TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Едните велат „поканет“, другите „прекасно“: Единствената вистина е дека Иванов не ни беше споменат!

Република - 12.02.2019

Поканет бил или не претседателот на Република Македонија на денешната церемонија за поставување на знамето на НАТО пред македонската Влада? И двете страни имаат различен одговор на прашањето.

На Иванов му била испратена покана и по курирска служба и електронски

МКД - 12.02.2019

Претседателот Ѓорге Иванов уредно беше поканет да присуствува на церемонијата на поставување на знамето на НАТО пред зградата во Владата, но нема објаснување зошто не се појавил. „На претседателот Иванов му беше испратена покана за церемонијата и ...

Кабинет на Иванов: Покана добивме откако заврши настанот

Независен - 12.02.2019

Од кабинетот на претседателот Ѓорѓе Иванов ја демантираат владата дека добиле уредна покана да присуствуваат на денешната церемонија за подигање на знамето на НАТО. „Поканата за присуство на претседателот Иванов ја добивме откако настанот заврши“, ...

Иванов и Црвенковски не присуствуваа на подигнувањето на знамето на НАТО

Нова ТВ - 12.02.2019

Претседателот на државата Ѓорге Иванов денеска не присуствуваше на церемонијата пред Владата по повод свеченото кревање на знамето на НАТО на јарболот. Од Кабинетот на Иванов за повеќе медиуми изјавиле дека тој не бил поканет.

Бошњаковски: Претседателот Иванов беше поканет да дојде

Фокус - 12.02.2019

Од Владата за „Фокус“ велат дека претседателот, Ѓорге Иванов, бил поканет да присуствува на денешната свеченост пред Влада на која беше подигнато знамето на НАТО. Од кабинетот на претседателот останаа недостапни за изјава, но за телевизија „Телма“ ...

Иванов вели дека не бил поканет на церемонијата за знамето на НАТО, од Влада го тврдат спротивното

Макфакс - 12.02.2019

Иако од Кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов тврдат дека тој не бил поканет на денешната церемонија за поставување на знамето на НАТО, од Владата убедуваат дека поканата била испратена преку курирска служба и електронска пошта.

Поканата за Иванов од Влада стигнала доцна

Телма - 12.02.2019

„Откако заврши настанот ја добивме поканата за присуство на претседателот Иванов“. Ова го соопштија од Кабинетот на Иванов, откако претходно за Телма одговорија дека не бил поканет на денешната церемонија за поставување на знамето на НАТО пред ...

Владата тврди дека Иванов бил уредно поканет на свеченоста на НАТО

+инфо - 12.02.2019

Владата тврди дека претседателот Ѓорѓе Иванов бил уредно поканет на денешната свеченост по повод поставувањето на знамето на НАТО. Претходно Телма објави дека од Кабинетот на претседателот Ѓорѓе Иванов информирале дека Иванов не бил поканет на ...

Иванов не добил покана, владата демантира

Независен - 12.02.2019

Претседателот Ѓорѓе Иванов не добил покана за да учествува на денешната свеченост за подигање на знамето на НАТО пред седиштето на владата, објави Телма . Но, од Владата велат дека Иванов бил официјално и уредно поканет.

Иванов не бил поканет на кревањето на знамето на НАТО, Црвенковски не дошол, Ахмети немал време

+инфо - 12.02.2019

Телма објави дека од Кабинетот на претседателот Ѓорѓе Иванов информирале дека Иванов не бил поканет на денешната церемонија за поставување на знамето на НАТО пред македонската Влада. Не беа присутни и од раководството на опозициската ВМРО ДПМНЕ, а ...

Владата контра Иванов: Бил или не бил поканет шефот на државата на свеченоста за НАТО

Фактор - 12.02.2019

Дали шефот на државата бил поканет или не на денешната свеченост е прашање кое ја мачи јавноста . Од Владата за дел од медиумите велат дека за претседателот Ѓорге Иванов имало резервирано место додека пак од кабинетот тврдат дека не бил поканет.

Од кабинетот на Иванов велат дека претседателот не бил поканет на свеченоста на НАТО

Скопје1 - 12.02.2019

Од Кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов за Телма соопштија дека претседателот Горѓе Иванов не бил поканет на денешната церемонија за поставување на знамето на НАТО пред македонската Влада.

