 22.11.2020

Англискиот премиерлигаш Манчестер Сити преку официјално соопштение потврди дека ја продолжува соработката со Пеп Гвардиола, кој пак веќе започна со изградбата на тимот за новата клупска сезона.

Гвардиола: Тоа се тимовите на Мурињо, ќе направиш грешка и ќе те казнат на контра

24Фудбал - 21.11.2020

На Манчестер Сити не му оди ниту на стартот од оваа сезона, Пеп Гвардиола кој штотуку потпиша нов договор со англискиот клуб, загуби од Тотнем на Жозе Мурињо. Манчестер Сити минатата сезона ја заврши без трофеј, а има лош старт во Премиерлигата и на ...

Мурињо: Моите фудбалери беа фантастични, имавме стратегија, ја исполнивме и го победивме Манчестер Сити

24Фудбал - 21.11.2020

Жозе Мурињо е среќен поради победата над ривалот Манчестер Сити, има пофалби за своите фудбалери за кои вели дека ги исполниле сите негови замисли и затоа ги освоиле трите бода. Тотнем со 2-0 го победи Манчестер Сити.

Мурињо објасни како успеа да го надмудри Гвардиола и додаде дека вечерва ќе спие како ангел

Спортманија - 21.11.2020

Тренерот на Тотенхем е презадоволен од играта на своите играчи Жозе Мурињо му оддржа лекција на својот колега Пеп Гвардиола, а Тотенхем со 2:0 го победи Манчестер сити, во дербито од 9. коло.

Тотенхем цели 35 години чекаше една ваква вечер!

Спортманија - 21.11.2020

Победата над Манчестер сити има едно посебно значење за лондонскиот тим Тотенхем со 2:0 го доби дербито против Манчестер сити и со тие три бода, лондонскиот тим се искачи на врвот на табелата во Премиер лигата.

Тотенхем со класична „Мурињовка“ ја продолжи мизеријата на Манчестер Сити сезонава

ММС - 21.11.2020

Човекот кој најмногу пати го има поразено Жозе Мурињо во кариерата, во дербито на колото остана покус за уште една победа во меѓусебните дуели, продолжувајќи ја мизеријата на својот тим сезонава.

Гвардиола по поразот од Мурињо: Шутнаа два пати, знаевме што ќе направат

Локално - 21.11.2020

Пеп Гвардиола верува дека неговиот Манчестер Сити не одиграл лошо во поразот на гостувањето кај Тотенхем (2:0) во дербито на 9-тото коло од Премиер лигата. Тотенхем славеше со головите на Сон и Ло Селсо и го презеде врвот на Премиер лигата.

ВИДЕО: Тотенхем го совлада Манчестер сити

Sport M - 21.11.2020

Тотенхем го победи Манчестер сити вечерва во Лондон со 2:0 во дербито на 9. коло од англиската Премиер лига. Во дербито, Тотенхем беше домаќин на Манчестер Сити и тоа беше нова пресметка меѓу тренерите титани Жозе Мурињо и Пеп Гвардиола.

ФОТО: Тотенхем победи во „Мурињо“ стил, два шута - за два гола во мрежата на Едерсон

Gol.mk - 21.11.2020

Манчестер Сити на Пеп Гвардиола одигра претпознатлив натпревар, притискаше, правеше шанси и беше опасен, ама загуби на гостувањето во Лондон кај Тотенхем со 4-2. Фудбалерите на Жозе Мурињо имаа клиничка завршница, ги искорисија своите два единствени ...

Гвардиола не може со Мурињо – Тотенхем го победи Сити

TopSport - 21.11.2020

Тотенхем забележа победа над Манчестер сити 2:0 и се искачи на челната позиција на табелата, во Премиер лигата. Тотенхем со оваа победа само ги потврди високите амбиции кои ги има оваа сезона, а Жозе Мурињо уште еднаш покажа дека е незгоден ...

Погледнете ја статистиката од мечот – Мурињо во свој стил го доби Гвардиола

Спортски - 21.11.2020

Тотенхем денес го доби дербито со Манчестер Сити и тоа го направи баш во Мурињо стил. Манчестер Сити имаше далеку подобар посед на топка и повеќе додавања, меѓутоа тоа не значи многу кога најважното беше во корист за Мурињо и Тотенхем.

(ВИДЕО) Тотенхем го тресна Сити: Мурињо со лекција за Гвардиола

Спортклуб - 21.11.2020

Се чини залудни беа скапите засилување на Манчестер Сити откако вечерва во Лондон забележа уште еден пораз. Овојпат поуспешен беше Тотенхем кој славеше со 2: 0. Во дербито, Тотенхем беше домаќин на Манчестер Сити и тоа беше нова пресметка меѓу ...

