TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Австрискиот претседател за „провокативната“ американска политика кон Иран: Никој во Европа не сака нов Ирак (ВИДЕО)

МКД - 15.05.2019

Американската безобѕирна кампања на максимален притисок врз Техеран е длабоко провокативна и им штети на мешународните односи, кажа австрискиот претседател Александер ван дер Белен, предупредувајќи против голема „криза“.

Австрија нема да се повлече од Северен тек и покрај американските закани

МКД - 15.05.2019

Австриската нафтена компанија ОМВ нема да се повлече од проектот на рускиот гасовод Северен тек 2 и покрај американските закани со санкции, изјави денес австрискиот претседател Александар Ван дер Белен на состанокот со рускиот колега Владимир Путин, ...

Средба меѓу Путин и ван дер Белен

Р.С.Европа - 15.05.2019

Рускиот претседател Владимир Путин денеска во Сочи ќе разговара со неговиот австриски колега Александар ван дер Белен. Кремљ соопшти дека двајцата лидери се очекува да разговараат за билатералните односи во различни области и за нивната иднина, како ...

Ван дер Белен повикува на трпеливост во однесувањето со Русија

Макфакс - 15.05.2019

Австрискиот претседател Александар ван дер Белен апелираше на трпеливост во однесувањето со Русија. „Мораме да имаме нешто што е заедничко за Русите и Австријците, а тоа е трпеливоста. Ништо не донесува очекувањето дека многу тешки проблеми може да ...

Ван дер Белен повикува на трпеливост во однесувањето со Русија

Н.Македонија - 15.05.2019

Австрискиот претседател Александар ван дер Белен апелираше на трпеливост во однесувањето со Русија. -Мораме да имаме нешто што е заедничко за Русите и Австријците, а тоа е трпеливоста. Ништо не донесува очекувањето дека многу тешки проблеми може да ...

Ван дер Белен повикува на трпеливост во однесувањето со Русија

24Инфо - 15.05.2019

Австрискиот претседател Александар ван дер Белен апелираше на трпеливост во однесувањето со Русија. „Мораме да имаме нешто што е заедничко за Русите и Австријците, а тоа е трпеливоста. Ништо не донесува очекувањето дека многу тешки проблеми може да ...

Ван дер Белен повикува на трпеливост во однесувањето со Русија

Точка - 15.05.2019

Австрискиот претседател Александар ван дер Белен апелираше на трпеливост во однесувањето со Русија. „Мораме да имаме нешто што е заедничко за Русите и Австријците, а тоа е трпеливоста. Ништо не донесува очекувањето дека многу тешки проблеми може да ...

Ван дер Белен повикува на трпеливост во однесувањето со Русија

Centar - 15.05.2019

Австрискиот претседател Александар ван дер Белен апелираше на трпеливост во однесувањето со Русија. „Мораме да имаме нешто што е заедничко за Русите и Австријците, а тоа е трпеливоста. Ништо не донесува очекувањето дека многу тешки проблеми може да ...