TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Каменос: Единствената разлика во коалициската влада е името на Македонија

А1 On - 11.01.2019

По завршувањето на состанокот на пратеничката група на Независни Грци, што помина без изјави за медиумите, лидерот на партијата и коалициски партнер во владата се огласи преку неговиот официјален Твитер профил.

И Каменос ја чека БЕСА, откажана средбата со Ципрас

Алсат-М - 11.01.2019

Грчкиот министер за одбрана, Панос Каменос, чија партија „Независни Грци“ е коалициски партнер во грчката влада, изјави дека состанокот со премиерот Алексис Ципрас, закажан за денеска е откажан, пренесува Катимерини.

Каменос го откажа состанокот со Ципрас: Прво да се реши ситуацијата во ФИРОМ

Макфакс - 11.01.2019

Грчкиот министер за одбрана, Панос Каменос објави дека ја откажува средбата со премиерот на Грција, Алексис Ципрас, кој требаше да се одржи денеска, пишува грчки „Катимерини“. Состанокот на кој според „Катимерини“ требаше да се разговара иднината на ...

Каменос: Не сум министер во заминување

Макфакс - 11.01.2019

Јас не сум министер во заминување, ниту пак министер кој треба да поднесе оставка, рече грчкиот министер за одбрана на почетокот на состанокот на парламентарната комисија на која се разгледуваат амандмани за модернизација на воените авиони Ф-16 кои ...

Ципрас и Каменос ќе се сретнат по разврската во македонскиот Парламент

Курир - 11.01.2019

Коалициските партнери во грчката Влада, Алексис Ципрас и Панос Каменос, прво ќе ја чекаат разврската кај нас, а потоа ќе остварат средба. Иако беше неофицијално најавувана за денес, а и самиот премиер на Грција го спомена тоа во неговот завчерашно ...

Каменос: Не сум министер во заминување

Локално - 11.01.2019

Ниту сум министер во заминување, ниту сум пред оставка, изјави денеска министерот за одбрана на Грција, Панос Каменос, кој е и лидер на партијата Независни Грци, помал коалицискин партнер во грчката Влада на премиерот Алексис Ципрас.

Ципрас ќе бара поддршка од Каменос за да нема предвремени избори

Р.С.Европа - 11.01.2019

Грчкиот премиер Алексис Ципрас денеска ќе побара од својот конзервативен сојузник да ја продолжи поддршката на владата, надевајќи се дека ќе ги спречи предвремените избори по несогласувањата за договорот за името на Македонија.

Каменос: Единствената разлика во коалициската влада е името на Македонија

1tv - 11.01.2019

По завршувањето на состанокот на пратеничката група на Независни Грци, што помина без изјави за медиумите, лидерот на партијата и коалициски партнер во владата се огласи преку неговиот официјален Твитер профил.

Ципрас: Ако Каменос ја напушти коалицијата ќе гласаме за доверба на владата

Алсат-М - 10.01.2019

Премиерот на Грција, Алексис Ципрас во синоќешното гостување на грчката национална телевизија рече дека парламентот во Атина ќе свика седница за гласање на доверба на владата ако владината коалиција ја напушти помалниот партнер во власта, Независни ...

Ципрас верува дека ќе се договорат со Каменос

Макфакс - 10.01.2019

Грчкиот премиер, Алексис Ципрас изрази надеж дека лидерот на „Независни Грци“, Панос Каменос и коалиционен партнер, нема намера да ја собори грчката влада. Ципрас истакна дека не е прв пат да не се согласуваат со коалициониот партнер и рече дека сѐ ...

Пратеник од Независни Грци најави дека партијата ја напушта коалицијата со Ципрас

Макфакс - 10.01.2019

Помалиот колициски партнер во грчката влада „Независни Грци“ ќе гласа против владата ако има гласање недоверба во парламентот, изјави пратеникот Костас Кацикис за локален телевизиски канал, пишува весникот „Катимерини“.

ГРЦИТЕ НА ШТРЕК: Го чекаат епилогот од македонското Собрание

Фактор - 11.01.2019

Грчките политичари чекаат да видат што ќе одлучи македонското Собрание денеска, и дали ќе има двотретинско мнозинство за уставните измени, кои се дел од Договорот од Преспа. Грчкиот министер за одбрана, Панос Каменос, објави дека ја откажува ...