Едните велат „поканет“, другите „предоцна“: Вистината е дека Иванов не ни беше споменат!

Нетпрес - 12.02.2019

Едните велат „поканет“, другите „прекасно“: Единствената вистина е дека Иванов не ни беше споменат! Поканет бил или не претседателот на Република Македонија на денешната церемонија за поставување на знамето на НАТО пред македонската Влада? И двете ...

Владата тврди дека Иванов добил покана да дојде - претседателот демантира

Press24 - 12.02.2019

Од Владата за „Фокус“ велат дека претседателот, Ѓорге Иванов, бил поканет да присуствува на денешната свеченост пред Влада на која беше подигнато знамето на НАТО. Од кабинетот на претседателот останаа недостапни за изјава, но за телевизија „Телма“ ...

Иванов вели дека не бил поканет на церемонијата за знамето на НАТО, од Влада го тврдат спротивното

Точка - 12.02.2019

Иако од Кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов тврдат дека тој не бил поканет на денешната церемонија за поставување на знамето на НАТО, од Владата убедуваат дека поканата била испратена преку курирска служба и електронска пошта.

Иванов не бил поканет на свеченоста на НАТО

Курир - 12.02.2019

Од Кабинетот на претседателот Ѓорѓе Иванов за телевизија Телма соопштиле дека Иванов не бил поканет на денешната церемонија за поставување на знамето на НАТО пред македонската Влада. Не беа присутни и од раководството на опозициската ВМРО ДПМНЕ.

Бошњаковски: Претседателот Иванов беше поканет да дојде

Либертас - 12.02.2019

Од Владата за Фокус велат дека претседателот, Ѓорге Иванов, бил поканет да присуствува на денешната свеченост пред Влада на која беше подигнато знамето на НАТО. Од кабинетот на претседателот останаа недостапни за изјава, но за телевизија „Телма“ ...

Иванов вели дека не бил поканет на церемонијата за знамето на НАТО, од Влада го тврдат спротивното

А1 On - 12.02.2019

Иако од Кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов тврдат дека тој не бил поканет на денешната церемонија за поставување на знамето на НАТО, од Владата убедуваат дека поканата била испратена преку курирска служба и електронска пошта.

Иванов не бил поканет на свеченоста на НАТО пред владата

Либертас - 12.02.2019

Од Кабинетот на претседателот Ѓорѓе Иванов за Телма соопштија дека Иванов не бил поканет на денешната церемонија за поставување на знамето на НАТО пред македонската Влада. Не беа присутни и од раководството на опозициската ВМРО ДПМНЕ.

Иванов не бил поканет на свеченоста на НАТО

Сител - 12.02.2019

Од Кабинетот на претседателот Ѓорѓе Иванов за телевизија Телма соопштиле дека Иванов не бил поканет на денешната церемонија за поставување на знамето на НАТО пред македонската Влада. Не беа присутни и од раководството на опозициската ВМРО ДПМНЕ.

Претседателот Иванов не бил поканет на свеченоста пред Влада

Press24 - 12.02.2019

Од Кабинетот на претседателот Ѓорѓе Иванов за Телма соопштија дека Иванов не бил поканет на денешната церемонија за поставување на знамето на НАТО пред македонската Влада. Владата уште вчера направи генерална проба, а денеска се обрати и премиерот ...

Иванов не бил поканет на свеченоста на НАТО! Влада: Иванов бил поканет!

Вечер - 12.02.2019

Од Кабинетот на претседателот Ѓорѓе Иванов соопштија дека Иванов не бил поканет на денешната церемонија за поставување на знамето на НАТО пред македонската Влада. Не беа присутни и од раководството на опозициската ВМРО ДПМНЕ.

Претседателот Иванов не бил поканет на свеченоста за НАТО

Нетпрес - 12.02.2019

Од Кабинетот на претседателот Ѓорѓе Иванов во вторникот за телевизијата Телма соопштиле дека Иванов не бил поканет на денешната церемонија за поставување на знамето на НАТО пред македонската Влада.