TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО Како изгледаат официјалните портрети на Мишел и Барак Обама

Слободен Печат - 13.02.2018

Поранешниот претседател на САД, Барак Обама, заедно со поранешната прва дама, Мишел, добија официјални портрети во Националната галерија на портрети во Вашингтон. Портретите се дело на уметниците Кејнди Вајли и Ејми Шералд.

Обама го пофали сексапилot на Мишел на официјалните портрети

Сакам да кажам - 13.02.2018

Поранешниот претседател на САД, Барак Обама, се пошегува за своите уши и побелена коса и ја пофали својата згодна сопруга Мишел, при откривањето на нивните официјални портрети во музејот „Смитсонијан“.

Барак и Мишел Обама станаа уметнички дела во Смитсонијан

Кајгана - 13.02.2018

Поранешниот претседател на САД Барак Обама и првата дама Мишел Обама присуствуваа на откривањето на нивните официјални портрети што ќе бидат изложени во Националната галерија на музејот Смитсонијан во Вашингтон.

Портретите на Барак и Мишел Обама драстично се разликуваат од портретите на нивните претходници, тие се поставени во ...

Точка - 13.02.2018

Портретите од поранешниот американски претседател Барак Обама и поранешната прва дама Мишел Обама од денес се достапни за посетителите во Националната галерија во Вашингтон, каде свечено беа поставени еден ден порано.

Новите портрети на Обамови и фустанот на Мишел

Fashionel - 13.02.2018

Мишел и Барак Обама вчера добија нови портрети, од кои беа воодушевени. Уметничките дела беа презентирани во националната галерија „Смитсонијан“ во Вашингтон, а светските медиуми утринава се преполни со информациите за случувањето.

Обама: Позирање за портрет е фрустрирачки

Макфакс - 12.02.2018

Во националната галерија на портрети во Вашингтон беа претставени портретите на поранешниот американски претседател Барак Обама и неговата сопруга Мишел. За време на таа прилика, Обама, пред насобраните во галеријата им рекол дека вообичаено не сака ...

Обама: Позирање за портрет е фрустрирачки

Вечер - 12.02.2018

Во националната галерија на портрети во Вашингтон беа претставени портретите на поранешниот американски претседател Барак Обама и неговата сопруга Мишел. За време на таа прилика, Обама, пред насобраните во галеријата им рекол дека вообичаено не сака ...

Обама на претставувањето на неговиот портрет: Позирањето е фрустрирачко

А1 On - 12.02.2018

Во националната галерија на портрети во Вашингтон беа претставени портретите на поранешниот американски претседател Барак Обама и неговата сопруга Мишел. За време на таа пригода Обама пред насобраните во галеријата им рекол дека вообичаено не сака ...