TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се отстранува камион кај клучката Дебреште, пренасочен сообраќајот на патот Градско-Прилеп

Макфакс - 13.01.2018

Сообраќајот на магистралниот пат Градско-Прилеп се пренасочува поради отстранување на тешко моторно возило кај клучката Дебреште, соопшти АМСМ. Оттаму утрово информираа дека сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а снег со ...

Пренасочен сообраќајот на магистралниот пат Градско-Прилеп

Сител - 13.01.2018

Сообраќајот на магистралниот пат Градско-Прилеп се пренасочува поради отстранување на тешко моторно возило кај клучката Дебреште, соопшти АМСМ. Сообраќајот на патиштата се одвива по влажни коловози.

Брзото возење зема најголем данок во крв на патиштата во Југоистокот...

Н.Македонија - 13.01.2018

Брзото возење зема најголем данок во крв на патиштата во Југоистокот Две години по ред брзото возење и неприлагодената брзина на условите на патот се главна причина за сообраќајните несреќи во Југоисточниот регион на државата.

Се отстранува камион кај клучката Дебреште

+инфо - 13.01.2018

Сообраќајот на магистралниот пат Градско-Прилеп е пренасочен, соопшти АМСМ. Поради отстранување на тешко моторно возило од коловоз кај клучка Дебреште, од 09:50 часот сообраќајот на магистралниот пат Градско-Прилеп, ќе биде пренасочен, соопшти ...

Две лица повредени во сообраќајка кај Отља...

Н.Македонија - 12.01.2018

Две лица повредени во сообраќајка кај Отља Две лица се повредени во директен судир на два автомобила со кумановски регистарски ознаки на регионалниот пат Куманово-Матејче во село Отља, Липковско, информираше СВР Куманово.

Нормализиран сообраќајот на патот Куманово – Липково

Макфакс - 12.01.2018

Сообраќајот на регионалниот патен правец Куманово- Липково на мостот кај Отља е нормализиран, откако претходно беше во застој поради сообраќајна несреќа. Засега не се познати детали за ...

Во прекин сообраќајот кај Липково поради сообраќајна несреќа

Макфакс - 12.01.2018

Поради сообраќајна незгода во прекин е сообраќајот на регионалниот патен правец Куманово – Липково на мостот кај Отља, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија. Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а снег со слаб ...

Нормализиран сообраќајот на патот Куманово-Липково

А1 On - 12.01.2018

Сообраќајот на регионалниот патен правец Куманово-Липково на мостот кај Отља е нормализиран, известија од АМСМ. Во прекин беше сообраќајот на овој патен правец поради ...

Во прекин сообраќајот на патот Куманово-Липково

+инфо - 12.01.2018

Сојузот ќе информира кога повторно ќе се нормализира сообраќајот на овој пат. Поради случена сообраќајна незгода во прекин е сообраќајот на регионалниот патен правец Куманово-Липково на мостот кај Отља, соопшти АМСМ.

Сообраќајка попладнево во Македонија - сообраќајот на регионалниот пат во прекин

Press24 - 12.01.2018

Од Автомотосојузот вечерва информира дека поради сообраќајна несреќа која се случила попладнево на регионалниот патен правец Куманово-Липково кај мостот, сообраќајот е во прекин. Сѐ уште нема инормации за можни повредени и штетите настанати во ...

Сообраќајка пред Министерството за економија...

Н.Македонија - 12.01.2018

Сообраќајка пред Министерството за економија Два автомобили имаа сообраќајна незгода утринава на крстосницата пред Министерството за економија, на која сообраќајот и натаму е нерегулиран, и покрај тоа што судирите на возила се честа ...

Сообраќајот по влажни коловози, слаб снег на Шапка, Маврово и Стража

А1 On - 12.01.2018

СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Снег со слаб интинзитет провејува на Попова Шапка, Маврово и Стража кој не се задржува на коловозот. НАМАЛЕНА ВИДЛИВОСТ: Намалена видливост поради магла од 50-150 метри.

Се отстранува камион кај клучката Дебреште, пренасочен сообраќајот на патот Градско-Прилеп

Вечер - 13.01.2018

Сообраќајот на магистралниот пат Градско-Прилеп се пренасочува поради отстранување на тешко моторно возило кај клучката Дебреште, соопшти АМСМ. Оттаму утрово информираа дека сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а снег со ...

Сообраќајот на магистралниот пат Градско-Прилеп е пренасочен

Локално - 13.01.2018

Сообраќајот на магистралниот пат Градско-Прилеп е пренасочен поради отстранување на тешко моторно возило, кое е кај клучката Дебреште, соопштија од АМСМ. Инаку, сообраќајот на другите патиштата во земјава се одвива по влажни коловози.

