TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Каков народ, таква држава

Трн - 08.12.2023

Неколку дена не сум способна да се соземам од се што се случува и од тоа каков болен народ излеговме да сме на вака мало парче земја. Многу сакав да можам да ја одбегнам темава и да не пишувам за ова, ама невозможно е.

Не ги учете децата дека светот е розов, учете ги да се заштитат, советува психологот Ивановска

МКД

Петрушевска: Сите зборуваме за камерите и Цитроенот, но дали некој праша како се мајката и сестричката на Вања?

Скопје инфо

Весна Петрушевска Бејби за насилната смрт на Вања: „Зборуваме за злосторниците, а никој не праша како е мајката“

Црнобело

Мајката и сестрата на убиената Вања имаат сериозни здравствени проблеми? Шокантни сознанија на македонската актерка

Мастило

Весна Петрушевска ја потсети јавноста на заборавената страна на траумата: „Сите зборуваме за камерите, Цитроенот, прес конференцијата…а никој не праша што се случува со мајката на Вања и нејзината сестричка?

Вистина.мк

По убиството на малата Вања, основнито училиште воведе голема промена

Во Центар

Пулс24 Телма Точка Вечер Прес +инфо Макфакс Опсервер

Страшно! Нови сознанија за мајката и сестрата на убиената Вања

Мастило - 08.12.2023

Зорица Ѓорчевска, мајката на свирепо убиената 14-годишна Вања, заедно со помалата ќерка од пред некој ден се наоѓаат на една од скопските клиники, дознава „ 24инфо “. Порталот тврди дека ја знае и конкретната клиника на која се сместени мајката и ...

Мајката и сестрата на Вања хоспитализирани на една скопска клиника

24Инфо

Болна исповед на мајката на Вања: „Не можам да разберам зошто моето девојче е во гроб“

Независен

„Животот ми се претвори во пекол, несфатливо ми е зошто моето прекрасно девојче ми е сега во гроб“ – мајката на Вања Ѓорчевска замолува да не ѝ се поставуваат прашања

365

Мајката на убиената Вања со Екслузивно интервју за незамисливата загуба на својата ќерка

Lider

„Несфатливо ми е, како и зошто моето преубаво девојче сега е во гроб,“ вели мајката на Вања за српска „Република“

еМагазин

Мајката на Вања: Не можам да разберам зошто моето преубаво девојче е во гроб

Слободен Печат

Курир Сител Фокус А1 On Скопје инфо Локално 4NEWS Скопје1

Николоска: „Не верувам дека некој може да го издаде своето дете, но кога го видов таткото со палците…“

ТВ21 - 07.12.2023

Професорката од Факултетот за безбедност Светлана Николоска во „Клик Плус“ кажува се за случајот со убиството на Вања и на Панче. Николоска кажа дека не верувала дека татко може да го издаде своето дете, меѓутоа се сомневала кога ги видела кренатите ...

Николоска во „Клик Плус“: За полицијата е многу е важно што кажала мајката на Вања кога ја пријавила за исчезната

ТВ21

НИКОЛОСКА: Не верувам дека некој може да го издаде своето дете, но кога го видов таткото со палците…

Денешен

Николоска: Не верувам дека некој може да го издаде своето дете, но кога го видов таткото со палците…

Република

Професорката Николоска за таткото на Вања: Овој потег ме тера да се сомневам во неговата психичка состојба

Либертас

Николоска: Не верувам дека некој може да го издаде своето дете, но кога го видов таткото со палците…

Lider

„НЕ ВЕРУВАВ ДЕКА НЕКОЈ МОЖЕ ДА ГО ИЗДАДЕ СВОЕТО ДЕТЕ, НО КОГА ГО ВИДОВ ТАТКОТО...“ - професорката зборува за однесувањето на Александар Ѓорчевски

Фактор

Скопје инфо 4NEWS Женски магазин

Мајката на Вања во изјава за српска „Република“: Не знам зошто се случи ова, сè уште го чекам епилогот

360 степени - 07.12.2023

Таа за сопругот изјавила дека биле во добри односи поради децата и оти не знаела дали имал коцкарски долгови, бидејќи не му се мешала во животот Српска „Република“, портал на српскиот весник „Српски Телеграф“ денеска објави, како што тврди, изјава ...

„НЕ МОЖАМ ДА РАЗБЕРАМ ЗОШТО ВЕЌЕ ГО НЕМА МОЕТО ДЕВОЈЧЕ, НЕ ЗНАМ ДАЛИ ИМАЛ ДОЛГОВИ, НЕ МЕ ИНТЕРЕСИРАШЕ НЕГОВИОТ ЖИВОТ“ - прво огласување на мајката на Вања

Женски магазин

Прво огласување на Зорица, мајката на убиената Вања: „Не можам да разберам зошто моето прекрасно девојче е во гроб“ – го спомна и таткото на Вања

Во Центар

Прва исповед на мајката на убиената Вања: Конечно проговори и за таткото

Мастило

Мајката на Вања: Сè уште не можам да разберам зошто моето девојче е сега во гроб

Макфакс

Мајката на Вања: Сè уште не можам да разберам зошто моето девојче е сега во гроб

Опсервер

Мајката на Вања: Не знам зошто се случи ова

Press24

Фактор +инфо Нетпрес Вечер Прес Точка Денешен Кајгана Centar