TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јанушев: Само со работа ќе успееме да обезбедиме обнова на Македонија и подобар живот на граѓаните

Курир - 17.11.2019

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев во вечерашното гостување во емисијата „Трилинг“ на 24 телевизија говореше за подготовките и ставовите на ВМРО-ДПМНЕ за претстојните предвремени парламентарни избори коишто се најавени за 12 април 2020 ...

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ: Не размислуваме за широка коалиција, ВМРО-ДПМНЕ ќе биде победник на изборите

Курир - 17.11.2019

Во емисијата „Трилинг“ на телевизија 24 гостуваше Игор Јанушев, генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, кој рече дека неговата партија ќе коалицира со секој кој ќе ги прифати принципите на работа на ВМРО-ДПМНЕ.

Заев со ветување за жените од СДСМ, Мицкоски со порака до младите на ВМРО ДПМНЕ

Телма - 17.11.2019

Заев вети еднаква застапеност на жените на изборните листи на СДСМ на претстојните избори, Мицкоски извади морален кодекс со десет правила на однесување за идните функционери. Двете нејголеми политички партии, на две прослави во ист ден.

СДСМ: Младите не сакаат обнова на режимот, знаат дека зад маската на Мицкоски се крие Груевски

А1 On - 17.11.2019

„Ништо не е сменето во ВМРО-ДПМНЕ ниту пак кај Христијан Мицкоски. Лаги, манипулации, лицемерен патриотизам, тоа е матрицата на ВМРО-ДПМНЕ. Токму поради ВМРО-ДПМНЕ над 600 илјади млади се иселија.

Јанушев: Ќе коалицираме со сите што ќе ја прифатат нивната изборна програма

24 Вести - 17.11.2019

ВМРО-ДПМНЕ ќе коалицира со сите што ќе ја прифатат нивната изборна пропграма вели генералниот секретар на партијата Игор Јанушев за емисијата „Трилинг“. После предвремените избори исклучува било каква широка коалиција со СДСМ.

Мицкоски: На 12 април ќе има победа и промени на жедните за правда

24 Вести - 17.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на 28мата годишна конференција на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ порача дека на 12ти април ќе има победа и промени на жедните за правда.

Мицкоски: Пријател од НАТО земја ми рече дека Заев не вика „не“, но од мене нема да чуете дека некому ќе омекнувам срце

+инфо - 17.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, 28. годишна конференција на УМС ја искористи за да ја најави и партиската програма на партијата за предвремените парламентарни избори на 12 април 2020 година.

Мицкоски отфрли антиквизација и севернизација, УМС му запеа „Едно име имаме“

+инфо - 17.11.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на денешната 28. конференција на УМС, порача дека денот на предвремените парламентарни избори 12 април е вториот 8 септември. – Дали ќе биде лесно? Не.

Во средината на декември ВМРО ќе ги објави имињата на техничките министри

Алсат-М - 17.11.2019

Опозициската ВМРО-ДМПНЕ сѐ уште не одлучила кои ќе бидат нивните предлози за министри во техничката Влада. Таа би требало да започне да работи од 3 јануари ако на 12 април се одржат договорените предвремени парламентарни избори.

Гостинот на УМС порачува да се градат мостови со Русија

Локално - 17.11.2019

Гостин кој се залага за сојуз и со држави кои не се членки на Европската Унија и кој пред Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ испрати порака до владјачката партија, но и до албанските партии дека вистинската демократија е во ВМРО-ДПМНЕ беше говорник ...

Мисајловски: Новата влада на Република Македонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе биде најголем сојузник на младите

Курир - 17.11.2019

Несомнено омилено место во мојот досегашен политички активизам има Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ. Таму се моите почетоци во политиката и таму ми е срцето. ВМРО ДПМНЕ секогаш се стремело да создава политики, проекти и мерки кои ќе им го олеснат ...

Мицкоски вели дека судии и обвинители размислувале како власта

iPortal - 17.11.2019

Победата ќе биде на сите млади, против оние кои сакаат да ја замолчат бунтовноста. Очекувам од младите на изборите да бидат свои, тоа што се и тоа што сакаат да бидат. Да рушите бариери, да бидете обновата која ќе ја донесеме.