Мурињо тактички „го уби“ Гвардиола, Тотенхем славеше против Сити

Спортманија - 21.11.2020

На теренот делуваше дека Граѓаните се доминантни, но лондонскиот тим се радуваше на трите бода Тотенхем со 2:0 го победи Манчестер сити во дербито на 9. коло од Премиер лигата. Ова најмногу се најавуваше како дуел на двата тренери, Жозе Мурињо ...

Мурињо ја доби битката со Гвардиола, Тотенхем ќе преспие на врвот во Премиер лигата (ВИДЕО)

Дерби - 21.11.2020

Екипата на Тотенхем славеше над Манчестер Сити со 2-0 во дерби средбата од 9.коло во Премиер лигата. Составот од Лондон максимално ги искористи своите шанси, погоди во вистинско време и дојде до трите бода во пресметката со „граѓаните“.

Тотнем го доби големото дерби со Манчестер Сити и се качи на врвот во Премиерлигата (ВИДЕО)

24Фудбал - 21.11.2020

Жозе Мурињо ја доби тактичката битка со Пеп Гвардиола, Тотнем со 2-0 го победи Манчестер Сити и повторно се искачи на врвот на табелата во Премиерлигата каде ќе биде најмалку до утре. Голема победа за Тотнем, три важни бода за тимот на Мурињо против ...

ВИДЕО: Тотенхем му зададе удар на Гвардиола, Мурињо на врвот на Премиер лигата

Gol.mk - 21.11.2020

Екипата на Тотенхем се искачи на врвот на табелата во Премиер лигата со денешниот триумф во дербито против Манчестер Сити (2-0) на домашен терен во Лондон. Залудна беше доминацијата на гостите, кои имаа повеќе од играта и шансите.

Мурињо ќе преспие на врвот, Тотенхем со лекција за Сити

Екипа - 21.11.2020

Тотенхем уште еднаш ја потврди својата кандидатура во трката за титулата откако „спарси“ вечерва целосно го надиграа и апсолутно заслужено го совладаа Манчестер Сити со 2-0. Жозе Мурињо ја доби тактичката пресметка со Пеп Гвардиола, Португалецот ...

Тотенхем го совлада Манчестер сити, Мурињо втор пат по ред поуспешен од Гвардиола

Независен - 21.11.2020

Тотенхем го победи Манчестер сити вечерва во Лондон со 2:0 во дербито на 9. коло од англиската Премиер лига. Со новите три бода „Спарс“ имаат вкупно 20 и избија на чело на табелата каде ќе бидат барем до утре.

ВИДЕО: Мурињо подобар од Гвардиола, Тотенхем е „гладен“ за титула!

Слободен Печат - 21.11.2020

Челси со гостинскиот триумф над Њукасл само за кратко беше на врвот, сега на истиот се наоѓа Тотенхем кој вечерва на домашен терен во Лондон беше подобар во дербито против Манчестер сити (2:0).

Шампионски танц на Тотенхем на Мурињо (ВИДЕО)

SportMedia - 21.11.2020

Тотенхем на Жозе Мурињо продолжи со одличните настапи во Премиер лигата и со победа од 2:0 над Манчестер Сити го запоседна врвот на табелата. Лондончани одиграа мудро и искористи максимум од минималниот број шанси кои ги имаше на денешниот меч.

Мурињо ја доби битката со Гвардиола, Тотенхем го симна Челзи од врвот!

Спортски - 21.11.2020

Тотенхем и Мурињо денес во дербито со Сити уште еднаш покажаа дека сезонава веројатно ќе бидат кандидат за титулата во Премиер лигата. „Петлите“ одиграа добар натпревар и ги совладаа „граѓаните“ со 2:0. Натпреварот беше отворен рано уште во 5.

Мурињо го надмудри Гвардиола: Тотнем го реши Сити и се искачи на прво место! (ВИДЕО)

Sport 1 - 21.11.2020

Тотнем игра фантастично сезонава во Премиерлигата, а тоа го покажа и против Манчестер сити со триумфот од 2-0. Хеунг-Мин Сон му донесе водство на тимот од Лондон по само пет минути игра, откако грешка направија дефанзивците на „граѓаните“.

ВИДЕО: Мурињо го надмудри Гвардиола, поседот за Сити, головите за Тотенхем

Дриблинг - 21.11.2020

Фудбалерите на Тотенхем се израдуваа на шестата овосезонска победа во Премиер лигата откако славеа на домашен терен против Манчестер Сити со 2:0 во дербито на 9 коло и со ова се искачија на првото место на табелата.

ВИДЕО: Челзи победи на тешкото гостување, играчите на Лампард без проблеми со Њукасл!