АМСМ со важна вест: На овој пат сообраќајот е пренасочен

Press24 - 13.01.2018

Сообраќајот на магистралниот пат Градско-Прилеп се пренасочува поради отстранување на тешко моторно возило кај клучката Дебреште, соопшти АМСМ. Сообраќајот на патиштата се одвива по влажни ...

Еден пешак потешко и седум полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Либертас - 11.01.2018

Еден пешак е потешко повреден, а седум лица се полесно повредени во три од вкупно седум сообраќајни незгоди што во изминатите 24 часа се случиле на подрачјето на Град Скопје. Во четири од сообраќајките е причинета материјална штета.

Седум сообраќајни несреќи, еден со тешки и седум со полесни повреди

Точка - 11.01.2018

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје се случиле вкупно седум сообраќајни незгоди од кои една со тешки телесни повреди, две сообраќајни незгоди со телесни повреди и четири со материјална штета.

Детали за сообраќајката која се случи вечерва во Македонија - две лица повредени

Press24 - 12.01.2018

Две лица се повредени во директен судир на два автомобила со кумановски регистарски ознаки на регионалниот пат Куманово-Матејче во село Отља, Липковско, информираше Скторот за внатрешни работи Куманово.

Нормализиран сообраќајаот на патот Куманово-Липково

Вечер - 12.01.2018

Сообраќајот на регионалниот патен правец Куманово- Липково на мостот кај Отља е нормализиран, откако претходно беше во застој поради сообраќајна несреќа. Засега не се познати детали за несреќата.

Во прекин сообраќајот кај Липково поради сообраќајка

Вечер - 12.01.2018

Поради сообраќајна незгода во прекин е сообраќајот на регионалниот патен правец Куманово- Липково на мостот кај Отља, информираат од автомото сојузот на Македонија. Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а снег со слаб ...

Нормализиран сообраќајот на патот Куманово-Липково кај Отља

Либертас - 12.01.2018

Сообраќајот на регионалниот патен правец Куманово-Липково на мостот кај Отља е нормализиран, известија од АМСМ. Во прекин беше сообраќајот на овој патен правец поради ...

Поради сообраќајка во прекин сообраќајот на патот Куманово-Липково

А1 On - 12.01.2018

Поради случена сообраќајна незгода во прекин е сообраќајот на регионалниот патен правец Куманово-Липково на мостот кај Отља, информираат од АМСМ. Тие известија дека сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни ...

Тешка сообраќајка во Македонија – внимателно на овој патен правец бидејќи е во целосен прекин

Sky - 12.01.2018

Од Автомотосојузот вечерва информира дека поради сообраќајна несреќа која се случила попладнево на регионалниот патен правец Куманово-Липково кај мостот, сообраќајот е во прекин. Сѐ уште нема инормации за можни повредени и штетите настанати во ...

Сообраќајот по влажни коловози, слаб снег на Шапка, Маврово и Стража

Локално - 13.01.2018

– Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Снег со слаб интинзитет провејува на Попова Шапка, Маврово и Стража кој не се задржува на коловозот. Намалена видливост поради магла од 50-150м.

Се отстранува камион кај клучката Дебреште, пренасочен сообраќајот на патот Градско-Прилеп

А1 On - 13.01.2018

Сообраќајот на магистралниот пат Градско-Прилеп се пренасочува поради отстранување на тешко моторно возило кај клучката Дебреште, соопшти АМСМ. Оттаму утрово информираа дека сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а снег со ...

Тројца полесно повредени во 10 сообраќајки во Скопје

Алсат-М - 12.01.2018

Три лица се полесно повредени, во три од вкупно 10. сообраќајни незгоди што во изминатите 24 часа се случиле на подрачјето на Град Скопје. Во седум од сообраќајките е причинета само материјална штета.

Седум сообраќајни несреќи, еден со тешки и седум со полесни повреди

Sky - 11.01.2018

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје се случиле вкупно седум сообраќајни незгоди од кои една со тешки телесни повреди, две сообраќајни незгоди со телесни повреди и четири со материјална штета.

Две лица повредени во сообраќајка кај Отља

+инфо - 12.01.2018

Возач и совозач се пренесени во кумановската болница каде им се констатирани телесни повреди. Две лица се повредени во директен судир на два автомобила со кумановски регистарски ознаки на регионалниот пат Куманово-Матејче во село Отља, Липковско, ...

