TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Љубовна драма во Куманово: Си ја претепал девојката во кафуле

Курир - 10.06.2021

СВР Куманово поднесе кривична пријава против А.М.(41) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „загрозување на сигурност“ и „телесна повреда“. Пријавениот, на 21.05.2021 во угостителски објект во Куманово физички ја ...

Кумановка истепана во кафуле од момчето

Нетпрес - 10.06.2021

Четириесет иедногодишен кумановец доби кривична пријава, откако е пријавен дека во угостителски локал физички ја нападнал својата партнерка. СВР Куманово поднесе кривична пријава против А.М.

41 годишен Кумановчанец во кафана нападнал девојка со која бил во врска

MakPress - 11.06.2021

СВР Куманово поднесе кривична пријава против А.М.(41) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „загрозување на сигурност“ и „телесна повреда“. Пријавениот, на 21.05.2021 во угостителски објект во Куманово физички ја ...

Кривична пријава за кумановчанец поради тоа што неговото куче нападнало жена

MakPress - 10.06.2021

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Р.С.(24) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“. Пријавениот, на 02.05.2021 во неговиот двор го пуштил неговото куче кое ја нападнало К.С.