TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО | Ганиу: На чаирчани не им е до славење Нова година, загинаа 16 наши соседи

Слободен Печат - 25.11.2021

Во општината Чаир се чувствува огромна загуба поради тоа што 16 лица загинаа во тешката автобуска несреќа во Бугарија. Советот на општината вчера одлучи да ги пренамени средствата за украсување за Нова година за помош за семејствата на загинатите.

Ганиу: Шеснаесет луѓе од Чаир загинаа, нема атмосфера да се украсува за Нова година

Локално

Ганиу: Шеснаесет луѓе од Чаир загинаа, нема атмосфера да се украсува за Нова година

Frontline

Ганиу: ИВЗ ќе ги покрие трошоците за погреб

Република

Општина Чаир пренамени околу 20.000 евра како помош за семејствата на загинатите

Алсат-М - 24.11.2021

Општина Чаир денеска на вонредна седница на советот одвои парични средства за семејствата на загинатите. Дури 16 од нив беа од оваа скопска општина. Станува збор за вкупна сума од околу 20 илјади евра.

Општина Чаир ќе додели парична помош на семејствата на настраданите

Слободен Печат

Општина Чаир: Близу 20.000 евра парична помош за семејствата на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија

Курир

Општина Чаир одлучи да додели парична помош на семејствата чии роднини го изгубија животот во трагичната несреќа

ТВ21

Општина Чаир одлучи да додели парична помош на семејствата чии роднини го изгубија животот во трагичната несреќа

4NEWS

Општина Чаир издвои близу 20.000 евра парична помош за семејствата на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија

Нетпрес

Хуман гест: Општина Чаир нема да украсува за Нова Година, парите ќе им ги додели на семејствата на загинатите

Скопско Ехо

Општина Чаир средствата предвидени за новогодишно украсување ќе ги додели на семејствата на жртвите во автобуската ...

Lider - 24.11.2021

Советот на Општина Чаир денеска на вонредна седница одлучи да им се додели парична помош на семејствата чии роднини ги загубија животите во трагичната несреќа што се случи вчера во Бугарија.

Општина Чаир средствата за новогодишно украсување ќе ги додели на семејствата на жртвите во автобуската несреќа

Скопје инфо

Општина Чаир ќе ги донира парите за новогодишно украсување на семејствата на жртвите во автобуската несреќа

Кајгана

Наместо за новогодишно украсување, Општина Чаир парите ќе им ги додели на семејствата на жртвите во несреќата

МКД

Општина Чаир средствата предвидени за новогодишно украсување ќе ги додели на семејствата на жртвите во автобуската несреќа

Опсервер

Општина Чаир средствата предвидени за новогодишно украсување ќе ги додели на семејствата на жртвите во автобуската несреќа

Бриф

Општина Чаир средствата предвидени за новогодишно украсување ќе ги додели на семејствата на жртвите во автобуската несреќа

Алсат-М

+инфо Н.Македонија Frontline Либертас Република Канал5 MakPress еМагазин

ВИДЕО: Поворка за загинатите деца од несреќата во Бугарија

Слободен Печат - 24.11.2021

Средствата предвидени за украсување на територијата на Чаир за новогодишните празници ќе бидат пренаменети и распределени на семејствата на загинатите во трагичната несреќа во Бугарија.Ваква одлука денеска донесе Советот на Општина Чаир денеска на ...

Општина Чаир одобри пари за семејствата на жртвите во автобуската несреќа

Р.С.Европа

Чаир нема да украсува новогодишно, парите ќе им ги даде на ожалостените семејства

Фактор - 24.11.2021

Општина Чаир нема да украсува новогодишно. Советото на оптината, наместо тоа, парите ќе им ги даде на ожалостените семејства на 45-те загинати во автобуската несреќа во Бугарија. Советниците едногласно се согласиле за тоа да се пренаменат средствата ...

Чаир парите за украсување ги пренамени за помош на семејствата од настраданите во несреќата во Бугарија

24Инфо

Наместо новогодишно украсување во Чаир, парите ќе завршат кај семејствата кои ги изгубија блиските во фаталната несреќа

Press24

Општина Чаир парите за новогодишно украсување ги пренамени за семејствата на починатите во автобуската несреќа

Сител

Советот на општина Чаир реши средствата за Новогодишно украсување да ги пренамени за помош за семејствата на загинатите во автобуската несреќа

Нова ТВ

Парите за украсување на Чаир ќе се пренаменат за помош на семејствата на загинатите во Бугарија

Независен

Парите за новогодишно украсување Општина Чаир ќе им ги додели на семејствата на загинатите во несреќата во Бугарија

Точка

Локално

Општина Чаир финансиски ќе им помогне на семејствата на жртвите

Алсат-М - 24.11.2021

Општина Чаир на вонредната седница на Советот на општината одвои 1,2 милион денари за семејствата на загинатите во автобуската трагедија во Бугарија, јавува репортерот на Алсат. Градоначалникот Висар Ганиу изјавил дека средствата наменети за ...

16 од загинатите во несреќата во Бугарија се од Чаир, градоначалникот Ганиу смета дека бројката е поголема

еМагазин

Ганиу: Официјално 16 жртви од сообраќајната несреќа се од Чаир, но бројката е поголема

Скопје инфо