TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Облак останува во Атлетико Мадрид, но со поголема откупна клаузула во договорот?

24Фудбал - 17.05.2018

Од клубот уверуваат дека Словенецот сака да остане, желбата е обострана. Овосезонскиот освојувач на трофејот во второто по ранг европско клупско натпреварување, Лига Европа, тимот на Атлетико Мадрид сака да ја зголеми откупната клаузула во договорот ...

Му расте цената на Облак

+инфо - 17.05.2018

Раководството на Атлетико Мадрид планира да го задржи Јан Облак, но поради се почестите гласини за негово можно заминување во Премиер лигата, шпанскиот клуб ќе ја зголеми излезната клаузула за словенечкиот голман.

Атлетико Мадрид не мисли да го пушти Облак

Спортклуб - 17.05.2018

По освојувањето на Лига Европа на УЕФА Атлетико Мадрид останува во центарот на вниманието особено што нивниот голман Јан Облак е мета на неколку клубови. Словенечкиот голман има откупна клаузула од 100 милиони евра, а најзаинтересирани се ...

На Атлетико 100 милиони евра за Јан Облак не му се доволни!?

Спортски - 17.05.2018

Јан Облак во овој момент сигурно е помеѓу најдобрите голмани во светот и Атлетико ќе направи се за да го задржи во своите редови. Словенецот во овој момент во својот договор има откупна клазула во износ од 100 милиони евра, но директорот на клубот ...

Атлетико ќе му ја зголеми излезната клаузула на Облак

TopSport - 17.05.2018

Атлетико Мадрид сака да ја зголеми излезната клаузула во договорот на голманот Јан Обблак, за да се заштити од интересот на другите клубови. Извршниот директор на мадридскиот тим, Мигел Ангел Марин, потврдил дека клубот сака да ја зголеми излезната ...

Атлетико ја зголемува цената на Облак

Канал5 - 17.05.2018

Раководството на Атлетико Мадрид планира да го задржи Јан Облак, но поради се почестите гласини за негово можно заминување во Премиер лигата, шпанскиот клуб ќе ја зголеми излезната клаузула за словенечкиот голман.

Атлетико ќе му ја зголеми излезната клаузула на Облак

Макфакс - 17.05.2018

Атлетико Мадрид сака да ја зголеми излезната клаузула во договорот на голманот Јан Обблак, за да се заштити од интересот на другите клубови. Извршниот директор на мадридскиот тим, Мигел Ангел Марин, потврдил дека клубот сака да ја зголеми излезната ...

Атлетико ја зголемува цената на Облак

Бриф - 17.05.2018

Раководството на Атлетико Мадрид планира да го задржи Јан Облак, но поради се почестите гласини за негово можно заминување во Премиер лигата, шпанскиот клуб ќе ја зголеми излезната клаузула за словенечкиот голман.

Атлетико ќе му ја зголеми излезната клаузула на Облак

Точка - 17.05.2018

Атлетико Мадрид сака да ја зголеми излезната клаузула во договорот на голманот Јан Облак, за да се заштити од интересот на другите клубови. Извршниот директор на мадридскиот тим, Мигел Ангел Марин, потврдил дека клубот сака да ја зголеми излезната ...

Атлетико ја зголемува цената на Облак

Независен - 17.05.2018

Раководството на Атлетико Мадрид планира да го задржи Јан Облак, но поради се почестите гласини за негово можно заминување во Премиер лигата, шпанскиот клуб ќе ја зголеми излезната клаузула за словенечкиот голман.

Атлетико ја зголемува цената на Облак

А1 On - 17.05.2018

Раководството на Атлетико Мадрид планира да го задржи Јан Облак, но поради се почестите гласини за негово можно заминување во Премиер лигата, шпанскиот клуб ќе ја зголеми излезната клаузула за словенечкиот голман.

Атлетико ја зголемува цената на Облак

Курир - 17.05.2018

Раководството на Атлетико Мадрид планира да го задржи Јан Облак, но поради се почестите гласини за негово можно заминување во Премиер лигата, шпанскиот клуб ќе ја зголеми излезната клаузула за словенечкиот голман.

Атлетико ја зголемува цената на Облак

Sport M - 17.05.2018

Раководството на Атлетико Мадрид планира да го задржи Јан Облак, но поради се почестите гласини за негово можно заминување во Премиер лигата, шпанскиот клуб ќе ја зголеми излезната клаузула за словенечкиот голман.

Атлетико Мадрид: Ако го сакате Облак, подгответе 100 милиони евра

ТВ21 - 17.05.2018

Раководството на Атлетико Мадрид планира да го задржи Јан Облак, но поради се почестите гласини за негово можно заминување во Премиер лигата, шпанскиот клуб ќе ја зголеми излезната клаузула за словенечкиот голман.