Годишна конференција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ

Република - 17.11.2019

Годишна конференција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ се одржа денеска по 28 пат. На конференцијата присуствуваше и с еобрати лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, како и Хавиер Хуртадо Мира, претседател на демократската младинска заедница на Европа.

Сега предупредувам, тогаш ќе дејствувам, народот нема ништо од тоа кога политичарите ќе речат „извинете”

Република - 17.11.2019

Јас верувам во принципи и вредности и силно ќе се залагам за нив. Со овие зборови претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски им даде ветување на младите од УМС на ВМРО-ДПМНЕ дека доаѓа време во кое ќе видат поинаква слика за политичарот од онаа ...

Мицкоски: Македонија одамна го нема тој луксуз да загуби уште една генерација која ќе се исели

Република - 17.11.2019

Обраќањето на 28 Годишна конференција на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ пертседателот на партијата Христијан Мицкоски го започна со цитат кој совршено се вклопува со денешните мигови „ Времето е неподносливо тешко, проблемите надвиснале, но не ...

Ако не ми се извинуваат, барем нека сфатат дека не сме сите исти

Република - 17.11.2019

Ако се побуните за своите права, тогаш ќе извадат од под маса закон за забрана за протестирање, и тоа не е затоа што сакаат да направат ред, туку затоа што вождот се плаши од својот народ, рече претседателот Христијан Мицкоски во обраќањето пред ...

12 април е вториот 8 Септември за Македонија: Ќе успееме!

Република - 17.11.2019

Дваесет и осмата годишна конференција на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ ја затвори претседателот на партијата Христијан Мицкоски со најава дека 12 април следната година ќе биде вториот 8 Септември за Македонија.

На секој наставник Заев му одзема по 5.600, односно 11.000 денари месечно од платата согласно со минимална плата

Република - 17.11.2019

На обраќањето на 28 Годишна конференција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ претседателот на партијата Христијан Мицкоски потсети на предупредувањата дека изборите се време кога Заев го вклучува лажењето на најјако.

Јанушев не се појави во Берово, дебаклот на ВМРО-ДПМНЕ потврди, Мицкоски нема поддршка од граѓаните

24Инфо - 17.11.2019

Граѓаните не даваат поддршка на антидржавните политики на ВМРО-ДПМНЕ и не ја поддржуваат нивната обнова на режимот. Потврда за тоа е вчерашниот дебакл на ВМРО-ДПМНЕ во Берово, со очајно ниска посетеност.

Младите за обнова на Македонија: Денеска годишна конференција на УМС

Курир - 17.11.2019

Во Македонската Филхармонија, денеска во 14 часот ќе се одржи 28-мата Годишна конференција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ под слоганот Младите за обнова на Македонија. Свои обраќања ќе имаат Јован Јаулески, Претседател на УМС на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан ...

Одложување на изборите е можно само со пад на Владата на Заев

МКД - 16.11.2019

Интеграциите и буџетски субвенционираната економија и социјала се проектираните теми на кампањата на власта за претстојните избори. Но, колку повеќе членството во НАТО се пролонгира поради „техникалии“, станува сѐ појасно дека зад нив има многу ...

Заев на трибина во Велес, Мицкоски во Охрид

Канал5 - 16.11.2019

Македонија во јануари ќе стане земја членка на НАТО. Премиерот Зоран Заев вчера добил уверување од шпанскиот колега Педро Санчез дека многу скоро ќе биде формирана Влада и протоколот за членство на Македонија во Алијансата ќе биде ратификуван.

ВМРО-ДПМНЕ во Охрид: Партијата има визија како и каде ќе води граѓаните

24 Вести - 16.11.2019

Низа ветувања за суштински реформи, обнова и развој на економијата, инвестиции во здравството, образованието и сите останати сфери испорача денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на заедничката средба со охриѓани.

(Видео) Мицкоски: Антикорупциската потврди дека СДСМ со лаги нанесе штета за мене и ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 16.11.2019

Актуелна е распродажба и расфрлање со вашите пари, парите на македонската економија, порача претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, од настан во Охрид кој се одржа како дел од кампањата „Разговори за Обнова на Македонија“.

Мицкоски за Заев: Колку повеќе губи, толку не знае што зборува

Нетпрес - 16.11.2019

„Просто неверојатно, колку повеќе губи, толку повеќе се губи и не знае што зборува. Му се ближи крајот во политиката“, напиша на својот Фејсбук профил претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски Неговата реакција е на изјавата што денеска ја ...

