TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стара „Систина“ ќе биде нов ковид центар - лекувањето на трошок на Министерството

Сител - 22.11.2020

Министерот за здравство и сопствениците на приватните болници постигнаа договор. Старата болница „Систина“ станува нов ковид центар, а трите здравствени установи, „Систина“, „Жан Митрев“ и „Ремедика“ со опрема, медицински кадар и логистика му се ...

Старата болница на Систина ќе биде ковид-центар со опрема и кадар од приватните болници, кажа Филипче

Сакам да кажам - 22.11.2020

Министерот за здравство Венко Филипче кажа дека со сопствениците на приватните болници „Систина“, „Ремедика“ и „Жан Митрев се договорил да обезбедат 100 кревети за пациенти со ковид-19. Пациентите, како што кажа Филипче по состанокот, ќе бидат ...

Филипче се договори со приватните болници: Тие ќе ја опремат старата болница „Систина“ и нивен кадар ќе работи таму

360 степени - 22.11.2020

Министерот за здравство, Венко Филипче, објави дека вечерва на состанок со приватните клиники постигнале договор. На располагање ќе се стави старата болница на „Систина“, која приватните клиники ќе ја опремат, ќе обезбедат кислород и ќе дадат кадар ...

Филипче: Приватни клиники ќе лекуваат заразени со коронавирус на државен трошок

Факултети - 22.11.2020

Министерот за здравство Венко Филипче одржа состанок со сопствениците на приватните болници „Жан Митрев“, „Систина“ и „Ремедика“ на кој беше постигнат договор за обезбедување дополнителен капацитет од 100 кревети за третман на ковид-пациенти.

Филипче по средбата со сопствениците на приватните болници: Добиваме дополнителни 100 кревети, трошоците за лечење ќе ...

ТВ21 - 22.11.2020

Министерот за здравство, Венко Филипче вечерва по средбата со сосптвениците на трите приватни болници „Систина“, „Ремедика“ и „Жан Митрев“, се договорија старата болница „Систина“, да биде користена од државата, со што се добиваат дополнителни 100 ...

100 дополнителни кревети за ковид пациенти и кадар ќе обезбедат приватните болници до крајот на неделата

ММС - 22.11.2020

Трите приватни клиники во Скопје ќе обезбедат дополнителни 100 болнички кревети како помош за ковид пациенти, ова беше одлучено на вечерашниот состанок со тројцата сопственици на приватните клиники во Скопје со министерот за здравство Венко Филипче.

Филипче и вечерва на состанок со сопствениците на „Систина“, „Жан Митрев“ и „Ремедика“

Фокус - 22.11.2020

Сопствениците на приватните болници „Систина“, „Жан Митрев“ и „Ре-медика“, вечерва се на состанок со министерот Венко Филипче, во Министерството за здравство. Ова е втор состанок, на кој се очекува да се одлучи околу начинот на кој приватните ...

Филипче: Добивме дополнителни 100 кревети во старата Систина, опремата и кадарот ќе бидат од приватните болници

А1 On - 22.11.2020

Министерот за здравство, Венко Филипче вечерва по средбата со соптвениците на трите приватни болници „Систина“, „Ремедика“ и „Жан Митрев“,објави дека е договорено старата болница „Систина“, да биде користена од државата, со што се добиваат ...

Филипче: Стара „Систина“ станува ковид центар, лекувањето ќе биде на трошок на државата

Сител - 22.11.2020

Заврши средбата на министерот Филипче со сопствениците на приватните клиники. Склучен е договор помеѓу министерот за здравство и сопствениците на приватните клиники „Систина“, „Ремедика“ и „Жан Митрев“.

Болницата „Мала Богородица“ станува Ковид центар

Press24 - 22.11.2020

Сопствениците на приватните болници „Систина“, „Жан Митрев“ и „Ре-медика“, вечерва се на состанок со министерот Венко Филипче, во Министерството за здравство. Вечерва постигнавме договор и постигнавме капацитет од 100 кревети.

