TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лажен профил од Косово тврди дека Вања е со него! На социјалните мрежи се шират вознемирувачки пораки, но од девојката ...

Во Центар - 30.11.2023

По барање на Министерството за внатрешни работи, по исчезнатата Вања Ѓорчевска е распишана меѓународна потерница од Интерпол. Министерството за внатрешни работи има издадено жолта потерница до Интерпол , што значи дека до сите полициски припадници ...

ЖОЛТА ПОТЕРНИЦА ЗА ВАЊА ВО ИНТЕРПОЛ: Сите членки се предупредени за нејзиното исчезнување

Фактор

Ѓурчески: Периодот за распишување потерница да се намали на 6 часа, да се активира системот „Најди ме“

Сител

И Интерпол трага по исчезнатото 14-годишно девојче од Скопје

Сакам да кажам

(ВИДЕО) Каде е мобилниот телефон на исчезнатата малолетничка?

Убавина и Здравје

СЕ ВКЛУЧИ И ИНТЕРПОЛ: Распишана меѓународна потерница по исчезнатата 14-годишна Вања

4NEWS

Распишана меѓународна потерница по Вања Ѓорчевска: Интерпол се вклучи во потрагата

еМагазин

ТВ21 Локално Во Центар Либертас Фокус МКД Бриф +инфо

„Дезинформациите влијаат негативно“: Вања го крена регионот на нозе, но засега ни трага, ни глас

Lider - 30.11.2023

Исчезнатата Вања го крена регионот на нозе. Освен професионалноста на одредени медиуми, дел од нив, како и поединци се решија да шират невистини и вознемирувачки информации на социјалните мрежи за исчезнувањето на 14-годишното девојче.

Истрага во Косово за провокаторот што украде фотографија од оџа и лажеше дека Вања е кај него

Слободен Печат

Бескрупулозен провокатор украде фотографија од оџа и на Фејсбук- лажеше дека Вања е кај него во Косово

Слободен Печат

Наводен оџа од Косово лажеше дека Вања е најдена и ширеше морбидни коментари – МВР и меѓународната полиција му ја бараат локацијата!

Скопје1

Вознемирувачки содржини се шират на социјалните мрежи за исчезнувањето на 14-годишната Вања- Телма апелира до граѓаните да се држат до информациите на официјалните институции

Телма

Имаме доверба во полицијата, вели мајката на Вања која исчезна пред три дена

Фокус

МВР ги демантира наводите дека исчезнатата Вања е пронајдена во соседна држава

360 степени

Курир Фактор Нова ТВ Centar Денешен Денешен Скопје1 Мастило

Во потрагата по Вања вклучен и Интерпол! Девојчето никаде го нема: Мајка ѝ: „Дознав дека ја нема кога ме повика ...

Во Центар - 30.11.2023

Вања Ѓорчевски (14) од Скопје исчезна на 27 ноември, а во потрагата по девојчето по кое трага целиот регион сега се вклучи и Интерпол, соопшти МВР. „МВР соопшти дека, за расчистување на случајот и пронаоѓање на 14-годишното девојче, веднаш по ...

Четири дена потрага по 14-годишната Вања од Скопје

Сител

Четири дена трае мистеријата за исчезнувањето на 14 годишната Вања

Канал5

Четири дена ниту трага, ниту глас од исчезнатата Вања – потрагата продолжува, експертите бараат подетална истрага

Алфа

ВАКА ИЗГЛЕДА ПОТРАГАТА НА ИНТЕРПОЛ ПО ИСЧЕЗНАТА ВАЊА ОД СКОПЈЕ: Кафена коса, кафени очи, бенка на десната страна од лицето, носи протеза

Во Центар

Формиран специјален штаб на МВР за потрага по 14-годишната Вања, трет ден откако исчезна во Скопје

Сител

Секој што има каква било информација за 14-годишната Вања, да пријави на 112

Алфа

Макфакс Сител Во Центар Канал5 Слободен Печат А1 On Курир Фактор

Цел регион трага по Вања - од лажни профили се шири паника на социјалните мрежи

Deutsche Welle - 30.11.2023

Интерпол и специјален тим на МВР трагаат по исчезнатото девојче. Повици на седум јазици кружат низ регионот во обид да се пронајде 14-годишната Вања Ѓорчевска. Повици на седум јазици кружат низ регионот во обид да се пронаде трагата на која што ...

