TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Несреќа во Маврово: Мотоцикл излета од патот, две лица однесени во болница

Press24 - 16.09.2020

Момче и девојка се здобиле со телесни повреди откако доживеале сообраќајна несреќа на регионалниот пат Мавровска крстосница-Маврови Анови. - Вчера во 17:00 часот во СВР Тетово било пријавено дека, во близина на Врбенски манастир, мотоцикл „хонда“, ...

Тешко повредени четворица моторџии во сообраќајки кај Маврови Анови и Враништа

24Инфо - 16.09.2020

Во СВР Тетово вчера околу 17:00 часот било пријавено дека на регионалниот пат Мавровска крстосница-Маврови Анови, во близина на Врбенски манастир, мотоцикл „хонда”, со швајцарски регистарски ознаки, управуван Б.Н.

Тешко повредени две лица кои со мотор излетале од патот Маврово – Анови

Gostivarpress.mk - 16.09.2020

Две лица завршиле со тешки повреди во несреќа што се случила вчера (15 септември) околу 17 часот. Во СВР Тетово било пријавено дека на регионалниот пат Мавровска крстосница-Маврови Анови, во близина на Врбенски манастир, мотоцикл „хонда“, со ...

Ауди излета од патот Прилеп-Крушево, возачот тешко повреден

Курир - 16.09.2020

На 15.09.2020 во 15.00 часот било пријавено дека на регионалниот пат Прилеп– Крушево патничко возило „ауди“, со битолски регистарски ознаки, управувано од Т.М.(51) од с.Бучин, крушевско, излетало од коловозот, информираат од МВР.

Моторциклист и сопатник повредени во сообраќајка кај Враништа

OhridNews - 16.09.2020

Синоќа во 19 часот на регионалниот пат Струга – Дебар, кај селото Враништа, се случи сообраќајна незгода во која мотоцикл „хонда“ со струшки регистарски ознаки, управуван од 44-годишно лице од Враништа, излетал од патот.

Мотор излета од пат кај Враништа, повредени две лица

Курир - 16.09.2020

Две лица се повредени во сообраќајна несреќа која вчера во 19 часот се случила на регионалниот пат Струга – Дебар, кај селото Враништа. Во несреќата информира СВР Охрид, мотоцикл „хонда“ со струшки регистарски ознаки, управуван од Ѓ.З.

Двајца 19-годишници излетале од пат кај Кучково – итно биле пренесени во Комплексот клиники

Press24 - 15.09.2020

Двајца 19-годишнции вчера вечерта излетале од пат кај селото Кучково и се здобиле со повреди. -Синоќа во 00.40 часот било пријавено дека на локален пат во с.Кучково, скопско, патничко возило „фиат добло“, со скопски регистарски ознаки, управувано од ...

Tројца тешко повредени откако „фиат добло“ излета од пат кај Кучково

24Инфо - 15.09.2020

На 15.09.2020 во 00.40 часот било пријавено дека на локален пат во с.Кучково, скопско, патничко возило „фиат добло”, со скопски регистарски ознаки, управувано од П.М.(19) од Скопје, излетало од коловозот.

Младите беснеат со автомобилите и завршуваат надвор од патот со тешки повреди

+инфо - 15.09.2020

Албански државјанин приведен затоа што управувал автомобил кој бил баран од Интерпол. АЛБАНСКИ ДРЖАВЈАНИН ВОЗЕЛ АВТОМОБИЛ БАРАН ОД ИНТЕРПОЛ – На 14.09.2020 во 16.30 часот на Граничниот премин „Долно Блаце“, при проверка на Б.И.

Момчиња излетале од патот и завршиле на клиника

Локално - 15.09.2020

На 15.09.2020 во 00.40 часот било пријавено дека на локален пат во с.Кучково, скопско, патничко возило „фиат добло“, со скопски регистарски ознаки, управувано од П.М.(19) од Скопје, излетало од коловозот.

Автомобил излета од патот кај село Дабиле, повредено едно лице

Макфакс - 15.09.2020

На регионалниот с.Дабиле – с.Петралинци, струмичко, автомобил „фолксваген пасат“, управувано од А.М.(22) од с.Старо Балдовци, струмичко, излетало од патот. Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Медицинскиот центар ...

Автомобил излета од патот во Кучково, тројца повредени

Република - 15.09.2020

Три лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила ноќеска на локален пат во с.Кучково, скопско. Според информациите, несреќата се случила кога автомобил „фиат добло“, управуван од П.М.(19) од Скопје, излетало од коловозот.

Автомобил излетал од патот кај село Дабиле, повредено едно лице

Вечер - 15.09.2020

На регионалниот с.Дабиле – с.Петралинци, струмичко, автомобил „фолксваген пасат“, управувано од А.М.(22) од с.Старо Балдовци, струмичко, излетало од патот. Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Медицинскиот центар ...