Договорено – Болницата „Мала Богородица“ станува Ковид центар

Независен - 22.11.2020

Сопствениците на приватните болници „Систина“, „Жан Митрев“ и „Ре-медика“, вечерва беа на состанок со министерот Венко Филипче, во Министерството за здравство. Ова е втор состанок, на кој одлучиле одлучувале околу начинот на кој приватните болници ...

„Мала Богородица“ на „Систина“ до крајот на неделава ќе биде подготвена за КОВИД-пациенти

Опсервер - 22.11.2020

Старата гинеколошка болница на „Систина“, поранешна „Мала богородица“, ќе биде пренаменета во инфективно одделение каде ќе може да се лекуваат 100 пациенти, под контрола на Министерството за здравство.

Сопствениците на приватните болници на состанок со Филипче во Министерството за здравство (ВИДЕО)

ТВ21 - 22.11.2020

Сопствениците на приватните болници „Систина“, „Жан Митрев“ и „Ре-медика“, вечерва се на состанок во министерството за здравство, каде што ќе се прави координација околу нивното вклучување во битката со Ковид-19, по прогласувањето на кризна состојба.

Филипче: Во „Мала Богородица“, старата болница на Систина, на државен трошок ќе се лекуваат 100 ковид пациенти

Мета - 22.11.2020

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва по состанокот со сопствениците на приватните болници на „Жан Митрев“, „Систина“ и „Ремедика“, изјави дека е постигнат договор и е обезбеден дополнителен капацитет од 100 кревети за третман на ковид ...

ПАДНА ДОГОВОР СО ПРИВАТНИТЕ КЛИНИКИ: Во Мала Богородица ќе има место за уште 100 пациенти, опремата и кадарот ќе биде ...

Фактор - 22.11.2020

Министерот за здравство Венко Филипче имаше разговор со сопствениците на приватните болници, за да се прецизираат условите и начинот за користење на приватните здравствени установи. Постигнат е договор за дополнителни 100 кревети во болницата Мала ...

Филипче: „Мала Богородица“ станува Ковид центар, трошоците за лекување нема да ги сносат граѓаните

Локално - 22.11.2020

Министерот Венко Филипче вечерва изјави дека болницата Мала Богородица, односно старата „Систина“, да се користи како нов Ковид центар во кој ќе може да се сместат 100 пациенти. Трошоците за лекување нема да ги сносат граѓаните кои ќе се лекуваат ...

Забрзано се полнат ковид – одделенијата , Филипче на средба со директорите на приватните болници

Телма - 22.11.2020

Само во Скопје за само едно деноноќие 35 луѓе завршија во болница поради компликации од корона вирусот. По 10 на Инфективна и во 8-ми септември, другите се пратени на интерните клиники. А , оздравеле само девет пациенти.

Филипче: Приватните болници ја опремуваат болницата „Мала Богородица“, лекувањето таму на терет на државата

Centar - 22.11.2020

Министерот за здравство д-р Венко Филипче, вечерва по состанокот со сопствениците на приватните болници на „Жан Митрев“, „Систина“ и „Ремедика“,во изјава за медиумите истакна дека е постигнат договор и обезбеден е дополнителен капацитет од 100 ...

Болницата „Мала Богородица“ или стара „Систина“ станува ковид центар, лекувањето ќе биде на трошок на државата

Скопје1 - 22.11.2020

Трите приватни клиники во Скопје ќе обезбедат дополнителни 100 болнички кревети како помош за ковид пациенти, ова беше одлучено на вечерашниот состанок со тројцата сопственици на приватните клиники во Скопје со министерот за здравство Венко Филипче.

Филипче: Болницата „Мала Богородица“ станува Ковид центар лекувањето ќе биде на трошок на државата

Акцент - 22.11.2020

Денеска се одржа состанокот помеѓу сопствениците на приватните болници „Систина“, „Жан Митрев“ и „Ре-медика“ и министерот Венко Филипче на кој се договорија условите и начинот на кои и приватните болници ќе помагаат во борба со коронавирусот.

