TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Концертната турнеја на Тејлор Свифт продолжува да урива рекорди

Нетпрес - 09.12.2023

Коцертната турнеја на американската пејачка Тејлор Свифт под наслов „The Eras Tour“ го постигна она што се сметаше досега невозможно и нешто што досега не му успеало на ниеден уметник во историјата заработувајќи повече од милијарда долари, пишува ...

„Ери“ на Тејлор Свифт е првата турнеја во историјата со заработени милијарда долари

Сакам да кажам - 09.12.2023

Турнејата „Ери“ на Тејлор Свифт е првата која остварила заработка поголема од една милијарда долари, објави специјализираната публикација „Полстар“. Ова се однесува на првите 60 концерти од турнејата, за кои биле продадени 4,35 милиони влезници по ...

Тејлор Свифт прогласена за „Личност на годината“ според магазинот Тајм

Иновативност - 08.12.2023

Магазинот TIME ја именуваше американската поп-пејачка Тејлор Свифт како „Личност на годината“ за 2023 година. Изборот на поп-иконата означува револуционерен момент во историјата на магазинот, бидејќи таа претставува првата личност што ја добила оваа ...

Концертната турнеја на Тејлор Свифт продолжува да урива рекорди

365 - 10.12.2023

Коцертната турнеја на американската пејачка Тејлор Свифт под наслов „The Eras Tour“ го постигна она што се сметаше досега невозможно и нешто што досега не му успеало на ниеден уметник во историјата заработувајќи повече од милијарда долари, пишува ...