TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кајли Џенер го претрка Марк Цукерберг

Fashionel - 12.07.2018

„Во 21-вата година, таа ќе стане најмладата милијардерка која сама успеала. Добредојдовте во времето на екстремното влијание на славата“, вака гласи најавата на „Форбс“ за августовскиот број, чија насловна страна ја крали Кајли Џенер.

Кајли Џенер влегува во историјата

Макфакс - 12.07.2018

Има само 20 години и е најмладата милијардерка во историјата. И не само тоа, Кајли Џенер сама го има заработено своето богатство. За овој успех заслужна е нејзината линија за шминка „Кајли козметик“.Таа поседува 100 отсто акции во компанијата, а ...

Кајли Џенер го надминува Закерберг како најмлад милијардер на светот

Сакам да кажам - 12.07.2018

Кајли Џенер ја краси насловната страница на магазинот „Форбс“, станувајќи најмладата личност која влегла на неговата листа на најбогати луѓе на светот. Со актуелното богатство од 900 милиони долари, 20-годишната Џенер е на добар пат да стане и ...

Како Кајли Џенер го стекнува богатството и стана најмладата светска милијардерка?

Црнобело - 12.07.2018

Forbes ја објави листата на најбогати жени во Америка кои сами го стекнале богатството, а многумина се изненадија кога ја видоа Кајли Џенер на листата. 20 годишната ѕвезда од Кардашијан-Џенер кланот „тежи“ 900 милиони долари и се очекува наскоро да ...

Чаламење на кланот: Има само 5 месеци, а поседува обувки од 22.000 долари

Таратур - 12.07.2018

Иако малечката од риалити ѕвездата Кајли Џенер, бебето Сторми, има само 5 месеци, веќе „поседува“ (како да разбира што поседува) скапоцена и луксузна бебешка облека со која е полн нејзиниот бебешки плакар.

Бебето на Кајли Џенер: Има 5 месеци и безобразно скапа гардероба (фото)

Хитпортал - 11.07.2018

Сторми, ќерката на инстаграм и риалити ѕвездата Кајли Џенер има само 5 месеци, но нејзиниот бебешки плакар е преполн со ексклузивни и скапи парчиња обувки и облека. Кајли која е најмлад член на најпопуларното семејство Кардашијан, на социјалните ...

Операциите чуда прават: Еве како изгледала Кајли Џенер во 2009 та (ВИДЕО)

Хитпортал - 11.07.2018

Најмладата членка на кланот Кардашијан, Кајли Џенер во изминативе десет години потполно го промени својот изглед. Џенер има само 22 години а веќе има направено неколку естетски корекции. Денес е најголема ѕвезда на интернет и над 110 милиони фанови ...

(ВИДЕО) Операциите се чудо! Еве како изгледала Кајли Џенер пред една деценија

iPortal - 11.07.2018

Кајли Џенер е пример дека пластичната хирургија може да направи чуда! Најмладата од кланот Кардашијанс во последната деценија драстично го промени сопствениот изглед. Таа има 22 години, а веќе подлегна под нож за неколку естетски корекции.

Кајли Џенер на насловната на „Форбс“ откако заработи 900 милиони долари

Локално - 11.07.2018

Насловната на „Форбс“ ја краси младата Кајли Џенер. Таа ја заслужи првата страна на списанието по заработените милјарда долари со сопствен труд. Кајли која има само 20 години важи за најмладата милијардерка на светот.

20-годишната Кајли Џенер се појави на насловната страница на угледниот "Forbes"

Точка - 11.07.2018

Угледното списание "Forbes" откри која е ѕвездата на нивната нова насловна страница. Нивниот нов број го краси 20-годишната Кајли Џенер која важи за најмладата милијардерка на светот која ги заработила своите пари со сопствениот труд.

20-годишната Кајли Џенер се најде на насловната страница на угледниот "Forbes"

Точка - 11.07.2018

Угледното списание "Forbes" откри која е ѕвездата на нивната нова насловна страница. Новиот број на списанието го краси 20-годишната Кајли Џенер која важи за најмладата милијардерка на светот и која ги заработила своите пари со сопствениот труд.

Клое се соочила со паѓање на косата - 8 чудни факти за семејството Кардашијан

Црнобело - 11.07.2018

Ким Кардашијан го славеше 14-от роденден на ранчот „Neverland“ на Мајкл Џексон и вели дека тоа е место каде магијата се претвора во реалност. За семејството, кое постојано е во фокусот на јавноста, се знае многу, но сепак постојат работи кои не ѝ се ...

Руши рекорди: Сестрата на Ким Кардашијан стана најмлада милијадерка

1tv - 12.07.2018

Покрај големиот успех на Ким Кардашијан што се здоби со титула за најуспешен инфлуенсер , се чини дека уште еден член од познатото семејство се запишува во историјата. Според „Форбс“ , со своите 20 години, Кајли Џенер стана најмладата милијардерка ...

Форбс: Кајли Џенер е најмладата милијардерка

Независен - 12.07.2018

САД - Економскиот магазин „Форбс“ ја објави листата на најбогати жени во Америка кои сами го стекнале богатството, а многумина се изненадија кога ја видоа Кајли Џенер на листата. 20 годишната ѕвезда од Кардашијан-Џенер кланот „тежи“ 900 милиони ...

Кајли Џенер ги извади филерите

Локално - 10.07.2018

Дојде крајот на полните и големи усни на Кајли Џенер. Реалити ѕвездата ги користи коментарите под последните фотографии, за да разберат сите нејзини фанови дека ги отстранила сите свои филери.

(Фото) Кајли Џенер престана да го пегла лицето, сега е поубава

Репортер - 10.07.2018

Ријалити ѕвездата Кајли Џенер ги изненадлиа своите фанови откривајќи дека вече нема филери на усните. Кајли Џенер е позната по естетските операции, а една од највпечатливите е секако зголемувањето на усните на 16 години, кои оттогаш може да се каже ...

Кајли Џенер ги „истиши“ усните – силиконите одат во историјата

Таратур - 10.07.2018

Припадничката на сестринскиот клан Кардашијан/Џенер, популарната Кајли Џенер ги изненади своите обожаватели откривајќи дека целосно ги отстранила силиконите од усните. Кајли , која својот изглед, со кој стекна планетарна слава, буквално го смени ...

Кајли Џенер на насловната на „Форбс“ откако заработи 900 милиони долари

Либертас - 11.07.2018

Насловната на „Форбс“ ја краси младата Кајли Џенер. Таа ја заслужи првата страна на списанието по заработените милјарда долари со сопствен труд. Кајли која има само 20 години важи за најмладата милијардерка на светот.

Форбс: Кајли Џенер е најмладата милијардерка

Република - 12.07.2018

Економскиот магазин „Форбс“ ја објави листата на најбогати жени во Америка кои сами го стекнале богатството, а многумина се изненадија кога ја видоа Кајли Џенер на листата. 20 годишната ѕвезда од Кардашијан-Џенер кланот „тежи“ 900 милиони долари и ...

Кајли Џенер е најмладата милијардерка

Репортер - 12.07.2018

Магазинот „Форбс“ ја објави листата на најбогати жени во Америка кои сами го стекнале богатството, а многумина се изненадија кога ја видоа Кајли Џенер на листата. 20 годишната ѕвезда од Кардашијан-Џенер кланот „тежи“ 900 милиони долари и се очекува ...