TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Почина италијанската комичарка Франка Валери: Пред девет дена го прослави 100-от роденден

Слободен Печат - 09.08.2020

Познатата италијанска комичарка Франка Валери почина денеска во Рим. Нејзината ќерка, оперската пејачка Стефанија Бонфадели, за „Кориере дела сера“ изјавила дека мајка ѝ починала мирно во сон.

Италијанската актерка Франка Валери почина во 101-та година

Нетпрес - 09.08.2020

Познатата италијанска актерка и некогашна телевизиска ѕвезда Франка Валери, којашто на 31-ви јули наврши 100 години, почина во неделата во нејзиниот дом во Рим, пренесуваат тамошните медиуми.

Италијанската актерка Франка Валери почина на 100-годишна возраст

А1 On - 09.08.2020

Италијанската актерка Франка Валери, позната комичарка, почина денеска на 100-годишна возраст во нејзиниот дом во Рим. – Таа почина во сон, девет дена откако го прослави 100-тиот роденден, изјави нејзината ќерка, оперската пејачка Стефанија ...

Италијанската актерка Валери почина девет дена откако го прослави 100-тиот роденден

+инфо - 09.08.2020

Италијанската актерка Франка Валери, позната комичарка, почина денеска на 100-годишна возраст во нејзиниот дом во Рим. – Таа почина во сон, девет дена откако го прослави 100-тиот роденден, изјави нејзината ќерка, оперската пејачка Стефанија ...

Италијанската актерка Франка Валери почина на 100-годишна возраст

iPortal - 09.08.2020

Италијанската актерка Франка Валери, позната комичарка, почина денеска на 100-годишна возраст во нејзиниот дом во Рим. – Таа почина во сон, девет дена откако го прослави 100-тиот роденден, изјави нејзината ќерка, оперската пејачка Стефанија ...

Италијанската актерка Франка Валери почина на 100-годишна возраст

Либертас - 09.08.2020

Италијанската актерка Франка Валери, позната комичарка, почина денеска на 100-годишна возраст во нејзиниот дом во Рим. – Таа почина во сон, девет дена откако го прослави 100-тиот роденден, изјави нејзината ќерка, оперската пејачка Стефанија ...

Славната италијанска актерка почина на 100-годишна возраст

Курир - 09.08.2020

Италијанската актерка Франка Валери, позната комичарка, почина денеска на 100-годишна возраст во нејзиниот дом во Рим. -Таа почина во сон, девет дена откако го прослави 100-тиот роденден, изјави нејзината ќерка, оперската пејачка Стефанија Бонфадели ...

Италијанската комичарка Франка Валери почина на 100-годишна возраст

Вечер Прес - 09.08.2020

Италијанската актерка Франка Валери, позната комичарка, почина денеска на 100-годишна возраст во нејзиниот дом во Рим. – Таа почина во сон, девет дена откако го прослави 100-тиот роденден, изјави нејзината ќерка, оперската пејачка Стефанија ...

Италијанската актерка Франка Валери почина на 100-годишна возраст

Денешен - 09.08.2020

Италијанската актерка Франка Валери, позната комичарка, почина денеска на 100-годишна возраст во нејзиниот дом во Рим. – Таа почина во сон, девет дена откако го прослави 100-тиот роденден, изјави нејзината ќерка, оперската пејачка Стефанија ...

На спиење почина 100-годишната италијанска актерка Франка Валери

Фокус - 09.08.2020

Италијанската актерка Франка Валери, позната комичарка, почина денеска на 100-годишна возраст во нејзиниот дом во Рим. – Таа почина во сон, девет дена откако го прослави 100-тиот роденден, изјави нејзината ќерка, оперската пејачка Стефанија ...