TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Данскиот селектор: Мбапе е фантастичен, бевме блиску до реми

Gol.mk - 26.11.2022

Данска попладнево загуби од Франција со 1-2, во второто коло од групата Д на Светското првенство во Катар. Актуелниот шампион веќе е во осминафиналето со шест бода, Австралија има три, а Данска и Тунис освоија по еден бод.

Данскиот селектор: Жиру е подобар од било кога, но Кјаер одлично го познава

Gol.mk

Мбапе ја однесе Франција во осмина-финалето

TopSport - 26.11.2022

Бранителот на титулата, фудбалската репрезентација на Франција избори пласман во осмина-финалето на Мундијалот во Катар. Французите, во второто коло, ја победија Данска со 2:1. Со оваа победа Франција ја обезбеди првата позиција во Д-групата.

Мбапе ја однесе Франција во осмина-финалето

Макфакс

Мбапе ја однесе Франција во осмина-финалето

А1 On

Мбапе ја однесе Франција во осмина-финалето

Денар