Ковид центар со 100 кревети во „Мала Богородица“ до крајот на неделата

Expres - 22.11.2020

Сопствениците на „Аџибадем Систина“, „Жан Митрев“ и „Ремедика“, вечерва на состанок со министерот Венко Филипче, договориле болницата „Мала Богородица“ старата „Систина“, да се користи како инфективно одделение на кое ќе се примаат болни од Ковид-19.

ФАКТОР ДОЗНАВА: Денеска во 18 часот нова средба меѓу Филипче и директрите на приватните клиники - ќе има ли договор

Фактор - 22.11.2020

Директорите на неколкуте приватни клиники во земјава денеска на нов состанок кај министерот за здравство Венко Филипче. Состанокот, според сознанијата на Фактор, ќе почне во 18 часот. Како што е познато, средба меѓу сопствениците на приватните ...

Приватните болници и Филипче најдоа решение: Стариот објект на „Систина“ ќе стане НОВА ИНФЕКТИВНА БОЛНИЦА СО 100 ...

Вечер - 21.11.2020

Во старата зграда на „Систина“ се планира итно за неколку дена да се обезбеди греење и централен довод на кислород до секој кревет, како и рендген апарат, ЕКГ апарат и друга опрема, што претставува сериозна инвестиција, која најверојатно ќе ја ...

Филипче: Старата „Систина“ станува ковид центар

Фокус - 22.11.2020

Сопствениците на приватните болници „Систина“, „Жан Митрев“ и „Ре-медика“, вечерва беа на состанок со министерот Венко Филипче, во Министерството за здравство. Ова е втор состанок, на кој одлучувале околу начинот на кој приватните болници ќе се ...

Филипче и вечерва на состанок со сопствениците на „Систина“, „Жан Митрев“ и „Ремедика“

Либертас - 22.11.2020

Сопствениците на приватните болници „Систина“, „Жан Митрев“ и „Ре-медика“, вечерва се на состанок со министерот Венко Филипче, во Министерството за здравство. Ова е втор состанок, на кој се очекува да се одлучи околу начинот на кој приватните ...

Филипче: Стара „Систина“ станува ковид центар, лекувањето ќе биде на трошок на државата

Вечер - 22.11.2020

Заврши средбата на министерот Филипче со сопствениците на приватните клиники. Склучен е договор помеѓу министерот за здравство и сопствениците на приватните клиники „Систина“, „Ремедика“ и „Жан Митрев“.

100 дополнителни кревети за ковид пациенти и кадар ќе обезбедат приватните болници до крајот на неделата

24Инфо - 22.11.2020

Министерот за здравство, Венко Филипче вечерва по средбата со сосптвениците на трите приватни болници „Систина“, „Ремедика“ и „Жан Митрев“, се договорија старата болница „Систина“, да биде користена од државата, со што се добиваат дополнителни 100 ...

Болницата „Мала Богородица“ станува Ковид центар

Нова ТВ - 22.11.2020

Сопствениците на приватните болници „Систина“, „Жан Митрев“ и „Ре-медика“, вечерва беа на состанок со министерот Венко Филипче, во Министерството за здравство. Ова е втор состанок, на кој одлучиле одлучувале околу начинот на кој приватните болници ...

Филипче: Стара „Систина“ станува ковид центар, лекувањето на сметка на државата

Република - 22.11.2020

Сопствениците на приватните болници „Систина“, „Жан Митрев“ и „Ре-медика“ вечерва беа на состанок со министерот Венко Филипче, во Министерството за здравство. Ова е втор состанок, на кој одлучиле одлучувале околу начинот на кој приватните болници ќе ...

Филипче: Приватните болници ја опремуваат „Мала Богородица“, лекувањето на товар на државата

Канал5 - 22.11.2020

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва по состанокот со сопствениците на приватните болници „Жан Митрев", „Систина" и „Ремедика",истакна дека е постигнат договор и обезбеден е дополнителен капацитет од 100 кревети за третмана на ковид ...

