TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Некогаш најубавата жена на светот се огласи по пет години молк: Веќе не личам на себеси

Канал5 - 23.09.2021

Поранешната топ манекенка Линда Евангелиста излезе на социјалните мрежи по повеќе од пет години молчење. Пријавено е дека Линда станала непрепознатлива и дека драстично се променила, а сега објаснила во долга објава на Инстаграм што и се случило.

Трајно сум изобличена, уморна сум од ваквиот живот – Тажна исповед на Линда Евангелиста

ММС - 23.09.2021

Иако со години се зборува за нејзиниот драстично изменет изглед, Линда Евангелиста утрово објави официјална изјава на својот профил на Инстаграм и објасни што всушност и се случило. Повеќе од 600 насловни страници на списанието ја оправдаа нејзината ...

Некогаш најубавата жена во светот ја сподели својата мака: Веќе не личам на себе!

Вечер Прес - 23.09.2021

Поранешната манекенка, Линда Евангелиста се огласни на социјалните мрежи по повеќе од пет години молк. За некогаш најубавата жена во светот неодамна се пишуваше дека станала непрепознатлива и дека драстично се сменила, а сега таа во подолга објава ...

(ВИДЕО+ФОТО) Тажна исповед на познатата манекенка Линда Евангелиста:„Трајно сум деформирана, уморна сум од ваков ...

Екран - 23.09.2021

Иако со години се зборува за нејзиниот драстично изменет изглед, Линда Евангелиста утрово излезе со официјална објава на својот профил на Инстаграм и објасни што всушност и се случило. Повеќе од 600.

Тажна исповед на Линда Евангелиста: Трајно сум деформирана

Кајгана - 23.09.2021

Иако со години наназад се зборуваше за нејзиниот драстично променет изглед, Линда Евангелиста на инстаграм објави соопштение за тоа што всушност и се случило. Заедно со Наоми Кембел, Синди Крафорд и Кристи Тарлингтон, Линда владееше на модните писти ...

Лицето на некогаш најубавата жена на светот е уништено: Бев во длабока депресија (ФОТО)

Локално - 23.09.2021

Поранешниот топ модел Линда Евангелиста излезе на социјалните мрежи по повеќе од пет години молчење. За Линда се пишуваше дека станала непрепознатлива, и дека драстично се променила, а сега објасни во долга објава на Инстаграм што всушност и се ...

Линда Евангелиста откри зошто ја нема во јавноста: Останав „деформирана“ по козметичка процедура

Независен - 23.09.2021

САД- Линда Евангелиста (56) изјави дека останала „трајно деформирана“ поради негативните реакции на постапката за намалување на маснотиите. Супермоделот откри дека доживеала редок козметички несакан ефект од третманот пред пет години, што всушност ...