Ципрас и Каменос ќе се сретнат по разврската во македонскиот Парламент

Канал5 - 11.01.2019

Коалициските партнери во грчката Влада, Алексис Ципрас и Панос Каменос, прво ќе ја чекаат разврската кај нас, а потоа ќе остварат средба. Иако беше неофицијално најавувана за денес, а и самиот премиер на Грција го спомена тоа во неговот завчерашно ...

Каменос: Не сум министер во заминување

А1 On - 11.01.2019

Ниту сум министер во заминување, ниту сум пред оставка, изјави денеска министерот за одбрана на Грција, Панос Каменос, кој е и лидер на партијата Независни Грци, помал коалицискин партнер во грчката Влада на премиерот Алексис Ципрас.

Ципрас ќе бара поддршка од Каменос

Алсат-М - 11.01.2019

Грчкиот премиер Алексис Ципрас денеска ќе побара од својот коалициски партнер, партијата „Независни Грци“ на министерот за одбрана, Панос Каменос, да ја продолжи поддршката на владата, со што би спречил предвремени избори по несогласувањата за ...

Договорот од Преспа ја вжешти политичката сцена во Грција

Алфа - 09.01.2019

Решението на спорот за името е историска шанса. Оваа порака ја испрати германската канцеларка Ангела Меркел непосредно пред посетата на Грција, пренесува Дојче Веле. Портпаролот на германската Влада, Штефан Зајберт денеска во Берлин соопштил дека ...

Каменос со нов видео-спот му удри шлаканица на Ципрас пред гласањето во парламентот

Мета - 09.01.2019

Со клип што го објави денеска партијата „Независни Грци“ промовирајќи го новото партиско лого и новите бори на партијата, коалицискиот партнер на владејачката СИРИЗА, оваа партија му порачува на грчкиот премиер Алексис Ципрас дека нема да гласа за ...

ВИДЕО: Независни Грци со ново лого и нов спот со црвени линии најавуваат излегување од владата на Ципрас?!

Локално - 09.01.2019

Црвените линии се централната тема во спотот, но и на новото лого на Независни Грци. Партијата коалициски партнер во грчката Влада, денес објави кус спот за партијата, а пораките што се упатуваат од дел од грчките медиуми се толкуваат како збогување ...

Каменос: Единствената разлика во коалициската влада е името на Македонија

Слободен Печат - 11.01.2019

По завршувањето на состанокот на пратеничката група на Независни Грци, што помина без изјави за медиумите, лидерот на партијата и коалициски партнер во владата се огласи преку неговиот официјален Твитер профил, јави дописничката на МИА од Атина.

Ципрас верува дека ќе се договорат со Каменос

24Инфо - 10.01.2019

Грчкиот премиер, Алексис Ципрас изрази надеж дека лидерот на „Независни Грци“, Панос Каменос и коалиционен партнер, нема намера да ја собори грчката влада. Ципрас истакна дека не е прв пат да не се согласуваат со коалициониот партнер и рече дека сѐ ...

Пратеник од Независни Грци најави дека партијата ја напушта коалицијата со Ципрас

24Инфо - 10.01.2019

Помалиот колициски партнер во грчката влада, Независни Грци, ќе гласа против владата ако има гласање недоверба во парламентот, изјави пратеникот Костас Кацикис за локален телевизиски канал пишува весникот Катимерини,.

Каменос го откажа состанокот со Ципрас: Прво да се реши ситуацијата во ФИРОМ

Точка - 11.01.2019

Грчкиот министер за одбрана, Панос Каменос, објави дека ја откажува средбата со премиерот на Грција, Алексис Ципрас, кој требаше да се одржи денеска, пишува грчки „Катимерини“. Состанокот на кој според „Катимерини“ требаше да се разговара иднината ...

Ципрас и Каменос ќе се сретнат по разврската во македонскиот Парламент

Локално - 11.01.2019

Коалициските партнери во грчката Влада, Алексис Ципрас и Панос Каменос, прво ќе ја чекаат разврската кај нас, а потоа ќе остварат средба. Иако беше неофицијално најавувана за денес, а и самиот премиер на Грција го спомена тоа во неговот завчерашно ...