Мицкоски: Европеизација одвнатре за да бидеме конкурентни во Европа

Канал5 - 16.11.2019

За новата методологија на ЕУ за проширувањето, Мицкоски рече дека претставува рамка чии детали дополнително ќе се прецизираат и утврдуваат. ВМРО-ДПМНЕ се реорганизира и доекипира и се поголем е бројот на луѓе од различни политички провиненци што ни ...

“ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се против минималната плата, против НАТО, против се што е прогресивно, тие би ги поништиле ...

Centar - 16.11.2019

Ги гледаме ВМРО-ДПМНЕ овие денови, го покажуваат нивното вистинско лице, тие се против минималната плата, против тоа платите да растат, против решение за стечајците, рече претседателот на СДСМ, Зоран Заев на граѓанска трибина во Велес, зборувајќи за ...

Мицкоски за изјавата на Заев: Колку повеќе губи, толку повеќе се губи и не знае што збори

MakPress - 16.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил реагираше на изјавата на Премиерот Зоран Заев во која тој рече дека од секое дрво кавал не бидува на денешната партиска трибина во Велес, алудирајќи токму на Мицкоски.

Мицкоски: Се поголем е бројот на луѓе кои пристапуваат од различни политички провениенции

OhridNews - 16.11.2019

ВМРО ДПМНЕ се реорганизира, доекипира и ме радува што е се поголем бројот на луѓе кои пристапуваат од различни политички провениенции, затоа очекувам масовна поддршка од страна на граѓаните и победа на 12 април 2020, изјави денеска во Охрид ...

Мицкоски за кавалот: Колку повеќе губи, толку повеќе се губи и не знае што зборува

Република - 16.11.2019

Просто неверојатно, колку повеќе губи, толку повеќе се губи и не знае што зборува. Му се ближи крајот во политиката, вака одговори со статус на социјалните мрежи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната изјава на премиерот во ...

(фото) Дебакл на ВМРО ДПМНЕ во Берово – Слаба посетеност на настаните организирани од Мицкоски

Centar - 16.11.2019

И денешниот собир на ВМРО ДПМНЕ во Берово помина со многу слаба посетеност. По дебаклот во Прилеп, Пробиштип, Кавадарци, низата на градови каде што ВМРО ДПМНЕ доживува слаба поддршка од граѓаните продолжува.

Мицкоски: Македонизмот не треба да биде ексклузивно право само на македонскиот народ

Република - 16.11.2019

Претседателот на МВРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски декенска во Охрид ги слушна проблемите на охриѓани во рамките на Разговорите за обнова на Македонија. На охриѓани Мицкоски им вети убедлива победа на 12 април 2020 година, која ќе обезбеди што е можно ...

Мицкоски за Заев: Му се ближи крајот во политиката

Курир - 16.11.2019

Просто неверојатно, колку повеќе губи, толку повеќе се губи и не знае што зборува. Му се ближи крајот во политиката, напиша на својот Фејсбук профил Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...

Мицкоски од Охрид: Доаѓа времето на нови политичари

Република - 16.11.2019

Претседателот на МВРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски декенска во Охрид ги слушна проблемите на охриѓани во рамките на Разговорите з аобнова на Македонија. Мицкоски им порача на жителите на овој град дека обновата значи нов почеток, но и нова преобразба за ...

Младите за обнова на Македонија: Утре годишна конференција на УМС

Курир - 16.11.2019

Утре во 14 часот во Македонска филхармонија ќе се одржи Годишна конференција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ, под слоганот Младите за обнова на Македонија. -17.11.2019, 14:00 часот, Македонска филхармонија.

ВМРО-ДПМНЕ: ДКСК потврди дека немало судир за интереси за малите хидроцентрали

Макфакс - 16.11.2019

„Зоран Заев лажел и заедно со неговите мегафони ширеле лажни вести кога измислуваа судир на интереси при изградба на мали хидроцентрали во кои претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски имал удел во минатото“, соопшти МВРО-ДПМНЕ.

„ДКСК потврди дека СДСМ и Зоран Заев со месеци ја лажеа јавноста кога го клеветеа Христијан Мицкоски“

Курир - 16.11.2019

Зоран Заев лажел и заедно со неговите мегафони ширеле лажни вести кога измислуваа судир на интереси при изградба на мали хидроцентрали во кои Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски имал удел во минатото.