Со „Фиат добло“ по полноќ излетале од патот во Кучково - три 19 годишни момчиња завршија во болница

Скопје инфо - 15.09.2020

На 15.09.2020 во 00.40 часот било пријавено дека на локален пат во с.Кучково, скопско, патничко возило „фиат добло“, со скопски регистарски ознаки, управувано од П.М.(19) од Скопје, излетало од коловозот.

Тројца тешко повредени откако автомобил излетал од пат во скопско Кучково

А1 On - 15.09.2020

Три лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила ноќеска на локален пат во селото Кучково, скопско. Според информациите, несреќата се случила кога автомобил „фиат добло“, управуван од 19-годишниот П.М.

Две момчиња тешко повредени откако излетале од патот кај село Кучково

МКД - 15.09.2020

Две лица на возраст од 19 години се повредени откако вчера вечерта излетале од пат кај селото Кучково. „Синоќа во 00.40 часот било пријавено дека на локален пат во с.Кучково, скопско, патничко возило „фиат добло", со скопски регистарски ознаки, ...

Автомобил излета од патот во Кучково,повредени три лица

Скопје1 - 15.09.2020

Три лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила ноќеска на локален пат во с. Кучково, Скопско. Според информациите, несреќата се случила кога автомобил „фиат добло“, управуван од П. М. (19) од Скопје, излетало од коловозот.

Со мотор излетале од патот кај селото Враништа- две лица повредени

Press24 - 16.09.2020

Две лица се повредени во сообраќајна несреќа која вчера во 19 часот се случила на регионалниот пат Струга – Дебар, кај селото Враништа. Во несреќата информира СВР Охрид, мотоцикл „хонда“ со струшки регистарски ознаки, управуван од Ѓ.З.

Две лица повредени откако со мотор излетале од патот

МКД - 16.09.2020

Две лица се повредени во сообраќајна несреќа која вчера во 19 часот се случила на регионалниот пат Струга – Дебар, кај селото Враништа. Во несреќата информира СВР Охрид, мотоцикл „хонда" со струшки регистарски ознаки, управуван од Ѓ.З.

Ауди излетало на патот Прилеп-Крушево, ТЕШКО ПОВРЕДЕН ВОЗАЧОТ

Вечер - 16.09.2020

На 15.09.2020 во 15.00 часот било пријавено дека на регионалниот пат Прилеп– Крушево патничко возило „ауди“, со битолски регистарски ознаки, управувано од Т.М.(51) од с.Бучин, крушевско, излетало од коловозот, информираат од МВР.

Со ауди излетал од патот Прилеп-Крушево

Тера - 16.09.2020

На 15.09.2020 во 15.00 часот било пријавено дека на регионалниот пат Прилеп– Крушево патничко возило „ауди“, со битолски регистарски ознаки, управувано од 51 годишно лице од с.Бучин, крушевско, излетало од коловозот.

Тројца тинејџери повредени во излетување од коловозот кај Кучково

Нетпрес - 15.09.2020

Три 19-годишни момчиња од Скопје се потешко повредени откако околу полноќ со возило „фиат добло“излетале од патот во Кучково . Несреќата се случика околу 0,40 часот кога било пријавено дека на локален пат во скопското село Кучково, патничко возило ...

Автомобил излета од патот во Кучково, тројца повредени

Макфакс - 15.09.2020

Три лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила ноќеска на локален пат во с. Кучково, Скопско. Според информациите, несреќата се случила кога автомобил „фиат добло“, управуван од П. М. (19) од Скопје, излетало од коловозот.

Еден повреден откако возило излета од патот кај село Дабиле

А1 On - 15.09.2020

На регионалниот меѓу селата Дабиле и Петралинци, струмичко, автомобил „фолксваген пасат“, управувано од 22-годишниот А.М. од Старо Балдовци, струмичко, излетало од патот. Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во ...

Со „Фиат добло“ по полноќ излетале од патот во Кучково- три 19 годишни момчиња завршија во болница

Курир - 15.09.2020

На 15.09.2020 во 00.40 часот било пријавено дека на локален пат во с.Кучково, скопско, патничко возило „фиат добло“, со скопски регистарски ознаки, управувано од П.М.(19) од Скопје, излетало од коловозот.

Излета пасат во струмичко Дабиле, тешко повредено едено лице

24Инфо - 15.09.2020

На 14.09.2020 во 21.20 часот било пријавено дека на регионалниот с.Дабиле – с.Петралинци, струмичко, патничко возило „фолксваген пасат”, со струмички регистарски ознаки, управувано од А.М.(22) од с.Старо Балдовци, струмичко, излетало од патот.

Автомобил излета од патот во Кучково, тројца повредени

Вечер - 15.09.2020

Три лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила ноќеска на локален пат во с.Кучково, скопско. Според информациите, несреќата се случила кога автомобил „фиат добло“, управуван од П.М.(19) од Скопје, излетало од коловозот.