TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шилегов: Ја повикувам Арсовска на дебата заедно со Мицкоски, но да ги соочиме концептите за Скопје

Фокус - 22.10.2021

Во ниту еден момент госпоѓата Данела Арсовска не беше нападната, а јас сум предмет на црна кампања повеќе месеци, со избегнувањето дебати таа ги потценува скопјани затоа што на овие дебати ние треба да се соочимеза да ги видиме концептите за градот, ...

Образование и млади во Град Скопје – Што нуди Арсовска, а што Шилегов?

Скопје инфо

Шилегов до Арсовска: Коректно за скопјани е да имаме дебата, ако сака нека дојде и со Мицкоски

Локално

СДСМ: Арсовска бега од дебата, свесна дека празни ветувања во дискусија „еден на еден“ не можат да поминат

Скопје1

СДСМ Скопје: Бегањето од дебати на Данела потсетува на едно мрачно и тешко време за медиумите и демократијата во државата

Centar

Бегањето од дебати на Данела потсетува на едно мрачно и тешко време за медиумите и демократијата во државата

24Инфо

СДСМ: Данела Арсовска избега од дебата и нè потсети на мрачното минато на ВМРО-ДПМНЕ

360 степени

Frontline Вечер Прес Сител Република

Втор круг: Од каде ќе црпат гласови Арсовска и Шилегов?

Слободен Печат - 22.10.2021

Падот на поддршката за СДСМ во Скопје може, но не мора да значи дека на Арсовска ѝ е осигурена победата. Таа, со поддршка од најголемата опозициска партија, сепак освои за 15.815 помалку гласови одошто кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ на претходните избори ...

(ФОТО) Советник на Левица во Аеродром најави дека ќе гласа за Данела Арсовска!

Lider

Продолжува предизборната кампања на кандидатите за градоначалник на Скопје

24 Вести

Продолжува кампњата на двата кандидати за градоначалник на Скопје

Lider

Шилегов и Арсовска ја продолжија кампањата за градоначалник на Скопје

Алсат-М

Арсовска: Аеродром ќе биде општина со услови за професионален раст

Канал5 - 21.10.2021

Независната кандидатка за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска вечерва заедно со новоизбраниот градоначалник на Аеродром, Тимчо Муцунски ја посети општина Аеродром, каде се сретна со повеќе граѓани од општината.

Арсовска: Аеродром ќе биде општина со услови за професионален раст и можности за економско јакнење

Курир

ДАНЕЛА И ТИМЧО СЕ ОБЛАЖИЈА ВО АЕРОДРОМ Граѓаните ги пречекаа со насмевки и надеж ФОТО

+инфо

Арсовска: Аеродром ќе биде општина со услови за професионален раст

Lider

Арсовска: Ќе им овозможиме на младите услови за професионален раст и економско јакнење

Слободен Печат

Арсовска: Аеродром ќе биде општина со услови за професионален раст и можности за економско јакнење

Press24

Арсовска: Аеродром ќе биде општина со услови за професионален раст и можности за економско јакнење

Zoom

Република Вечер Прес MakPress Опсервер

Шилегов и Арсовска ја продолжија кампањата

Канал5 - 21.10.2021

На 31 октомври главната битка сепак ќе биде за Скопје. Недозволената и срамна црна кампања исполнета со лаги која е оркестрирана од ВМРО-ДПМНЕ и поддржана од мојот противкандидат е под секое цивилизациско ниво, вели градоначалникот на Скопје Петре ...

Шилегов: Срамна е црната кампања против мене, со еден документ ја демантирам

Press24

Срамна е црната кампања против мене, ја демантирам со документи, изјави Шилегов

Скопје инфо

Шилегов: Срамна е црната кампања против мене, со еден документ ја демантирам

Frontline

Шилегов: Срамна е црната кампања против мене, со еден документ целосно ја демантирам

Centar

(Видео) Шилегов: Срамна е црната кампања на ВМРО ДПМНЕ, со еден документ целосно ја демантирам

24Инфо

Шилегов: срамна е црната кампања против мене, со еден документ целосно ја демантирам

Бизнис Вести

Сител Фокус Канал5 +инфо Независен Денешен Нова ТВ MTM