ВМРО-ДПМНЕ: ДКСК потврди дека немало судир на интереси кај Мицкоски

Канал5 - 16.11.2019

Зоран Заев лажел и заедно со неговите мегафони ширеле лажни вести кога измислуваа судир на интереси при изградба на мали хидроцентрали во кои Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски имал удел во минатото.

ВМРО ДПМНЕ: ДКСК потврди дека СДСМ и Зоран Заев со месеци ја лажеа јавноста кога го клеветеа Христијан Мицкоски

Скопје1 - 16.11.2019

Зоран Заев лажел и заедно со неговите мегафони ширеле лажни вести кога измислуваа судир на интереси при изградба на мали хидроцентрали во кои Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски имал удел во минатото, се вели во соопштението од ВМРО ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: ДКСК потврди дека немало судир за интереси за малите хидроцентрали

24Инфо - 16.11.2019

Зоран Заев лажел и заедно со неговите мегафони ширеле лажни вести кога измислуваа судир на интереси при изградба на мали хидроцентрали во кои Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски имал удел во минатото.

ВМРО-ДПМНЕ: ДКСК потврди дека немало судир на интереси кај Мицкоски

Сител - 16.11.2019

Зоран Заев лажел и заедно со неговите мегафони ширеле лажни вести кога измислуваа судир на интереси при изградба на мали хидроцентрали во кои Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски имал удел во минатото.

ВМРО-ДПМНЕ: ДКСК потврди дека Заев со месеци го клеветел Мицкоски

Фокус - 16.11.2019

„Зоран Заев лажел и заедно со неговите мегафони ширеле лажни вести кога измислуваа судир на интереси при изградба на мали хидроцентрали во кои претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски имал удел во минатото“, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: ДКСК потврди дека немало судир на интереси кај Мицкоски, Заев лаже за хидроцентралите

Денешен - 16.11.2019

Зоран Заев лажел и заедно со неговите мегафони ширеле лажни вести кога измислуваа судир на интереси при изградба на мали хидроцентрали во кои Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски имал удел во минатото.

ВМРО-ДПМНЕ: ДКСК потврди дека немало судир на интереси кај Мицкоски

Либертас - 16.11.2019

Зоран Заев лажел и заедно со неговите мегафони ширеле лажни вести кога измислуваа судир на интереси при изградба на мали хидроцентрали во кои Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски имал удел во минатото.

ВМРО-ДПМНЕ: ДКСК потврди дека немало судир на интереси кај Мицкоски, Заев лаже за хидроцентралите

МКД - 16.11.2019

Зоран Заев лажел и заедно со неговите мегафони ширеле лажни вести кога измислуваа судир на интереси при изградба на мали хидроцентрали во кои претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски имал удел во минатото, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: ДКСК потврди дека СДСМ и Заев со месеци ја лажеа јавноста кога го клеветеа Мицкоски

А1 On - 16.11.2019

„Зоран Заев лажел и заедно со неговите мегафони ширеле лажни вести кога измислуваа судир на интереси при изградба на мали хидроцентрали во кои Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски имал удел во минатото.

ВМРО-ДПМНЕ: ДКСК потврди дека немало судир за интереси за малите хидроцентрали

MTM - 16.11.2019

„Зоран Заев лажел и заедно со неговите мегафони ширеле лажни вести кога измислуваа судир на интереси при изградба на мали хидроцентрали во кои претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски имал удел во минатото“, соопшти МВРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: ДКСК потврди дека немало судир на интереси кај Мицкоски

24 Вести - 16.11.2019

Зоран Заев лажел и заедно со неговите мегафони ширеле лажни вести кога измислуваа судир на интереси при изградба на мали хидроцентрали во кои Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски имал удел во минатото.

ВМРО-ДПМНЕ: ДКСК потврди дека СДСМ и Заев со месеци ја лажеа јавноста кога го клеветеа Мицкоски

MakPress - 16.11.2019

Зоран Заев лажел и заедно со неговите мегафони ширеле лажни вести кога измислуваа судир на интереси при изградба на мали хидроцентрали во кои Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски имал удел во минатото.