Каменос: Не сум министер во заминување

24Инфо - 11.01.2019

Ниту сум министер во заминување, ниту сум пред оставка, изјави денеска министерот за одбрана на Грција, Панос Каменос, кој е и лидер на партијата Независни Грци, помал коалицискин партнер во грчката Влада на премиерот Алексис Ципрас.

Каменос: Единствената разлика во коалициската влада е името на Македонија

Press24 - 11.01.2019

По завршувањето на состанокот на пратеничката група на Независни Грци, што помина без изјави за медиумите, лидерот на партијата и коалициски партнер во владата се огласи преку неговиот официјален Твитер профил, јави дописничката на МИА од Атина.

Пратеник од Независни Грци најави дека партијата ја напушта коалицијата со Ципрас

Точка - 10.01.2019

Помалиот колициски партнер во грчката влада, Независни Грци, ќе гласа против владата ако има гласање недоверба во парламентот, изјави пратеникот Костас Кацикис за локален телевизиски канал, пишува весникот „Катимерини“.

Ципрас и Каменос ќе се сретнат по разврската во македонскиот Парламент

24Инфо - 11.01.2019

Коалициските партнери во грчката Влада, Алексис Ципрас и Панос Каменос, прво ќе ја чекаат разврската кај нас, а потоа ќе остварат средба. Иако беше неофицијално најавувана за денес, а и самиот премиер на Грција го спомена тоа во неговот завчерашно ...

Каменос: Не сум министер во заминување

1tv - 11.01.2019

Ниту сум министер во заминување, ниту сум пред оставка, изјави денеска министерот за одбрана на Грција, Панос Каменос, кој е и лидер на партијата Независни Грци, помал коалицискин партнер во грчката Влада на премиерот Алексис Ципрас.

Каменос: Единствената разлика во коалициската влада е името на Македонија

Телма - 11.01.2019

По завршувањето на состанокот на пратеничката група на Независни Грци, што помина без изјави за медиумите, лидерот на партијата и коалициски партнер во владата се огласи преку неговиот официјален Твитер профил, јави дописничката на МИА од Атина.

Ципрас и Каменос ќе се сретнат по разврската во македонскиот Парламент

А1 On - 11.01.2019

Коалициските партнери во грчката Влада, Алексис Ципрас и Панос Каменос, прво ќе ја чекаат разврската кај нас, а потоа ќе остварат средба. Иако беше неофицијално најавувана за денес, а и самиот премиер на Грција го спомена тоа во неговот завчерашно ...

Каменос: Не сум министер во заминување

Република - 11.01.2019

Ниту сум министер во заминување, ниту сум пред оставка, изјави денеска министерот за одбрана на Грција, Панос Каменос, кој е и лидер на партијата Независни Грци, помал коалицискин партнер во грчката Влада на премиерот Алексис Ципрас.

Ципрас и Каменос ќе се сретнат по разврската во македонскиот Парламент

1tv - 11.01.2019

Коалициските партнери во грчката Влада, Алексис Ципрас и Панос Каменос, прво ќе ја чекаат разврската кај нас, а потоа ќе остварат средба. Иако беше неофицијално најавувана за денес, а и самиот премиер на Грција го спомена тоа во неговот завчерашно ...

Каменос: Не сум министер во заминување

+инфо - 11.01.2019

Ниту сум министер во заминување, ниту сум пред оставка, изјави денеска министерот за одбрана на Грција, Панос Каменос, кој е и лидер на партијата Независни Грци, помал коалицискин партнер во грчката Влада на премиерот Алексис Ципрас.

Ципрас и Каменос чекаат разврска во македонскиот Парламент - потоа следи средба

Press24 - 11.01.2019

Коалициските партнери во грчката Влада, Алексис Ципрас и Панос Каменос, прво ќе ја чекаат разврската кај нас, а потоа ќе остварат средба. Иако беше неофицијално најавувана за денес, а и самиот премиер на Грција го спомена тоа во неговот завчерашно ...

Каменос: Не сум министер во заминување

Независен - 11.01.2019

Ниту сум министер во заминување, ниту сум пред оставка, изјави денеска министерот за одбрана на Грција, Панос Каменос, кој е и лидер на партијата Независни Грци, помал коалицискин партнер во грчката Влада на премиерот Алексис Ципрас.