Филипче: Лекувањето во старата „Систина“ ќе биде на трошок на државата, а кадарот од приватните болници

Фокус - 22.11.2020

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва по состанокот со сопствениците на приватните болници на „Жан Митрев“, „Систина“ и „Ремедика“,во изјава за медиумите истакна дека е постигнат договор и обезбеден е дополнителен капацитет од 100 кревети ...

Филипче потврди, договорот е постигнат: Се опремува болницата „Мала Богородица“, лекувањето на државна сметка

+инфо - 22.11.2020

Треба да се инсталира кислород, што ќе биде готово за неколку денови и треба да се донесе опремата којашто физички не е таму. Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва по состанокот со сопствениците на приватните болници на „Жан Митрев“, ...

„Мала Богородица“ на „Систина“ до крајот на неделава ќе биде подготвена за КОВИД-пациенти

iPortal - 22.11.2020

Старата гинеколошка болница на „Систина“, поранешна „Мала богородица“, ќе биде пренаменета во инфективно одделение каде ќе може да се лекуваат 100 пациенти, под контрола на Министерството за здравство.

Камчев: Постигнавме договор во интерес на граѓаните, комплетно ги прифативме условите од Министерството

Локално - 22.11.2020

Постигнавме договор во интерес на граѓаните. Ако остане како што е договорено, сите три поголеми и другите помали приватни болници ќе бидат вклучени во помошта на граѓаните за борба против КОВИД-19 и сите наши ресурси со кои располагаме.

„Мала Богородица“ на „Систина“ до крајот на неделава ќе биде подготвена за КОВИД-пациенти

24 Вести - 22.11.2020

Старата гинеколошка болница на „Систина“, поранешна „Мала богородица“, ќе биде пренаменета во инфективно одделение каде ќе може да се лекуваат 100 пациенти, под контрола на Министерството за здравство.

Филипче: Добиваме дополнителни 100 кревети во „Систина“, трошоците за лечење ќе ги плаќа државата

Нетпрес - 22.11.2020

Министерот за здравство, Венко Филипче вечерва по средбата со сосптвениците на трите приватни болници „Систина“, „Ремедика“ и „Жан Митрев“, се договорија старата болница „Систина“, да биде користена од државата, со што се добиваат дополнителни 100 ...

Мала Богородица“ на „Систина“ до крајот на неделава ќе биде подготвена за КОВИД-пациенти

Вечер Прес - 22.11.2020

Старата гинеколошка болница на „Систина“, поранешна „Мала богородица“, ќе биде пренаменета во инфективно одделение каде ќе може да се лекуваат 100 пациенти, под контрола на Министерството за здравство.

Филипче: Приватните болници ја опремуваат „Мала Богородица“, лекувањето на товар на државата

Либертас - 22.11.2020

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва по состанокот со сопствениците на приватните болници „Жан Митрев”, „Систина” и „Ремедика”,истакна дека е постигнат договор и обезбеден е дополнителен капацитет од 100 кревети за третмана на ковид ...

Преку приватните болници ќе се обезбеди дополнителен капацитет од 100 кревети за ковид пациенти

Алсат-М - 22.11.2020

Министерот за здравство д-р Венко Филипче, вечерва по состанокот со сопствениците на приватните болници на „Жан Митрев“, „Систина“ и „Ремедика“,в о изјава за медиумите истакна дека е постигнат договор и обезбеден е дополнителен капацитет од 100 ...

„Мала Богородица“ до крајот на неделава ќе биде подготвена, лекувањето таму на товар на државата

МКД - 22.11.2020

Старата гинеколошка болница на „Систина", поранешна „Мала богородица", ќе биде пренаменета во инфективно одделение каде ќе може да се лекуваат 100 пациенти, под контрола на Министерството за здравство.

