TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Познати деталите: Манџукиќ пред потпис во Милан

Спортски - 14.01.2021

Италијанските медиуми синоќа лансираа „бомба“ и тврдат дека Марио Манџукиќ е пред трансфер во Милан. Манџукиќ веќе шест месеци е без клуб. Тој во јули го раскина договорот со катарскиот Ал-Духаил, но и покрај интересот на бројни екипи за неговиот ...

Трансфер експертот Ди Марцио најави: Марио Манџукиќ пред реализација на одличен трансфер

Дерби - 14.01.2021

Хрватскиот репрезентативец, Марио Манџукиќ во јануарскиот преоден рок би можел да реализира одличен трансфер. Фудбалерот кој шест месеци е без клуб би можел да се врати во Серија А и да потпише договор со тимот на Милан.

Напад за Скудетото – Манџукиќ доаѓа кај Ибра во Милан?

Спортманија - 14.01.2021

Искусниот Хрват наводно е пред портите на „Сан Сиро“. Марио Манџукиќ е блиску до потпис со Милан, известија одредени италијански медиуми кои се надоврзаа на шпекулацијата на добро информираниот новинар за трансфери Џанлука ди Марцио.

Милан носи уште еден ветеран во нападот - Манчукиќ

Sport 1 - 14.01.2021

Марио Манџукиќ (34) би можел наскоро да биде нов фудбалер на Милан, пишуваат италијанските медиуми. Ветеранот е без клуб уште од месец јули и ја чекаше најдобрата понуда за да ја продолжи кариерата.

Манџукиќ се враќа во Италија, и тоа во голем ривал на Јувентус!

СуперСпорт - 14.01.2021

Марио Манџукиќ му се враќа на фудбалот по шест месеци. Познатиот новинар Џанлука Ди Марцио објави дека Хрватот ќе биде засилување на Милан и наскоро ќе го облече црвено-црниот дрес. Манџукиќ веќе шест месеци нема тим, откако во јули го раскина ...

Манџукиќ се договорил со Милан

TopSport - 14.01.2021

Повеќе италијански извори тврдат дека Милан веќе ги договорил условите со Марио Манџукиќ за хрватскиот ветеран да пристигне на „Сан Сиро“ како слободен фудбалер. Манџукиќ, откако играше за Јувентус од 2015 до јануари 2020, замина во катарскиот ...

Трансфер шпекулации: Манџукиќ се враќа во Серија А?

Кајгана - 14.01.2021

Зимскиот преоден рок беше отворен на почетокот на годината и секојдневно стигнуваат нови информации и шпекулации за големи трансфери кои имаат потенцијал да ја сменат играта. Една таква гласина е дека италијанскиот гигант веќе почнал со преговори со ...

Ди Марцио: Манџукиќ може на голема врата да се врати во Серија А

Спортски - 14.01.2021

Искусниот напаѓач Марио Манџукиќ (34) ќе се врати на фудбалот после шест месеци пауза. Познатиот италијански новинар Џанлука Ди Марцио доцна вчера вечер објави дека Манџукиќ е потенцијално засилување за Милан и би можеле Хрватот да го гледаме во ...

„Еуроспорт“ пренесува – Манџукиќ се сели во Милан!

TopSport - 13.01.2021

Поранешниот хрватски фудбалски репрезентатвец, Марио Манџукиќ според најновите вести е пред враќање во Италија, но не во дресот на неговиот поранешен клуб, Јувентус. Како што пренесува „Еуроспорт“, прва желба на Милан била позајмица на Лука Јовиќ од ...