Грчка невладина организација за заштита на децата на Фејсбук објави пост за исчезнатото девојче од Скопје

Бриф

„Најди ме“ стартува на 18 декември-ќе помогне ли во потрагите по исчезнати деца?

Р.С.Европа

74 малолетници исчезнале за три години – Македонија нема систем за брзо алармирање, помош се бара на Фејсбук

Во Центар

ПОТРАГАТА ПО ВАЊА ВЛЕГУВА ВО ЧЕТВРТИОТ ДЕН: По што се разликува „Амбер алерт“ и зошто е толку ефикасен

Фактор

Грчка организација за заштита на децата објави пост за Вања Ѓорчевска на Фејсбук

Слободен Печат

Грчка невладина организација за заштита на децата на Фејсбук објави пост за исчезнатата 14-годишна Вања

360 степени

+инфо Либертас ТВ21 4NEWS

ЦЕЛИОТ БАЛКАН ЈА БАРА ВАЊА ЃОРЧЕВСКА – Четири дена ниту трага, ниту глас од 14-годишната девојка: И Интерпол се вклучи ...

Во Центар - 30.11.2023

Целиот регион, вклучително и Интерпол, се вклучи во потрагата по 14-годишната Вања од Скопје, која исчезна на 27. ноември на пат кон училиште. Јавноста во Македонија е многу вознемирена од нејзиното исчезнување, имајќи предвид дека Вања Ѓорчевска ...

Лажен профил од Косово предизвика паника: Објавил слика од имам, па напишал дека Вања исчезнала кај него! Во потрагата се вклучија и Интерпол и ловџии

Во Центар

Продолжува потрагата по 14-годишното девојче кое исчезна во Скопје, вклучен е и ИНТЕРПОЛ

Во Центар

Четврти ден се трага по малата Ѓорчевска, ја бара и Интерпол

Локално

Трет ден трае потрагата по исчезнатата Вања Ѓорчевска

360 степени

Вања ја нема трет ден, МВР апелира да не се шират лаги дека сама се качила во бел автомобил

МКД

Интерпол ја бара исчезнатата Вања

Макфакс

Канал5 Мета Телма Опсервер Скопје инфо Press24 Точка Курир

Ловци ја бараат исчезнатата Вања и на непристапни места: МВР ја бара во градот, ние надвор од него

Макфакс - 29.11.2023

Исчезнатото девојче од Скопје, Вања Ѓорчевска, од вчера го бараат и ловџиите откако претседателот на Ловечката федерација Влатко Алексовски синоќа ги повика да се вклучат во потрагата. Алексовски вели дека не е првпат ловџиите да се вклучат во вакви ...

Ловци ја бараат исчезнатата Вања и на непристапни места: МВР ја бара во градот, ние надвор од него

Опсервер

Ловци ја бараат исчезнатата Вања и на непристапни места: МВР ја бара во градот, ние надвор од него

Точка

Ловечката федерација ја бара исчезнатата Вања и на непристапни места

Press24

Ловци ја бараат исчезнатата Вања и на непристапни места: МВР ја бара во градот, ние надвор од него

Скопје инфо

Ловци ја бараат Вања и на непристапни места: МВР ја бара во градот, ние надвор од него

Кајгана

МВР: Не е вистина дека Вања е најдена во соседна држава

Макфакс - 29.11.2023

Министерството за внатрешни работи ги демантира дезинформациите објавени на „Курир“ дека 14-годишната В.Ѓ., за која на 27 овој месец беше пријавено дека исчезнала, наводно е пронајдена во соседна држава.

МВР демантира дека Вања е пронајдена во соседна држава

Скопје инфо

ЛАЖНА ВЕСТ Е ДЕКА ВАЊА Е ПРОНАЈДЕНА: Да не се пласираат дезинформации со кои само може да се наштети на истрагата

4NEWS

МВР: Не е вистина дека Вања е најдена во соседна држава

Опсервер

МВР демантира дека изгубеното девојче е пронајдено во соседна држава и апелира да ме се шират невистини!

Порта

МВР: Лажна е веста дека Вања е пронајдена

Сител

МВР: Лажна е веста дека Вања е пронајдена во соседна држава, да не се шират дезинформации

24Инфо

Мета Бриф Вести плус Скопје1 Локално еМагазин +инфо Во Центар