Старата „Систина“ ќе биде ковид-центар, лекувањето на трошок на државата

Макфакс - 22.11.2020

Министерот за здравство, Венко Филипче, вечерва по состанокот со сопствениците на приватните болници на „Жан Митрев“, „Систина“ и „Ремедика“, истакна дека е постигнат договор и обезбеден е дополнителен капацитет од 100 кревети за третман на ковид ...

Филипче: Приватните болници ја опремуваат болницата „Мала Богородица“, лекувањето на терет на државата

iPortal - 22.11.2020

Министерот за здравство д-р Венко Филипче, вечерва по состанокот со сопствениците на приватните болници на „Жан Митрев“, „Систина“ и „Ремедика“,в о изјава за медиумите истакна дека е постигнат договор и обезбеден е дополнителен капацитет од 100 ...

Старата „Систина“ ќе биде ковид-центар, лекувањето на трошок на државата

Опсервер - 22.11.2020

Министерот за здравство, Венко Филипче, вечерва по состанокот со сопствениците на приватните болници на „Жан Митрев“, „Систина“ и „Ремедика“, истакна дека е постигнат договор и обезбеден е дополнителен капацитет од 100 кревети за третман на ковид ...

„Мала Богородица“ на „Систина“ до крајот на неделава ќе биде подготвена за КОВИД-пациенти

Кајгана - 22.11.2020

Скопје, 22 ноември 2020 (МИА) – Старата гинеколошка болница на „Систина“, поранешна „Мала богородица“, ќе биде пренаменета во инфективно одделение каде ќе може да се лекуваат 100 пациенти, под контрола на Министерството за здравство.

Старата „Систина“ ќе биде ковид-центар, лекувањето на трошок на државата

Вечер - 22.11.2020

Министерот за здравство, Венко Филипче, вечерва по состанокот со сопствениците на приватните болници на „Жан Митрев“, „Систина“ и „Ремедика“, истакна дека е постигнат договор и обезбеден е дополнителен капацитет од 100 кревети за третман на ковид ...

Старата „Систина“ ќе биде ковид-центар, лекувањето на трошок на државата

Точка - 22.11.2020

Министерот за здравство, Венко Филипче, вечерва по состанокот со сопствениците на приватните болници на „Жан Митрев“, „Систина“ и „Ремедика“, истакна дека е постигнат договор и обезбеден е дополнителен капацитет од 100 кревети за третман на ковид ...

Старата „Систина“ ќе биде ковид-центар, лекувањето на трошок на државата

Н.Македонија - 22.11.2020

Министерот за здравство, Венко Филипче, вечерва по состанокот со сопствениците на приватните болници на „Жан Митрев“, „Систина“ и „Ремедика“, истакна дека е постигнат договор и обезбеден е дополнителен капацитет од 100 кревети за третман на ковид ...

Стара „Систина“ станува ковид центар, лекувањето ќе биде на трошок на државата

еМагазин - 22.11.2020

Старата гинеколошка болница на „Систина“, поранешна „Мала богородица“, ќе биде пренаменета во инфективно одделение каде ќе може да се лекуваат 100 пациенти, под контрола на Министерството за здравство.

Стара „Систина“ ќе биде нов ковид центар – лекувањето на трошок на Министерството

4NEWS - 22.11.2020

Министерот за здравство и сопствениците на приватните болници постигнаа договор. Старата болница „Систина“ станува нов ковид центар, а трите здравствени установи, „Систина“, „Жан Митрев“ и „Ремедика“ со опрема, медицински кадар и логистика му се ...

Филипче: Приватните болници ја опремуваат болницата „Мала Богородица“, лекувањето таму на товар на државата

Вечер Прес - 22.11.2020

Министерот за здравство д-р Венко Филипче, вечерва по состанокот со сопствениците на приватните болници на „Жан Митрев“, „Систина“ и „Ремедика“, во изјава за медиумите истакна дека е постигнат договор и обезбеден е дополнителен капацитет од 100 ...