TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Меѓународен сојуз“ - Бизнисмен тврди дека на Боки 13 му дал 350.000 евра во кеш

Р.С.Европа - 15.04.2021

Со сведочењето на менаџерот на компанијата Дрим билдинг, Ресул Лога, денеска во кривичниот суд во Скопје продолжи судењето за случајот „Меѓународен сојуз“, кој пред Судот изјави дека „на Бојан Јовановски во кеш му исплатиле 350 илјади евра како ...

Продолжува судењето за ,,Меѓународен сојуз”

Бизнис Вести - 15.04.2021

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за незаконското финансирање на невладината организација „Меѓународен сојуз”, за што заедно со основачот Бојан Јовановски, обвинети се уште четири лица.

До каде стигна судењето за „Меѓународен сојуз“ во кој се обвинети Јовановски, Ременски и Мандиќ?

Фактор - 15.04.2021

Ќе се изведуваат вербални докази како дел од денешната фаза за судењето на предметот „Меѓународен сојуз“. Во овој случај се обвинети Бојан Јовановски познат во јавноста како Боки13 и неговиот татко, екс пратеничката од СДСМ Фросина Ременски и Јасна ...

Продолжува судењето за ,,Меѓународен сојуз”

Н.Македонија - 15.04.2021

Судењето за незаконското финансирање на невладината организација „Меѓународен сојуз”, за кое се обвинети нејзниот основач Бојан Јовановски и уште четири лица, треба да продолжи денеска во Основниот кривичен суд во Скопје.

Судењето за „Меѓународен сојуз“ продолжува со сослушување на сведоци

Локално - 15.04.2021

Со сведочењето на двајца преставници на ,,Дрим билдинг”, денеска предвидено е да продолжи судењето за случајот ,,Меѓународен сојуз”. Додека испитувањето на лицето Силјан Мицевски, ќе се одвива во некое од рочиштата после 15 април.

Продолжува судењето за ,,Меѓународен сојуз”, предвидени сведочења

Курир - 15.04.2021

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за незаконското финансирање на невладината организација „Меѓународен сојуз”, за што заедно со основачот Бојан Јовановски, обвинети се уште четири лица.

Продолжува судењето за „Меѓународен сојуз”

еМагазин - 15.04.2021

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за незаконското финансирање на невладината организација „Меѓународен сојуз”, за што заедно со основачот , обвинети се уште четири лица.

Ново рочиште за „Меѓународен сојуз”

МКД - 15.04.2021

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за незаконското финансирање на невладината организација „Меѓународен сојуз”, за што заедно со основачот Бојан Јовановски, обвинети се уште четири лица.

Продолжува судењето за ,,Меѓународен сојуз”, предвидени сведочења

Пулс24 - 15.04.2021

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за незаконското финансирање на невладината организација „Меѓународен сојуз”, за што заедно со основачот Бојан Јовановски, обвинети се уште четири лица.

Продолжува судењето за ,,Меѓународен сојуз”

Слободен Печат - 15.04.2021

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за незаконското финансирање на невладината организација „Меѓународен сојуз”, за што заедно со основачот Бојан Јовановски, обвинети се уште четири лица.

Продолжува судењето за „Меѓународен сојуз“

+инфо - 15.04.2021

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за незаконското финансирање на невладината организација „Меѓународен сојуз”, за што заедно со основачот Бојан Јовановски, обвинети се уште четири лица.

Судењето за „Меѓународен сојуз“ продолжува со сослушување на сведоци

Акцент - 15.04.2021

Со сведочењето на двајца преставници на ,,Дрим билдинг”, денеска предвидено е да продолжи судењето за случајот ,,Меѓународен сојуз”. Додека испитувањето на лицето Силјан Мицевски, ќе се одвива во некое од рочиштата после 15 април.

Ново судење за Боки 13 и „Меѓународен сојуз“

Lider - 15.04.2021

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за незаконското финансирање на невладината организација „Меѓународен сојуз”, за што заедно со основачот Бојан Јовановски, обвинети се уште четири лица.

Продолжува судењето за ,,Меѓународен сојуз"

Канал5 - 15.04.2021

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за незаконското финансирање на невладината организација „Меѓународен сојуз”, за што заедно со основачот Бојан Јовановски, обвинети се уште четири лица.

Продолжува судењето за ,,Меѓународен сојуз” со сведочења

Нетпрес - 15.04.2021

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за незаконското финансирање на невладината организација „Меѓународен сојуз”, за што заедно со основачот Бојан Јовановски, обвинети се уште четири лица.

Продолжува судењето за ,,Меѓународен сојуз”

CivilMedia - 15.04.2021

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за незаконското финансирање на невладината организација „Меѓународен сојуз”, за што заедно со основачот Бојан Јовановски, обвинети се уште четири лица.

Судењето за „Меѓународен сојуз“ продолжува со сослушување сведоци

360 степени - 15.04.2021

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за незаконското финансирање на невладината организација „Меѓународен сојуз”, за што заедно со основачот Бојан Јовановски, обвинети се уште четири лица.

Судењето за „Меѓународен сојуз“ продолжува со сослушување на сведоци

Република - 15.04.2021

Со сведочењето на двајца преставници на ,,Дрим билдинг”, денеска предвидено е да продолжи судењето за случајот ,,Меѓународен сојуз”. Додека испитувањето на лицето Силјан Мицевски, ќе се одвива во некое од рочиштата после 15 април.