TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МАКЕДОНИЈА И ПОНАТАМУ ВО ПОРТОКАЛОВО: времето и во текот на продолжениот викенд многу топло и спарно

Фактор - 21.06.2024

Рекордни температури се измерени вчера во Македонија. Согласно синоптичарите, максималната температура се искачила на 41 степен во Демир Капија, каде било и најтопло. - Денес во Македонија имаме навистина екстремно високи температури, а таквите ...

Еве кој град беше најтопол денес во Македонија

ТВ21

Измерени рекордни 40 степени: Кој град беше најтопол денес во Македонија

24Инфо

Велес најтопол град, измерени рекордни 40 степени

Lider