TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џенова повлече потег, Шевченко не е повеќе тренер на Пандев

Дерби - 15.01.2022

Украинската фудбалска легенда, Андриј Шевченко и официјално доби отказ од италијанскиот прволигаш Џенова. Веќе неколку денови медиумите пишуваа дека работата на Шевченко е во опасност за да тоа денеска се потврди со потегот на управата на клубот од ...

Пандев остана без тренер, Шевченко доби отказ по само девет натпревари

Слободен Печат - 15.01.2022

Легендарниот украински фудбалер, Андриј Шевченко кој најдобрите моменти во кариерата го имаше во дресот на Милан, неуспешно ја започна тренерската кариера во Серија А. По само девет натпревари на клупата на Џенова за која настапува е поранешниот ...

Првиот клупски тренерски предизвик за Шевченко помина неславно, Џенова му даде отказ

24Фудбал - 15.01.2022

Џенова му врачи отказ на Шевченко кој успеа да победи само еднаш во девет натпревари од Серија А. Шевченко на 7. ноември беше назначен за нов тренер на Џенова, 11 пати го водеше тимот од кои девет меча беа во Серија А.

Пандев пак ќе добие нов тренер, Џенова му врачи отказ на Шевченко

Gol.mk - 15.01.2022

Горан Пандев повторно ќе добие нов тренер во Џенова. Раководството на италијанскиот прволигаш одново се реши да менува на клупата, откако тимот ниту на чело со Андриј Шевченко не бележеше позитивни резултати.

Џенова после два месеци го отпушти Шевченко

Спортски - 15.01.2022

На клупата на Џенова повторно ќе има промена, Андреј Шевченко пристигна пред два месеци, а сега отпуштен затоа што не бележеше добри резултати. Џенова отказот на Шевченко го потврди на социјалните мрежи.

Пандев остана без тренер: Џенова му даде отказ на Шевченко

Sport 1 - 15.01.2022

Познатиот италијански новинар Фабрицио Романо, кој речиси никогаш не греши, најави дека Андриј Шевченко добил отказ од Џенова, па така македонскиот фудбалер Горан Пандев повторно остана без тренер.

Експресно разрешување на Шевченко

Локално - 15.01.2022

Украинскиот стручњак Андреј Шевченко повеќе не е тренер на Џенова. Тој во клубот пристигна во ноември, а на клупата на италијанскиот тим издржа само два месеци. Шевченко го замени Давиде Балардини, но тој доби отказ по само три освоени бода од девет ...

Пандев ќе добие нов тренер, Џенова му врачи отказ на Шевченко

МКД - 15.01.2022

Џенова му врачи отказ на Шевченко кој успеа да победи само еднаш во девет натпревари од Серија А. Шевченко на 7. ноември беше назначен за нов тренер на Џенова, 11 пати го водеше тимот од кои девет меча беа во Серија А.