TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Посни колачи со пиво – Пиварки, многу вкусни и едноставни за подготовка

НМД - 08.04.2021

Нема кој не ги сака овие многу вкусни колачи со пиво. Може да ги валкате во мелени лешници или ореви. Тестото се подготвува за 2-3 минути, а од оваа доза излегуваат приближно 30 парчиња со величина на кифлички.

Плазма ролат со суво овошје, готов е за 10 минути

НМД - 07.04.2021

I РЕЦЕПТ: Плазма ролат со суво овошје, за 10 минути е готов . Многу вкусен десерт кој се топи во уста. Брза и лесна подготовка, а може да се направи и во посна верзија. Потребни состојки: 600 г мелена плазма, 250 г омекнат путер, 200 г шеќер во ...

Посна бајадера за 20 минути

Gotvi.mk - 07.04.2021

Одличен десерт за посните денови… Состојки: 200 гр посен путер 200 гр шеќер 25 гр ванилин шеќер 170 мл соино млеко 400 гр посни мелени бисквити 250 гр кокос 180 гр посно чоколадо за глазура 40 мл масло за глазура Начин на подготовка: Ставете да се ...

Посна Капри торта

Рингераја - 07.04.2021

Во 1 литар сок од портокал ставете 6 лажици шеќер да зоврие, а потоа додадете 4 пудинзи, претходно соединети со 200 мл. сок. Сварете фил и оставете го да се излади. ИЗмиксирајте го маргаринот со шеќер во прав, а потоа додадете го во изладениот фил и ...