TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стагнација на Македонија на ранг листата на ФИФА

Оff.net - 21.10.2021

Македонската фудбалска репрезентација ја задржа истата позиција на најновото рангирање на светската куќа на фудбалот. Македонија не бележи ни напредок, а ниту назадување на најновото ноемвриско рангирање на ФИФА после триумфот над Лихтенштајн и ...

ФОТО: Македонија jа задржа позицијата на ФИФА листата пред дуелите со Ерменија и Исланд

Дриблинг - 21.10.2021

Најдобрата македонска фудбалска репрезентација останува на 74 место на ФИФА ранг листата, објавена денес. Во октомври запишавме победа против Лихтенштајн на гости и и пораз дома од Германија, овие два резултати не донесоа промена на нашиот ранкинг.

ФИФА ранкинг: Македонија ја задржа позицијата, Бразил ја стопи предноста на лидерот Белгија

Дерби - 21.10.2021

Македонската фудбалска репрезентација ја задржа досегашната позиција на ФИФА ранкингот, а промени нема на врвот, иако првата позиција на Белгија сега е многу позагрозена од бразилската репрезентација.

Без промени, останавме на 74 позиција на ФИФА ранг листата

Слободен Печат - 21.10.2021

Македонија не бележи ни напредок ни назадување на најновиот ФИФА ранкинг, односно остана на 74 позиција со 1343,19 поени, веднаш пред Кина, а зад Црна Гора. Нашата А репрезентација овој месец во квалификациите за Светското првенство најпрвин ...

Ни напред, ни назад: Македонија на иста позиција на новата ранг-листа на ФИФА

Спортманија - 21.10.2021

Победата над Лихтенштајн и поразот од Германија не донесоа промени. Триумфот на гостувањето кај Лихтенштајн и поразот дома од Германија во октомвриските мечеви ја задржаа македонската фудбалска репрезентација на 74-тото место на ранг-листата на ФИФА.