TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се цртаат контурите на избирачкото ливче, еден од независните кандидати за претседател обвинува за нерегуларности

360 степени - 04.03.2024

Рокот за собирање на потписите истекува на 8 март – на полноќ. Првиот круг од претседателските избори ќе се одржи на 24 април, а вториот на 8 мај, за кога се закажани и парламентарните избори Кандидатот Ѓорѓи Манасков на кого поддршка досега му дале ...

Се цртаат контурите на избирачкото ливче, еден од независните кандидати за претседател обвинува за нерегуларности

365

Се цртаат контурите на избирачкото ливче, еден од независните кандидати за претседател обвинува за нерегуларности

Пулс24

Можно ли е за седум и пол часа да се соберат 1.000 потписи за претседател како што тврди ВМРО-ДПМНЕ?

24Инфо - 03.03.2024

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Бојан Стојаноски денеска изјави дека до 15.40 во една нотарска канцеларија потпишани биле точно 1.000 граѓани кои дале поддршка за кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова.

Начинот на собирање потписи „за неколку часа“ е подбивање со партиципативната демократија

Антропол

Кој прв до 10.000 и кој ќе собере повеќе – Пендаровски и Силјановска во трка за граѓански потписи за претседател

Телма - 03.03.2024

Редици пред подрачните одделенија на Државната изборна комисија (ДИК), откако во натпревар кој прв и кој повеќе ќе собере потписи, денеска влегоа кандидатите за претседател поддржани од двете најголеми партии ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, Гордана Силјановска ...

Пендаровски објави: Собрани се 10.000 потписи за неполни пет часа

Макфакс

Почна собирањето потписи за Давкова и Пендаровски

МКД

Се пополнува избирачкото ливче за претседателските избори

Канал5

Пендаровски објави: Собрани се 10.000 потписи за неполни пет часа

Опсервер

Пендаровски: Собрани се 10.000 потписи за неполни пет часа

Кајгана

Пендаровски објави: Собрани се 10.000 потписи за неполни пет часа

Точка

Фокус Телма еМагазин MTM Денешен Нетпрес Тера

За неколку часа собрани по 10.000 потписи за Силјановска и Пендаровски

Сител - 03.03.2024

За само неколку часа и Силјановска и Пендаровски собраа повеќе од 10.000 потписи и официјално влегоа во претседателската трка. Од утрово канцелариите на ДИК беа претесни да ги примат сите заинтересирани граѓани кои дојдоа да се потпишат.

Пендаровски: За неполни пет часа собрани се 10.000 потписи - ви благодарам за поддршката

Press24

Кои седум кандидати за претседател на Македонија се сигурни

еМагазин

Петмина со граѓанска поддршка и двајца со партиска се сигурни учесници на стартот од претседателската трка на 24 април

24Инфо

Пендаровски за пет часа ги собра потребните 10 илјади потписи

Локално

Пендаровски собра потписи – влегува во трката за нов мандат

Скопје1

Пендаровски за неполни пет часа собра 10.000 граѓански потписи за претседателската кандидатура

Рацин

(Фото) Граѓаните со масовна поддршка за Пендаровски

24Инфо - 03.03.2024

Масовен одзив за кандидатурата на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски се бележи утрово. Во подрачните одделенија на Државната изборна комисија граѓани во колони чекаат ред да го дадат својот потпис за Пендаровски.

Кузеска: СДСМ очекува силна граѓанска поддршка за Пендаровски и при собирањето потписи

Канал5

СДСМ очекува силна граѓанска поддршка за Пендаровски и при собирањето потписи

Локално

Крајовски ги повика битолчани утре да се потпишат за Пендаровски

Тера

И Стево Пендаровски ги сбра потребните 10.000 потписи

Курир - 03.03.2024

Во рекордно време, за неполни пет часа, собрани се 10 000 граѓански потписи за поддршка на кандидатурата за втор мандат на претседателот Стево Пендаровски, соопштија од Вила Водно Во рекордно време, за неполни пет часа, собрани се 10 000 граѓански ...

Стево Пендаровски ги сбра потребните 10.000 потписи

Lider

Кузеска: СДСМ очекува силна граѓанска поддршка за Пендаровски и при собирањето потписи

Макфакс - 02.03.2024

СДСМ очекува силна граѓанска поддршка за Пендаровски и при собирањето потписи. Портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска ги повика членовите, граѓаните и сите поддржувачи да го дадат својот потпис како поддршка на кандидатурата на актуелниот ...

Кузеска: СДСМ очекува силна граѓанска поддршка за Пендаровски и при собирањето потписи

Опсервер

Кузеска: СДСМ очекува силна граѓанска поддршка за Пендаровски и при собирањето потписи

Centar