Sport M - 21.11.2020

Челси го совладаа Њукасл во првиот натпревар од деветтото коло во англиската Премиер лига со 2:0 и по девет одиграни кола привремено се искачи на лидерското место во елитата за првпат оваа сезона. „Сините“, во Њукасл, рутински дојдоа до победата.

(ВИДЕО) Само што почна мечот, а Жозе веќе го шокираше Пеп

Спортклуб - 21.11.2020

Дуел на старите (не)пријатели Жозе Мурињо и Пеп Гвардиола започна од 18:30 часот. Во дерби дуелот од колото во Премиер лигата силите ги одмеруваат Тотенхем и Манчестер Сити, а истиот започна мошне возбудливо.

Клоп ги завршува проблемите во Ливерпул како вистински џентлмен

Sport M - 21.11.2020

Мохамед Салах е позитивен на коронавирусот и Ливерпул нема да може да смета на неговите услуги во наредниот период. Салах се зарази за време на престојот во неговата родна земја. Тој присуствуваше свадбата на брат му и беше позитивен на тестот потоа.

Се загрева атмосферата пред дербито, Пеп за Мурињо: Па, сигурно не е доктор?

Спортклуб - 21.11.2020

Пеп Гвардиола му одговори на Жозе Мурињо пред денешното дерби меѓу Манчестер Сити и Тотенхем на тврдењето дека Сити барал поштеда за Рахим Стерлинг во мечевите на Англија во Лигата на нации.

Лампард задоволен од перформансите на Челси на мечот со Њукасл

Опсервер - 21.11.2020

Њукасл, 21 ноември 2020 () – Тренерот на Челзи, Френк Лампард е задоволен од учинокот на неговиот тим на натпреварот против Њукасл во 9. коло на Премиер лигата. Челзи попладнево победи со 2:0 и се искачи на врвот на табелата во очекување на ...

Заразата на Доерти со ковид-19 го налути Мурињо: Се сомневам дека сите го почитуваат протоколот

24Фудбал - 21.11.2020

Тотнем денеска има дерби пресметка со Манчестер Сити, меѓутоа Мурињо нема да го има летното засилување Мет Доерти кој се врати од интернационалната пауза заразен со ковид-19. Сигурно дека отсуството на Мет Доерти ќе влијае до одредена мера во играта ...

„Енфилд“ е тврдина под водство на Клоп, само Роџерс може да спречи нов рекорд

Спортклуб - 21.11.2020

Утре од 20:15 часот се игра едно од дерби мечевите на колото меѓу Ливерпул и Лестер. Шампионот во мечот ќе влезе без Мохамед Салах и со веќе добро познатите дефанзивни проблеми. „Лисиците“ до ова коло беа први, имаа само бод предност во однос на ...

Челзи победи на традиционално тешкото гостување на „Сент Џејмс Парк“, момците на Лампард „фаќаат залет“

ММС - 21.11.2020

Момците на Френк Ламапрд на отворањето на деветтото коло од Премиер Лигата, прилично убедливо, иако резултатот на прво гледање не ја доловува вистинската слика, го совлада Њукасл на „Сент Џејмс Парк“ и барем накратко ќе се осамне на врвот на ...

ВИДЕО: Челси на врвот, играчите на Лампард без проблеми со Њукасл!

Слободен Печат - 21.11.2020

Фудбалерите на Челси го совладаа Њукасл во првиот натпревар од деветтото коло во англиската Премиер лига со 2:0 и така барем на кратко избија на првото место на табелата. Првиот гол беше постигнат во 10 минута, одбранбениот играч на домаќините ...

Челси без проблеми против Њукасл

TopSport - 21.11.2020

Фудбалерите на Челси победија во Њукасл со 2:0 и ја продолжија серијата на добри резултати. Екоапта на Френк Лампард, по некомплетното коло, се искачи на првото место на табелата во Премиер лигата. „Сините“, во Њукасл, рутински дојдоа до победата.

Челзи со триумф на гостувањето кај Њукасл (ВИДЕО)

SportMedia - 21.11.2020

Челзи продолжува со добрата серија на резултати, откако попладнево триумфираше на гостувањето кај Њукасл со 0:2. Со головите на Чилвел во првиот дел, и на Абрахам во вториот дел, „сините“ обезбедија важни три бода од ова тешко гостување.

Њукасл немоќен, Челзи лидер! 🎥

Спортски - 21.11.2020

Челзи го победи Њукасл, а Менди уште еднаш ја зачува својата мрежа. Со 0:2 денес Челзи беше подобар од Њукасл. Уште во 10. минута Челзи дојде до водство кога сопствената мрежа ја победи Федерико Фернандез после нафрлувањето на Маунт .