Нормализиран сообраќајот на патот Куманово-Липково кај Отља

Сител - 12.01.2018

Сообраќајот на регионалниот патен правец Куманово – Липково на мостот кај Отља е нормализиран откако претходно беше во застој поради сообраќајна несреќа. Засега не се познати детали за ...

Во прекин сообраќајот кај Липково поради сообраќајка

Точка - 12.01.2018

Поради сообраќајна незгода во прекин е сообраќајот на регионалниот патен правец Куманово- Липково на мостот кај Отља, информираат од автомото сојузот на Македонија. Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а снег со слаб ...

Нормализиран сообраќајот на патот Куманово-Липково

Press24 - 12.01.2018

Сообраќајот на регионалниот патен правец Куманово-Липково на мостот кај Отља е нормализиран, известија од АМСМ. Како што соопштија од Автомотосојузот, сообраќајот беше во прекин поради сообраќајна ...

Поради сообраќајка во прекин е сообраќајот на патот Куманово-Липково

Локално - 12.01.2018

Поради случена сообраќајна несреќаа во прекин е сообраќајот на регионалниот патен правец Куманово-Липково на мостот кај Отља, информираат од АМСМ. Тие известија дека сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни ...

Тројца полесно повредени во 10 сообраќајки во Скопје

Курир - 12.01.2018

Сообраќајната полиција открила и санкционирала 16 возачи кои возеле со поголема брзина од дозволената предвидена со сообраќајниот знак. Три лица се полесно повредени, во три од вкупно 10. сообраќајни незгоди што во изминатите 24 часа се случиле на ...

Две лица повредени во сообраќајката кај Отља

Либертас - 12.01.2018

Две лица се повредени во директен судир на два автомобила со кумановски регистарски ознаки на регионалниот пат Куманово-Матејче во село Отља, Липковско, информираше Скторот за внатрешни работи Куманово.

Поради сообраќајка во прекин патот Куманово-Липково, магла на дел од патиштата

Либертас - 12.01.2018

Поради сообраќајна незгода во прекин е сообраќајот на регионалниот патен правец Куманово-Липково на мостот кај Отља, соопшти Автомотосојузот на Македонија (АМСМ). Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози.

Нормализиран е сообраќајот на патот Куманово-Липково

Локално - 12.01.2018

Сообраќајот на регионалниот патен правец Куманово-Липково на мостот кај Отља е нормализиран, известија од АМСМ. Во прекин беше сообраќајот на овој патен правец поради ...

Тројца полесно повредени во 10 сообраќајки во Скопје

Канал5 - 12.01.2018

Три лица се полесно повредени, во три од вкупно 10. сообраќајни незгоди што во изминатите 24 часа се случиле на подрачјето на Град Скопје. Во седум од сообраќајките е причинета само материјална штета.

Две лица повредени во сообраќајката кај Отља

Република - 12.01.2018

Две лица се повредени во директен судир на два автомобила со кумановски регистарски ознаки на регионалниот пат Куманово-Матејче во село Отља, Липковско, информираше Скторот за внатрешни работи Куманово.

Поради сообраќајка во прекин патот Куманово-Липково, магла на дел од патиштата

Сител - 12.01.2018

Поради сообраќајна незгода во прекин е сообраќајот на регионалниот патен правец Куманово-Липково на мостот кај Отља, соопшти Автомотосојузот на Македонија (АМСМ). Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози.

Тројца повредени во Скопје

Скопје инфо - 12.01.2018

Три лица се полесно повредени, во три од вкупно 10. сообраќајни незгоди што во изминатите 24 часа се случиле на подрачјето на Град Скопје. Во седум од сообраќајките е причинета само материјална штета.

Тројца повредени во неколку сообраќјки во Скопје

Сител - 12.01.2018

Три лица се полесно повредени, во три од вкупно 10. сообраќајни незгоди што во изминатите 24 часа се случиле на подрачјето на Град Скопје. Во седум од сообраќајките е причинета само материјална штета.

Десет несреќи синоќа во Скопје

Press24 - 12.01.2018

Три лица се полесно повредени, во три од вкупно 10. сообраќајни незгоди што во изминатите 24 часа се случиле на подрачјето на Град Скопје. Во седум од сообраќајките е причинета само материјална штета.

Тројца полесно повредени во 10 сообраќајки во Скопје

Скопје24 - 12.01.2018

Сообраќајната полиција открила и санкционирала 16 возачи кои возеле со поголема брзина од дозволената предвидена со сообраќајниот знак. Три лица се полесно повредени, во три од вкупно 10. сообраќајни незгоди што во изминатите 24 часа се случиле на ...