Ципрас и Каменос ќе ја чекаат разврската во Македонија, па потоа ќе се сретнат

Сител - 11.01.2019

Коалициските партнери во грчката Влада, Алексис Ципрас и Панос Каменос, прво ќе ја чекаат разврската кај нас, а потоа ќе остварат средба. Иако беше неофицијално најавувана за денес, а и самиот премиер на Грција го спомена тоа во неговот завчерашно ...

Каменос: Не сум министер во заминување

Опсервер - 11.01.2019

Ниту сум министер во заминување, ниту сум пред оставка, изјави денеска министерот за одбрана на Грција, Панос Каменос, кој е и лидер на партијата Независни Грци, помал коалицискин партнер во грчката Влада на премиерот Алексис Ципрас.

Ципрас и Каменос ќе ја чекаат разврската во Македонија, па потоа ќе се сретнат

Независен - 11.01.2019

Лидерите на коалициските партнери во грчката Влада, премиерот Алексис Ципрас и министерот за одбрана Панос Каменос, прво ќе ја чекаат разврската во макеоднското Собрание околу усвојувањето на уставните амандмани, па потоа ќе ка одржат најавената ...

Каменос: Не сум министер во заминување, ниту сум пред оставка

Либертас - 11.01.2019

Ниту сум министер во заминување, ниту сум пред оставка, изјави денеска министерот за одбрана на Грција, Панос Каменос, кој е и лидер на партијата Независни Грци, помал коалицискин партнер во грчката Влада на премиерот Алексис Ципрас.

Ципрас и Каменос ќе ја чекаат разврската во Македонија, па потоа ќе се сретнат

Р.С.Европа - 11.01.2019

Лидерите на коалициските партнери во грчката Влада, премиерот Алексис Ципрас и министерот за одбрана Панос Каменос, прво ќе ја чекаат разврската во македонското Собрание околу усвојувањето на уставните амандмани, па потоа ќе ја одржат најавената ...

Ципрас и Каменос ќе се сретнат по разврската во македонскиот парламент

+инфо - 11.01.2019

Коалициските партнери во грчката Влада, Алексис Ципрас и Панос Каменос, прво ќе ја чекаат разврската кај нас, а потоа ќе остварат средба. Иако беше неофицијално најавувана за денес, а и самиот премиер на Грција го спомена тоа во неговотo завчерашно ...

Ципрас и Каменос ќе се сретнат по разврската во македонскиот Парламент

MTM - 11.01.2019

Коалициските партнери во грчката Влада, Алексис Ципрас и Панос Каменос, прво ќе ја чекаат разврската кај нас, а потоа ќе остварат средба. Иако беше неофицијално најавувана за денес, а и самиот премиер на Грција го спомена тоа во неговот завчерашно ...

Ципрас и Каменос ќе се сретнат по разврската во македонскиот Парламент

Либертас - 11.01.2019

Коалициските партнери во грчката Влада, Алексис Ципрас и Панос Каменос, прво ќе ја чекаат разврската кај нас, а потоа ќе остварат средба. Иако беше неофицијално најавувана за денес, а и самиот премиер на Грција го спомена тоа во неговот завчерашно ...

Ципрас и Каменос ќе се сретнат по разврската во македонскиот Парламент

еМагазин - 11.01.2019

Коалициските партнери во грчката Влада, Алексис Ципрас и Панос Каменос, прво ќе ја чекаат разврската кај нас, а потоа ќе остварат средба. Иако беше неофицијално најавувана за денес, а и самиот премиер на Грција го спомена тоа во неговот завчерашно ...

Ципрас и Каменос ќе ја чекаат разврската во Макдонија пред да се сретнат

Република - 11.01.2019

Коалициските партнери во грчката Влада, Алексис Ципрас и Панос Каменос, прво ќе ја чекаат разврската кај нас, а потоа ќе остварат средба. Иако беше неофицијално најавувана за денес, а и самиот премиер на Грција го спомена тоа во неговот завчерашно ...

Ципрас и Каменос ќе се сретнат по разврската во македонскиот Парламент

Опсервер - 11.01.2019

Коалициските партнери во грчката Влада, Алексис Ципрас и Панос Каменос, прво ќе ја чекаат разврската кај нас, а потоа ќе остварат средба. Иако беше неофицијално најавувана за денес, а и самиот премиер на Грција го спомена тоа во неговот завчерашно ...